Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głosniki i instalacja BOSE


KONREY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Przegladalem oczywiscie forum w poszukiwaniu tematu ale nie nalazlem takowej informacji wiec zalozylem nowy temat.

Posiadam T32 2015 rok i seryjne glosniki z dozym radiem navi. Chce zmienic glosniki na seryjne BOSE , juz zakupilem komplet 6 + sub  i wzacniacz.

Pytanie teraz czy w samochodzie zanajduje sie wiazka seryjnie montowana czy trzeba ja niestety samodzielnie dolozyc ??

Szukam w necie ale jakos nic na nic nie moge trafic.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma kabli poprowadzonych. Oryginalnie wzmacniacz jest pod siedzeniem pasażera. Możesz poszukać ludzi co handlują częściami do x-a. Wiązki traktują po macoszemu (tzw. szybki demontaż wyklucza zabawę z kostkami i z reguły tną kable). Może kto będzie miał fragment do wzmacniacza. Głównie o kostki chodzi bo nietypowe. Dalej powinno być z górki jak znasz się trochę na elektryce.

Przy okazji, Bose d..y nie urywa. Śmiało można podobny efekt zrobić wygłuszając lekko drzwi (i tak im się przyda bo blacha gruba jak na puszkach coli). Dodatkowo jakiś sensowny zestaw odseparowany i będzie grać podobnie na oryginalnym radiu.

Edytowane przez Emjot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, troche lipa jak tak. Mialem wczesniej BOSE w QQ i bylo w miare ok . |Z elektryka poradze sobie raczej bez problemu tylko te kostki no i wyciszenie to jasne bo faktycznie blacha to porazka.

Bede sie stalał wyrwac gdies wiazke raczej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej nie ma wiązki tylko pod audio. Wiązka kabinowa idzie od kostki pod deską, przez całą kabinę aż do bagażnika. W nissanie nie ma możliwości dowolnej konfiguracji wyposażeni tylko są określone poziomy wyposażenia. Z tego wynika cała konstrukcja auta w tym elektryki. Wiązki kabli są robione do określonych wersji wyposażenia i wersji silnikowych. Jak byś szukał  w EPC, to szukaj wersji wyposażenia EA7 - to jest Tekna. Tam na pewno było Bose.

tu masz linka do EPC

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to teraz juz cos wiem .Wiem czego szukac ,pisalem do paru gosci z Alledrogo z zapytaniem o wiazki ale jeden raczyl tylko odpowiedziec niestety . Szczerze to te EPC jest deko ciezkie do ogarniecia ale damy rade :).

Fajnie bylo by znalezdz schemat ten wiazki. Ciekawi mnie ze moj to tez tekna  (chyba ) a niema BOSE. Może jakiś konkrety dekoder prawdę powie

 
JN1TCAT32U0018133

Dziekuje za kazda pomoc .

Edytowane przez KONREY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie .

Czy moge mi ktos potwierdzic lub zaprzeczyc czy te numery wiazek sa od wersji z systemem BOSE .

24010 4Be6C

24017 4CC4C

24014 4CC1C

 

Czym wiecej sprawdzam i ogladam tym bardziej głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak schematy wiązek ma tylko serwis i nigdzie w necie tego nie znalazłem a poświęciłem trochę czasu. Potrzebowałem w piąć się w tylne głośniki tak nie inwazyjnie i z minimalnym rozbieranie . Niestety pozostało mi tylko ręczne sprawdzanie i mierzenie kabli  miernikiem. Chyba ze ktoś lubi rozbierać tapicerkę. Dodam ze głośniki nie są oznaczone plusem i minusem .

Napisz ile zapłaciłeś za ten zestaw?

 

Edytowane przez flash72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Pierwsza sprawa to faktycznie nigdzie schematu nie można namierzyć tez spędziłem kupę czasu na to . Czekam na wiadomość odnośnie oryginalnej wiązki czy jest dostępna . Myśle to najlepsze wyjście wymienić wiązkę tylko dorwać ja tooooo.

Co do ceny to udało mi się myśle nie drogo kupić bo za zestaw głośników ory BOSSE to 350 zł. Zestaw to sub , 4 drzwiowe , 2 wysokotonowe plus wzmacniacz .

