Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

fotel ogrzewany - poszukiwanie patentu


Notos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znakomitych uczestników Forum! To mój pierwszy post.

Poszukuję rozwiązania następujących problemów:

1. chcę mieć w swoim samochodzie (Patrol 1993, 2,8 d, "zanabyłem drogą kupna" przed chwilą ) PRZEDNIE fotele ogrzewane. Jak to NJALEPIEJ  zrobić? Czy zastosować maty grzewcze z allegro czy też... no właśnie? Jakie najlepsze rozwiązanie zastosować? Fotele ogrzewane z innego auta "pasujące" do Patrola??? Z jakiego? Będę BARDZO ZOBOWIĄZANY za wszelkie rady i sugestie. Starszy człowiek jestem i lubię, gdy coś mnie grzeje w... 4 litery! Auto ma mieć zastosowanie leśne/myśliwskie.

2. Poza tym - licznik! Ciemny, mało czytelny. Wymienić? Na jaki? Obecny nie liczy też przejechanych kilometrów, czasem przestaje pokazywać prędkość (choć pewnie to problem napędu licznika a nie jego samego). Jakieś rozwiązania?

3. Poza tym - klawisze obsługi wentylatora kabinowego i innych urządzeń - w moim aucie rozrzucone to tu, to tam... jest jakiś ciekawy patent na jakiś panel wszystkich klawiszy w jednym miejscu, na jednym panelu, na klawiszach identycznych? Lubię porządek...  :)

4. osłona wentylatora chłodnicy - jest "nieco sfatygowana", chciałbym wymienić ją na nową, podobnie jak matę maski silnika. Poszukuję nadto silnika szyby lewych drzwi oraz lusterka drzwi prawych. Co do lusterka - daje się ustawiać ale nie w całym zakresie - po dojściu do pewnej pozycji "prztyka" i nie chce się regulować dalej. Czy to problem do usunięcia czy wymiany całego lusterka? Gdzie szukać takich części najlepiej?

5. skrzynia biegów ma problemy z wrzucaniem "trójki", choć jeszcze nie jest to nie niemożliwe, zgrzyta nieco, zwłaszcza przy redukcji biegu z 4-ki na 3-kę. Sądzę, że nie jest to problem, który można pozostawić "na później". Czy znacie zatem miejsce/warsztat/człowieka, który w Krakowie mógłby RZETELNIE i SKUTECZNIE zająć się tą kwestią?

6. co sądzi Szanowne Koleżeństwo o panelu sufitowym, który ma oświetlenie wnętrza, miejsce na montaż CB radio oraz miejsce na przechowywanie map itp.? Warto? Gdzie? Jakie? Gdzie tego szukać?

7. w jaki sposób i gdzie zastosować wyciągarkę ręczną/inne urządzenie wewnątrz samochodu, umożliwiające wciąganie ciężaru do wnętrza samochodu przez tylne drzwi? Jakiś bloczek? Do czego go przypiąć? Jakieś sprawdzone rozwiązania?

8. wyłącznik wycieraczek - działa tylko "na wolno" i "na szybko". Nie działa włączanie samoczynne "co jakiś czas", mimo, że na drążku przy kierownicy jest możliwość zmiany czasowego zmiatania przedniej szyby. Czy to oaznacza wymianę przełącznika zespolonego przy kierownicy, czy też są jakieś inne rozwiązania?

 

To na początek! :) Pewnie zaraz będę pytał o kolejne kwestie, ale wdzięczen będę za pomoc.

Pozdrawiam wieczorową porą!

Notos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nikt, nic? Będę bardzo zobowiązany za wszelkie rady! Dziękuję z góry!

Notos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal nikt i nic???

Zapytam zatem o problem najważniejszy!

Trójka w skrzyni - zgrzyta "nieco" przy wrzucaniu z dwójki, zgrzyta bardzo przy redukowaniu z czwórki. Jakaś rada? Ktoś robi takie rzeczy w Krakowie lub okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ad1) Do patrola wszystkie fotele mniej więcej tak samo nie pasują - ale zakładają z audi a8 (jak ma być na bogato) lub alfa 147 (bodajże) - ja miałem w y60 fotele z toyoty corolli 

ad2) Żarówki led - miałem wymienione podświetlanie bardzo czytelne (ale nie da się regulować)

ad3) np tak coś https://snorkele.pl/nissan/838-konsola-przed-lewarek-y61-na-wylaczniki.html

ad4) dzwoń: Adam - handluje częściami do m.in. parchów: 663 020 784

ad5) najpewniej poleciał synchronizator (częste w tych skrzyniach) - jeżeli masz w planach dłuższe użytkowanie to polecam oddać na remont skrzyni lub się przyzwyczaić - ja tak kilka lat jeździłem - w Krakowie nie znam nikogo godnego polecenia

ad6) Gotowce z "plastiku" bardzo drogie - lepiej pomyśl o czymś takim https://snorkele.pl/y60/835-konsola-dachowa-nissan-patrol-y60.html

ad7) nie mam sprawdzonego rozwiązania, ale pomyślałbym o odkręceniu "rączek" z tyłu i w te miejsca montażowe jakąś belkę

ad8) poszukaj przerywacza wycieraczek (przekaźnik) - pewnie to 

PS: witam na forum :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu złoty!

Dziękuję za odpowiedź. Jutro będę szukał wg przekazanych wskazówek.

Przyznam, że najbardziej niepokoi mnie skrzynia biegów. Sądzę, że zdecyduję się na remont, zamierzam samochód użytkować dłużej. Zapewne niedługo będę pytał o dalsze drobiazgi, już teraz z góry dziękuję Ci za pomoc i radę.

Notos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...