Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Wybór modelu - 1.7 MT


sqmir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.02.2020 o 00:59, Kazik_R52 napisał:

a co Ty chcesz tu decydować, żadnemu człowiekowi nie daje relaks wajhowanie, chyba że jakiś nerwus co musi ręką machać.

 

Chyba się nie zrozumieliśmy, chodziło mi o aktywny relax :) na szutrze np. :D

sami mamy mazdę 2.5 w AT i nic do automatów nie mam, chodziło mi o FUN na trasach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manix. Proszę Cię..Miej szacunek dla nas. dla siebie też. jutro wyskakuję :jump:Starem 266. ale na szuter.:rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że niektórzy lubią się pościgać, czy np.potaplać się w błocie i to jest najważniejsze hobby i relax na całego.
Reszta to codzienność, tyle gwoli wyjaśnienia

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć chłopaki. Mój pierwszy post wiec dzień dobry wszystkim. Chciałem się podzielić swoim wrażeniem z 3 tygodni używania X 1,7 DVC. 

Ogolem bardzo słabe. 

Check po 300 km, full dpf po 1131 km. W serwisie ASO po 8 dniach od odebrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słabo ale czasem się trafi, znajomy odebrał Juke'a z salonu i do domu nie dojechał po ok 5 km padł mu rozrząd, który w tych autach jest dożywotni :) Wróciło AUTO do ASO na lawecie zanim oddało się dalej niż zrzut beretem... I w mercach się trafia. A poza tym jak znajdujesz tego dizla z ta skrzynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to ze auto trochę wazy to spalania spodziewałem się trochę mniejsze. 

Trasa 8,4 przy 130 km/h 

Miasto pewnie 10,5 przy spokojnej jeździe.

najnizsze spalanie spod miasta do centrum do 6,4.  

Jezdzilem na jedzie próbnej benzyna, to Pb było cichsze oraz łagodniejsze. Diesel czuć na wolnych obrotach. Dpf mi wypala co 200 km. 

ID zawieszenia oczekiwałem większego tłumienia. Jest twardawe. Niby 19” ale profil jest wysoki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam aktualnie 17" i to jest zupełnie inna jazda jeśli chodzi o komfort.... Ale za chwile wrócą 19" - mimo, że faktycznie nie mają jeszcze dramatycznego profilu - ale SUVy zwykle nie mają /35 :) To i tak jest dość twardawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa Kazach, biedaku, źle trafiłeś. Daj fotkę przyjęcia i odbioru po 8 dniach. Daj fotkę spalania, może coś źle odczytujesz? Skąd wiesz, że co 200km wypala? Jest komunikat czy zapach? czy co?:D

 

