Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P0488 po zaślepieniu EGR


poszukiwaczk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wyczyściłem i zaślepilem EGR w D40 2.5DCI 2007r.

Po tym zabiegu zapala się kontrolka silnika.

 

Po odczytaniu pojawia się błąd P0488, natomiast po wykasowaniu bledu kontrolka silnika gaśnie do momentu ponownego uruchomienia silnika.

 

Wyczytałem gdzieś że EGR trzeba wyprogramowac komputerowo, ale pytanie czy teraz przez krótką chwilę można jeździć z tym błędem bez obawy o uszkodzenie silnika?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zaślepiłeś EGR więc czy działa czy nie i tak nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie.

Trzeba wyczyścić egr i rurkę doprowadzająca dokładnie. Sprawdzić czy egr działa. Ponownie złożyć z zaślepką. 

Po takim zabiegu nie będzie żadnych błędów i problemów. 

Programować nie trzeba. 

U mnie działa od kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uszkodziłeś czegoś mechanicznie? nie ruszałeś klapką? ja zaślepiłem ze 40tyś km do tyłu i jest jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przerabiałem temat, mogę podzielić się doświadczeniem. Zawór do mojej wersji silnikowej to koszt ok 1,5kpln... dużo. Fachowiec od komputera zgarnął 300 zł za wyłączenie zaworu w jednostce sterującej silnikiem. Metalowa zaślepka z dziurką 3mm pomiędzy wyłączonym zaworem a rurką kolektora ssącego ( bezcenna ). Żadnych błędów w komputerze, czy lampki sevice na desce rozdzielczej ok 8000 km po zabiegu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbiera się tam woda podejrzewam że kondensuje się ze spalin ( to nie był płyn chłodzący ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...