Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzone fabryczne radio


RaulC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że mechanik doprowadził do uszkodzenia radia mam pytanie. Czy te radia mają jakieś kodowanie i po wyjęciu i ewentualnej naprawie będzie trzeba coś wpisać? Dodam, że radio samo w sobie działa tylko nic nie słychać w głośnikach. Elektryk twierdzi, że to uszkodzenie przetwornika mocy. Ma ktoś może inne pomysły co to może być? Może jest tam coś jeszcze między radiem a głośnikami gdzie mógł pójść bezpiecznik czy coś?

Kupiłem qq z 2007r wersja tekna i już musiałem w niego włożyć prawie 12 koła. Za tę kasę bym kupił że 4 lata młodszego.

Edytowane przez RaulC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jest pin do radia, powinieneś dostać z dokumentami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest kod do radia też nie miałem w serwisie nissana zapłaciłem za kod 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RaulC napisał:

W związku z tym, że mechanik doprowadził do uszkodzenia radia mam pytanie. Czy te radia mają jakieś kodowanie i po wyjęciu i ewentualnej naprawie będzie trzeba coś wpisać? Dodam, że radio samo w sobie działa tylko nic nie słychać w głośnikach. Elektryk twierdzi, że to uszkodzenie przetwornika mocy. Ma ktoś może inne pomysły co to może być? Może jest tam coś jeszcze między radiem a głośnikami gdzie mógł pójść bezpiecznik czy coś?

Kupiłem qq z 2007r wersja tekna i już musiałem w niego włożyć prawie 12 koła. Za tę kasę bym kupił że 4 lata młodszego.

Jeżeli tak jest jak piszesz to uszkodziły (spaliły się) końcówki mocy, nie rozbierałem to nie wiem jakie są, prawdopodobnie jest to układ scalony przykręcony do radiatora aluminiowego lub do blachy, rozkręć radio odczytaj dane ze scalaka i na 100% dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym za kilkadziesiąt zł, jeżeli potrafisz wylutować  i wlutować to sam naprawisz, a kod - niestety musisz dać do rozkodowania albo szukaj w dokumentach (powinna być taka wizytówka z kodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kodu nie mam, nie dostałem. Tak bywa jak ktoś orżnie cię na zakupie. Radio jest najzwyklejsze z bt. Mam nadzieję, że naprawa nie będzie zbyt kosztowna. Niestety sam tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, RaulC napisał:

Niestety kodu nie mam, nie dostałem. Tak bywa jak ktoś orżnie cię na zakupie.

Co w opisanym przez Ciebie przypadku znaczy "orżnie Cię na zakupie" ?
Z tego co napisałeś, to uwagi masz tylko do radia ... i to nie sprzedawca Cię orżnął, a dziadowski mechanik, który coś spier--lił.
Rachunek wystaw mechanikowi.

15 godzin temu, RaulC napisał:

Kupiłem qq z 2007r wersja tekna i już musiałem w niego włożyć prawie 12 koła. Za tę kasę bym kupił że 4 lata młodszego.

O tym trzeba było pomyśleć przed zakupem i zapłacić kilka stówek w ASO za przegląd przed zakupem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środka skrzyni nie da się zajrzeć bez jej rozebrania.:wacko: Miałem dostać dokumentację. Nie dostałem. To jest orżnięcie. 

Co do radia. Da się sczytać jakoś kod? Jak pisałem radio działa tylko dźwięku brak.

Calypso83. Mam takie samo na wygląd. Wczoraj się zorientowałem, że ma zmieniarkę na 6 płyt, ale nie jest to opisane na obudowie.

Edytowane przez RaulC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest opisane na obudowie to może nie mieć zmieniarki 6- płytowej.Było kilka wersji tego radia ,na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same ale różnią sie szczegółami.

 

7d225bfdcbc0c02282c4cbef55e6d0ec.jpg

02ee6ef948b29c81f1e8e7220541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na OLX w twojej okolicy ile kosztuje rozkodowanie radia, może z rozkodowaniem wymienią ci scalaka w cenie. Porównaj cenę rozkodowania z zakupem np: na Allegro używanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2020 o 06:30, MisilYE napisał:

Jeśli nie jest opisane na obudowie to może nie mieć zmieniarki 6- płytowej.Było kilka wersji tego radia ,na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same ale różnią sie szczegółami.

