Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa tylnego zawieszenia.


adasko1

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Notku 2008 wyraźnie słychać na nierównościach tłuczenie z tyłu . Myślę że to wybite tuleje na wahaczach . Na lewej oponie z tyłu widzę że jej zewnętrzna strona jest bardziej zdarta. Ile jest tam tulei do wymiany ? Oczywiście na dwie strony .Jakie polecacie ? Czy z wymianą tulei warto coś więcej wymienić ? Sprężyny ? Tuleje pod belką zawieszenia ? Amortyzatory na przeglądzie były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasażerowie z tylnej kanapy zwrócili uwagę, że każda nierówność przenosi się mocno na ich siedzenia ;) . Pojechałem na diagnostykę gdzie diagnosta stwierdził,  nie ma żadnych luzów, wszystko sztywne i niewybite. Wymieniłem dzisiaj tylne amory i zobaczę  co powiedzą pasażerowie, ale to dopiero za tydzień. Może to samo jest u ciebie ;) na przeglądzie w lipcu amory też były OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny zmęczone.....bez obciążenia OK, ale jak dołożysz pasażerów to po prostu już nie wyrabiają. Ja w swoim wymienialem sprężyny w zeszłym roku bo też niby OK, a jak ktoś siedział z tyłu to coś dobijało. Teraz jest tak jak powinno być, nic nie dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2020 o 20:13, M@reS napisał:

Sprężyny zmęczone.....bez obciążenia OK, ale jak dołożysz pasażerów to po prostu już nie wyrabiają. Ja w swoim wymienialem sprężyny w zeszłym roku bo też niby OK, a jak ktoś siedział z tyłu to coś dobijało. Teraz jest tak jak powinno być, nic nie dobija.

Za wysokie ciśnienie w tylnych kołach też sprawia wrażenie dobijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Stuki na nierównościach słychać również gdy jadę sam bez obciążenia. Może i  sprężyny są wybite i nie spełniają swojej roli . Jakiej firmy polecacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...