No i jaką masz wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 150 km ruszyłem z Łodzi do Gdyni A1. Z synkiem postanowiliśmy potestować auto inspalanie. Zaczęliśmy od 120 i zresetowania licznika spalania. Zaczęli od 5,4 i powoli rośli do 6,6 i tak mniej więcej się zatrzymało, później 130 - 7,6 , przy 140 i wzwyż to już ponad 10. Jak pojechałem te ponad 140 km/h to mi zapalił się check na drugi dzień po odbiorze auta. Dopóki na a1 szukałem gdzie zjechać to kontrolka zgasła. Wróciłem do prędkości 130 km/h i tu niespodzianka bo spalanie nie schodzi poniżej 10 l. Wiec myśle coś poszło.....  zatrzymaliśmy się na stacji bo kobita w ciąży wiec krótka przerwa. Ruszamy z powrotem bez tempomatu i przy 130 spalanie znów skacze 5,5-7,5. Myśle sobie ale tempomat żre paliwo. Jadę krótki odcinek na pedale później odpalam tempomat - bez zmian, niskie spalanie. Suma Summarum spalanie po 350 km wyszło 8,4. Będąc w Gdyni rozmyślałem co mogło być przyczyna takiego spalania oraz zachowania auta. W tamten weekend bardzo wiało (2-3 tygodnie temu). Myśle może czołowy wiatr tak miesza w spalaniu. W drodze powrotnej obserwuje na kompasie zależność kierunku jazdy oraz spalania. Nic ciekawego nie wywnioskowałem tylko tyle ze w pewnym momencie żnow spalanie wzrosło. Później w mieście zauważyłem ze przy 40-50 km/h spalanie nie schodzi poniżej 10l. To był ostatni objaw gdzie zrozumiałem ze wypala filtr. Pare dni później komunikat na desce dpf pełny patrz instrukcje. Pierwsze co to telefon do ASO. Miły głos po drugiej stronie słuchawki:”gwarancja nie obejmuje filtrów wiec zapraszają na serwisowe wypalenie filtru, po procedurze konieczna wymiana oleju i rachunek 1000 zł”. Szczeka mi opadła. Wiedziałem wcześniej z instrukcji ze trzeba jechać np na autostradę i wypalić ten filtr. Pani w ASO stwierdziła ze to raczej nie pomoże. Ruszyłem z parkingu i kontrolka zgasła po 300 metrach. Ale i tak pojechałem na A1. Wczoraj mi znów w mieście zaczęło wypalać to go popilowalem na obrotach przy niskich prędkościach. Objawy wypalania to duże spalanie: dwukrotnie większe niż powinno być, SS nie działa oraz przy hamowaniu silnikiem widać ze dolewa paliwa, bo nie schodzi spalanie do 0.

 

T-32 2019 rok 1.7 dci 150 KM Tekns w skórze, dachem panaromicznym oraz Bosse. Skrzynia bezstopniowa CVT chyba FWD

Edytowane przez Kazach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest tak jak w nie których autach, że włącza ogrzewanie tylnej szyby i lusterek po tym można by zobaczyć. Nawet w 101 napraw gość pokazywał taki trik żeby dołożyć diodę które się zapal podczas uruchomienia ogrzewania np lusterek (jak komputer to załącza to dioda na przycisku włączania się nie pali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem ten odcinek. Wczoraj po ewidentnym wypalaniu filtra, jak tylko zadziałał SS to chuchnalem na szybę i nie widać aby była ciepła. Para nie odparowała wiec obstawiam na 90% ze w Xsie tak nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karibox1 napisał:

daj te fotki Kazach proszę

Jakie chcesz fotki? Spalania i przyjęcia auta? 

 

Nie wiedzieć czemu nie mogę wstawić zdjęcia. Cały czas komunikat o obsługiwanych plikach. Ze mój nie pasuje?

 

Średnie spalanie na odcinku 1300 km 50/50 autostrada miasto

f81dxtwnjymn_t.jpg

 

Full DPF przy 1131 km w zeszłym tygodniu. 

he3z20mdha0v_t.jpg

 

Najnizsze spalanie osiągnięte po dojechaniu do centrum miasta zza miasta jakieś 10 km 

hxura8e78qs3_t.jpg

 

Spalanie na tempomacie 120km/h

 

7imbr3w7m5tc_t.jpg

Edytowane przez Kazach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj innej techniki jazdy. Wygląda, że ciągle przyspieszasz i hamujesz. Może takie masz warunki jazdy, ciągle wyprzedzasz.

Pokaż fotkę z tych 8 dni. Jak masz gwarancję to przysługiwało Ci autko zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karibox1 napisał:

Spróbuj innej techniki jazdy. Wygląda, że ciągle przyspieszasz i hamujesz. Może takie masz warunki jazdy, ciągle wyprzedzasz.

Pokaż fotkę z tych 8 dni. Jak masz gwarancję to przysługiwało Ci autko zastępcze.

