Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2.0 dCi automat - Wibracje na biegu jałowym oraz D i R


brtk09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem T31 2.0 dCi 150KM z automatem i mam problem z wibracjami. Na wolnych obrotach są mocno wyczuwalne a po wrzuceniu na D lub R zaczyna niemiłosiernie trząść się cała buda... Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Dodam, że już po dodaniu gazu i ruszeniu wibracje znikają i nie zwiększają się wraz z nabieraniem prędkości. X-Trail z 2007r, przejechane 185 000km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jerzypo napisał:

Krzyżaki na wale?

Uszkodzone krzyżaki nie powodują wibracji podczas jazdy z większą prędkością? U mnie wtedy drgań nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Sprawdź poduszkę olejową z prawej strony silnika (siedząc za kierownicą). Jeżeli jest zużyta drgania z silnika przenoszone są na budę. Niestety brak jej w zamienniku, org. ASO koszt około 1500pln. Ja poratowałem się używką i o dziwo udało mi się ją kupić w dobrej kondycji. Jak nie znajdziesz od x-trail to szukaj od Koleosa (to samo). 

Podro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, brtk09 napisał:

Uszkodzone krzyżaki nie powodują wibracji podczas jazdy z większą prędkością? U mnie wtedy drgań nie ma.

Albo poduszka(i) albo krzyżaki.

Przy tym krzyżaki przenosza wibracje w czasie jazdy .Na biegu jalowym czy postoju wibracji  nie beda przenosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zdjęcia poduszki silnika po prawej stronie (patrząc do przodu siedząc na fotelu kierowcy). Pomiędzy poduszkę a górny metal wchodzi palec. 

Czy to może być przyczyna drgań?

20200210_205216.jpg

20200210_205319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie też czuć większe wibrację niż w poprzednim ale jakoś nie przykułem do tego uwagi bo poprzednik był benzynowy ale  z ciekawości i w moim sprawdzę zawieszenie układu napędowego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poduszka też stała w miarę wysoko, ale miała skazę od dołu (wypchnięta, rozwulkanizowana guma). Po demontażu okazało się, że brak jej sztywności i przez co słabo tłumiła wibracje silnika. 

Podro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...