Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Izabella

Drżenie auta na postoju po uruchomieniu

Recommended Posts

Izabella

Witam forumowiczów. Od niedawna jestem właścicielką Micry – w sumie to moje pierwsze auto. Ale chyba nie za dobrze trafiłam. Od jakiegoś czasu auto dziwnie się zachowuje na biegu luzie, czuje dziwne drgania i czasami mam problemy z ruszaniem. Nie wiem czy to moja wina podczas ruszania czy może coś się dzieje z autem. Zaraz po kupnie tak nie było. Prośba o wskazówki z czym to się może wiązać, żeby mechanik mnie nie naraził na niepotrzebne koszty.

Lawnowerman

Dwumasa?

Izabella

Dzięki za podpowiedz, natomiast nie znam się za bardzo i pogoogolowałam chwilę i widzę, że to nie taka tania i prosta rzecz. Hmm, a czy jest możlieość naprawy czy trzeba wymieniać na nowe. I czy wystarczy tylko tą dwumasę czy może coś jeszcze? 

Czech

Czemu od razu "dwumasa". Prędzej nie pali na jednym z cylindrów. Proponuje sprawdzić świece i przewody wysokiego napięcia.

Izabella
W dniu 20.01.2020 o 11:25, Czech napisał:

Czemu od razu "dwumasa". Prędzej nie pali na jednym z cylindrów. Proponuje sprawdzić świece i przewody wysokiego napięcia.

Auto dzisiaj odstawiłam do mechanika, żeby jutro się z nim rozprawił. Potwierdził mi, że może to być problem ze świecami i może to być tańsza naprawa niż dwumasa. Dziękuję Wam za podpowiedzi, jak tylko uda się rozwiązać problem dam oczywiście znać :) 

Izabella

Niestety to nie cylindry ani nic związanego z przewodami czy świecami. Diagnoza była jedna - sprzęgło. Naprawa niestety dość kosztowna, i mam nadzieję, że zakupione sprzęgło już wytrzyma do następnej zmiany auta. Podobno VALEO jest jedną z lepszych firm zajmujących się sprzęgłami. Przeglądając sieć, różne fora i słuchając porady mechanika zdecydowałam się na zakup Valeo. Porównując jazdę teraz a wcześniej to niebo a ziemia. Dzięki za poradę :). Pozdrawiam.