Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik poduszek powietrznych - przód


leonx26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam X-Traila T30 2.2 dci z 2005, jest po lekkim dzwonie, obie poduszki przednie strzeliły. Niestety w żaden sposób nie mogę zlokalizować czujników poduszek z przodu samochodu. Czy ktoś byłby tak miły i wskazał mi lokalizacje czujników(najlepiej zdjęcie). Przeglądałem schemat srs, ale nie widzę tych czujników, tylko boczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leonx26 napisał:

Przeglądałem schemat srs, ale nie widzę tych czujników, tylko boczne

Tutaj masz linki do identyfikacji zarówno numerów katalogowych, jak i lokalizacji chyba wszystkiego w naszych Nissanach, więc może znajdziesz to czego szukasz.
https://forum.nissanklub.pl/topic/115251-numery-katalogowe-oryginalnych-części-pulsara/?tab=comments#comment-1243169
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Andrzej G napisał:

Tutaj masz linki do identyfikacji zarówno numerów katalogowych, jak i lokalizacji chyba wszystkiego w naszych Nissanach, więc może znajdziesz to czego szukasz.
https://forum.nissanklub.pl/topic/115251-numery-katalogowe-oryginalnych-części-pulsara/?tab=comments#comment-1243169
 

Dzieki za link. Barzdzo dobry katalog. 

Niestety nie znalazem tam nic o przednich sensorach air bag, jest tylko jednostka centralna w centralnym tunelu i po jednym senosorze bocznym na karzdą ze stron w słupkach. Czy to możliwe że nie ma nic z przodu? Jeśli by tak było to w jaki sposób załączają sie poduszki kierowcy i pasażera podczas przedniej kolizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu centralnym jest czujnik przeciążeniowy i on odpala poduszki przy uderzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, stuff1000 napisał:

W tunelu centralnym jest czujnik przeciążeniowy i on odpala poduszki przy uderzeniu .

Czy wiesz może na jakie/ z jakich odbiorników przeciążenia reaguje? A może inaczej,  co po za poduszkami trzeba wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zadziałały poduszki to pewnie trzeba bedzie ten czujnik (moduł) wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2020 o 07:07, stuff1000 napisał:

Jesli zadziałały poduszki to pewnie trzeba bedzie ten czujnik (moduł) wymienić...

Ok, dzięki. Wymienię moduł, pasy i poduszki. Zobaczymy jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...