 

7d225bfdcbc0c02282c4cbef55e6d0ec.jpg

02ee6ef948b29c81f1e8e7220541.jpg

Sprawdziłem jeszcze raz. Moje wygląda jak te na zdjęciu niżej. Ala które dokładnie, prawe czy lewe, to nie kojarzę. Jednak ma napis o zmieniarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzysz dobrze to różnią się trzema przyciskami u góry. Oba są ze zmieniarką , lewe jest bez AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawa nie przekroczy 150zł. To się nie opłaca. Najtańsza stacja to wydatek około 280/300 złotych z chińskiego portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko stacja za 300zl to się będzie nadawała nie wiem na co.Tuner radiowy słabej jakości , wyświetlacz pewnie w słońcu wogóle nie czytelny ,już nie będę pisał o jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wydatkach poniesionych na tę kaszanke nie stać mnie na radio za 3 tysie. Dla mnie wystarczy samo radio z bt. do rozmów przez telefon. Nie potrzebuję wiele. Dlatego wolałbym naprawić oryginalne radio a jedyny serwis w okolicy zlikwidowali. Nie potrzebuję GPS, bo i tak korzystam z telefonu, dvd też nie, bo przeważnie jeżdżę sam. Czasem słucham płyt CD, ale głównie radia i to zwykle jednej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, calypso83 napisał:

Tylko stacja za 300zl to się będzie nadawała nie wiem na co.Tuner radiowy słabej jakości , wyświetlacz pewnie w słońcu wogóle nie czytelny ,już nie będę pisał o jakości dźwięku.

Tuner może i słaby oraz brak RDS,ale wyświetlacz może być jego najlepszą stroną.Testowałem takie radio na"stole" i w moim odczuciu wyświetlacz jest lepszy niż w moim GMS 6707.Taki "smartfon"za 250zł może jest to jakieś rozwiązanie.Ja bym takiego radia tak szybko nie skreślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 21:11, MisilYE napisał:

Tuner może i słaby oraz brak RDS,ale wyświetlacz może być jego najlepszą stroną.Testowałem takie radio na"stole" i w moim odczuciu wyświetlacz jest lepszy niż w moim GMS 6707.Taki "smartfon"za 250zł może jest to jakieś rozwiązanie.Ja bym takiego radia tak szybko nie skreślał.

Jest to jakaś opcja. Na razie szukam kogoś, kto naprawi mi to radio. W okolicy nikt tego nie robi. Całkiem możliwe, że skończy się chińskim zakupem, albo na alledrogo plus zestaw kabli do sterowania z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawa radia 100 zł. Jak odbiorę i wsadzę to dam znać jaki efekt.

 

EDIT: Wczoraj włożyłem radio i... dalej nic nie słychać. W radiu była wymieniona końcówka mocy bo była sfajczona. Już nie mam pomysłu co to może być. Czy czasem nie sfajczyły się też wszystkie głośniki. Co jest o tyle możliwe, że miałem sfajczone wszystkie żarówki od migaczy na raz.

Edytowane przez RaulC
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ten mechanik robił konkretnie w tym samochodzie, jak spawał to mogło pójść nie tak.

A może sieciowe 230v podał niechcący. Na piorun raczej nie ma co zwalać.

Trzeba się dobrać do jednego głośnika i sprawdzić czy nie jest spalony albo z kostki przy radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 14:14, RaulC napisał:

Naprawa radia 100 zł. Jak odbiorę i wsadzę to dam znać jaki efekt.

 

EDIT: Wczoraj włożyłem radio i... dalej nic nie słychać. W radiu była wymieniona końcówka mocy bo była sfajczona. Już nie mam pomysłu co to może być. Czy czasem nie sfajczyły się też wszystkie głośniki. Co jest o tyle możliwe, że miałem sfajczone wszystkie żarówki od migaczy na raz.

Słuchaj czy było radio sprawdzane u elektronika po wymianie końcówki, czy grało na wszystkich 4 głośnikach. Jeżeli tak to prawdopodobnie masz zwarcie w instalacji głośnikowej. Weź miernik omomierz tylko w miarę dokładny i zrób pomiary w kostce od głośników, nie pamiętam czy głośniki mają 4 omy, czy 8 om, jeżeli jest zwarcie to będzie zero. Inny sposób to bateria połącz 2 bat 1.5V w szereg lub jak masz 4.5 v baterie to podłączaj na chwilę do każdego głośnika i słuchaj czy każdy głośnik chrobocze jeżeli tak to instalacja "raczej" jest sprawna jeżeli nie to jest zwarcie, i prawdopodobnie znów uwaliłeś końcówkę mocy.

Edytowane przez bogola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki sprawdzone metoda innego radia spiętego na krótko do poszczególnych głośników w kostce. Głośniki sprawne. Każdy jeden szumi.  Radio było też sprawdzane metodą na krótko u elektroników. Działało. Sprawdzą jeszcze raz czy znów nie padła końcówka albo wzmacniacz. Jak nie to sprawdzą moduł komfortu czy coś takiego. Może tam jest coś nie tak. Sterowanie z kierownicy działa. Zmienia kanały i głośność. Nie ma tylko dźwięku w głośnikach. Już nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...