Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Przegrzewanie się


dbordzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.
Nissan na postoju trzyma temperature na połowie nic się nie przegrzewa ( a więc układ chłodniczy raczej nie zapowietrzony ).
Lecz gdy jadę po jakimś czasie zaczyna temperatura iść do góry, czasem do 3/4, później sama opada.
Po jakimś czasie znowusz 3/4 i sama opada.

Lecz trzy razy poszło już powyżej 3/4 - wtedy od razu go zgasiłem.

Po kilku minutach temperatura wraca do normy.

-> Wiatraki działają bo je słychać.


Jakieś propozycje co może być problemem?

Czujnik już zamówiłem, ale chyba i tak nie on by był problemem, bo tak to cały czas by pokazywał błędną temperaturę.

Czy przy zepsutym termostacie, nie powinna się temperatura podwyższać szybciej na na postoju ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to że słychać to nie znaczy ze działają tak jak powinny... zazwyczaj taka usterka jak opisujesz spowodowana była popsutymi silnikami wiatraków lub wiatraka więc polecam ten kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również ponadto możesz słyszeć jeden sprawny wiatrak a drugi może być zepsuty i nie kręcić. Otwórz maskę i sprawdź naocznie czy wiatraki dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stary temat, ale dodam na przyszłość, że wystarczy wyciągnąć przekaźnik, żeby oba wentylatory zaczęły pracować na maxa i w ten sposób sprawdzić czy chodzą czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...