A zaraz czy to znaczy ze jakoś rozkminiles ta instalacje w celu instalalacji zestawu BOSSE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze słuchałem tego zestawu w xksie i takie to było jak dla mnie za mało soczystego i miękkiego basu. Kiedyś zaproponowano mi zestaw w nisanie wzmacniacz cyfrowy plus sub i strojenie za 4500. Ale nie poszyłem w to . Jakiś czas temu jbl wpuścił Basspro hub do koła zapasowego i to było to . Mocny bas i cały bagażnik. Trochę po kombinowałem aby bez inwazyjnie podpiąć i gra. Też szukałem schematów i nic . Dlatego miernik w rękę i szukanie tylnych kabli do głośników w wiązce . 

 

                                                                              

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Basspro Hub ale tez tani nie jest. Ciekawe ile by jakiś wasztat CA policzył za podłączenie do Xa... i odwieczne pytanie co z gwarancją przy takiej ingerencji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku montażu poza autoryzowaną siecią, właściciel auta traci gwarancję na elementy, które uległy uszkodzeniu wskutek niewłaściwego montażu lub działania zainstalowanego urządzenia. 

Edytowane przez Emjot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Co do gwarancji to akurat w moim przypadku jedt i tak po temacie bo x jest z 2015 czyli już po i teoretycznie można grzebać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można grzebać, bo nie jesteś zakładnikiem autoryzowanego serwisu. Tylko trzeba wiedzieć co się robi, bo jak się coś spieprzy to może kosztować B)

Wracając do tematu, to sub w kole zapasowym jest skuteczny tylko jak masz pusty bagażnik. 
Jakoś w x-trailu go nie czuć za bardzo. Nie wiem czy to nie wina podwójnej podłogi bagażnika i dodatkowej maty gumowej, którą sobie wsadziłem. Największą robotę robią jednak głośniki w drzwiach. 
Nie słuchałem wersji bez Bose ale w moim Avensisie po wygłuszenie drzwi i wymianie głośników z przodu na coś lepszego, gra podobnie. 
Myśle, że jak drzwi w X-trailu dostaną kilka mat wygłaszających, to im tylko na zdrowie wyjdzie. Nie tylko audio ale i dźwięk zamykania drzwi nabiera szlachetności :D. Muszę to ogarnąć jak się cieplej zrobi.

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić z kolegą Emjot w kwestii suba w kole zapasowym . Moim jbl gram na polowe mocy bo bas jest tak mocny , mimo kompletu podług i maty . Dlatego pisałem że bose szału nie robił . W kwestii gwaranci miałem go zamontowanego jak była i nissan nic się nie czepiał , a nawet pytali ile mnie to kosztowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakąś firmę gdzie można byłoby we Wrocławiu/Opolu podjechać i pogadać o polepszeniu audio bez wydawania milionów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Smakor said:

A macie jakąś firmę gdzie można byłoby we Wrocławiu/Opolu podjechać i pogadać o polepszeniu audio bez wydawania milionów?

Na początek proponuję Tobie  wyciszyć  wszystkie drzwi + podłogę  i boczki w bagażniku. 

Koszt mat

Para drzwi  -  290 PLN (STP GOLD 2,3 mm   + pianka 10 mm)

bagażnik + nadkola   -  400 PLN (STP GOLD 2,3 mm   + pianka 10 mm)

Jak masz trochę czasu, potrafisz trzymać wkrętak i rolkę  to w weekend ogarniesz temat samemu.

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam ofertę z Wrocławia na wymianę 6 głośników - efekt słyszalny na YT jest piorunujący w stosunku do fabrycznego + dołożenie wyciszenia przednich drzwi. Robocizna 400 zł, łącznie ok 2300. Wydaje się spoko jak na znacząca poprawę bez demolki auta i zbytnich kombinacji. 

https://allegro.pl/oferta/hx165sq-em-evo2-hi-end-pod-fabryczne-radio-93-5db-8952108953

https://allegro.pl/oferta/audio-system-co165evo-2-drozne-coax-wroclaw-5225849120

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to super :

Ja wlasnie dzis wynalazlem ory wiazki do Bose moze nie po taniosci bo 350 zl za komplet czyli razem zglosnikami i wzmacniaczem mam jak narazie 700 .

Oczywiscie dojdzie jeszcze wyciszenia a robota wlasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jest to mega obiektywne, ale goście na filmiku wspominają o Bose i rodzaju użytych głośników. Na pewno bass robi swoje ale reszta wydaje się nie wymiatać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komponenty w systemie Bose nie powalają. Wzmacniacz na oko to jakieś 50W max pewnie ma. Ale całość gra poprawnie dla przeciętnego słuchacza. 
W każdej sytuacji, bez wygłuszenia drzwi, i tak będziesz słuchał dźwięku zgrzytających plastików jak zrobisz trochę głośniej i dasz więcej basów. Nie ma siły żeby te boczki się nie odzywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...