Nie wiem dlaczego moja poprzednia odpowiedz zniknęła, napisałem w niej ze ten kto był w Łodzi ten wie ze tutaj ciagle się stoi w korkach. W ekostatystykach mam 77-78 punktów z czego najwiecej z przyspieszania. Co do auta zastępczego to ja usmego dnia trafiłem do ASO ze względu na check który mi się zaświecił i zgasł, oraz czujniki parkowania przednie które potrafią piszczeć bez przyczyny. Jeżeli chodzi o błąd to było przeładowanie turbo a czujniki czy ładowarkę od telefonu zobaczą później jak zostawię auto ma dłużej a oni dadzą auto zastępcze. Nie miałem czasu na formalności wiec stwierdziłem ze innym razem ale następnego dnia zaświecił mi się Full Dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to współczuję Ci Kazach, nie tego się spodziewałeś odbierając nowe  auto.Zresztą każdy z nas.Mam nadzieję że uda się rozwiązać problemy,nawet z wymianą auta.Czego Ci życzę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karibox1 napisał:

Gdybyś wybrał T32 w benzynie to spalanie miałbyś na poziomie 12 LITRÓW.

W korku czy ogólnie? Moje średnie z 1500 km to 9,5, głównie miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

W korku czy ogólnie? Moje średnie z 1500 km to 9,5, głównie miasto.

Powyprzedzaj to zobaczysz co się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie pisze o chwilowym bo jak wcisnę gaz mam koniec skali. To jest średnie z 1500 km, w QQ 1.2 115KM miałem 8,6 przez cały czas od nowości do momentu oddania (niecałe 10 kkm). Mało ostatnio jeżdżę dalej więc ciężko mi podać ile zużywa tak normalnie np na trasie 50 km. W QQ pamiętam, że przy normalnej jeździ to było ok 7l, raz jadąc mega dziadkowo udało mi się zejśćdo 4,5 to jest niżej niż podaje producent. Ale klima off i jazda bez hamowania i przyśpieszania. Ale dało się tyle wycisnąć. Na tej samej trasie w podobnej jeździe ale bez takiej przesady w Swift 1.2 Pb 90 KM wyszło 2,9 :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje 1,3 na trasie 30 km (ale wiał wiatr) spaliło przy oszczędnej jeździ ok 7 l/100, jak wracałem tą samą trasą włączyłem tryb eco (przy takiej eko-jeździe wiele on w odczuciach nie zmienia poza rysunkiem pedału zamiast zużycia paliwa) to było 6,5. Ale trasa dzisiaj do kościoła jakieś 1,5 km 25l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prywatnie  2,0 diesla w manualu  od dwóch lat ,  jazda głównie po mieście odcinki około 10-15 km, raz na dwa trzy miesiące trasa około 700 km i jeszcze nigdy nie pokazał mi się komunikat o wypalaniu dpf. Spalanie z kompa pokazuje 8,4-8,5  ( nie kasowałem od roku), w trasie przy jeździe "emeryckiej" wykręciłem 5,6 l/100km a przy "normalnej" (śr. 170km/h) 9 l/100km.

Mam w firmie też x-traila z silnikiem 2.0 diesel ale ze skrzynią  CVT i..." jest to inny samochód"...  mam wrażenie że auto jest słabsze co najmniej o 50KM .

Nie wyobrażam sobie jak takie spore auto może jeździć z małym silnikiem i z automatem  CVT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, timi1 napisał:

Mam w firmie też x-traila z silnikiem 2.0 diesel ale ze skrzynią  CVT i..." jest to inny samochód"...  mam wrażenie że auto jest słabsze co najmniej o 50KM .

Nie wyobrażam sobie jak takie spore auto może jeździć z małym silnikiem i z automatem  CVT.

Nie chciałbym by wyszło że każdy chwali swoje,ale zdziwił byś się kolego jak jeżdzi  z CVT z mniejszym silnikiem niż podałeś, ze spalaniem również nie mam problemu jak na tą wielkość auta.ogólnie wiadomo że 2.0 z CVT to niezbyt dobre połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...