Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie ma oświetlenia w bagażniku. N16


Przemo1971

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem Almerkę N16 2,2dCi z 2006 r. Odkryłem feler a mianowicie nie ma oświetlenia bagażnika. Nawet nie ma lampki (została tylko dziura). Chcę to zrobić na taśmach led.

Czy ktoś pomoże jak zrobić oświetlenie ? Gdzie się podłączyć tak żeby światło gasło po zamknięciu kalpy ? Jak to ogarnąć ?

Przeszukałem forum. Są wskazówki jak wymienić żarówki na ledy ale jak zrobić praktycznie od podstaw nie ma gdy nie ma gniazda, kabli ... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy na pewno nie ma przewodów, włącznik zazwyczaj jest w zamku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DINO napisał:

zobacz czy na pewno nie ma przewodów, włącznik zazwyczaj jest w zamku 

Tak z zamka bagażnika wychodzi kabelek 2 żyłowy i wł/wył. kontrolkę zamykania drzwi na tablicy rozdzielczej ale nie ma w nim prądu. Skąd wziąć plus, masę jak to połączyć z tym włącznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj może jest i reszta a jak nie to ten przełącznik rozłącza, czyli masa z auta, np śruba od zamka a + ze świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DINO napisał:

poszukaj może jest i reszta a jak nie to ten przełącznik rozłącza, czyli masa z auta, np śruba od zamka a + ze świateł

No właśnie nie za bardzo wiem jak wpiąć ten wyłącznik. Bo masę i + znajdę bez problemu ale wtedy światło będzie się świecić cały czas przy przekręconym kluczyku w aucie. Jak to zrobić  żeby gasło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz miernik do wystających przewodów  i sprawdź co sie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ ZA POMOC ADMINISTRATOROWI - DINO !!!

Wszystko się wyjaśniło.

Poprzedni użytkownik zdemontował światełko. W takim przypadku należy:

1. Znaleźć przewody od lampki (jeżeli są to z prawej strony bagażnika pod tapicerką - trzeba ją zdemontować) - u mnie została sama kostka,

2. Sprawdzić czy działa wyłącznik oświetlenia bagażnika - jeżeli otworzysz bagażnik na tablicy rozdzielczej powinna zapalić się kontrolka o nie zamkniętych drzwiach po zamknięciu powinna zgasnąć. Jeżeli tak działa to nie demontuj zamka to nie jest przyczyną problemu.

3. Podłączyć oświetlenie pod odnalezione kable.

Uwaga: w tym samym miejscu idą też kable od tylnych głośników.

WSZYSTKO DZIAŁA. KONIEC TEMATU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...