Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamery 360 problem


Grottger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Nissana Qashqai 2015 1.6 dCi , samochód w moich rękach od nie dawna , mam problem z kamerami 360 stopni, co jakiś czas pojawia się problem , na ekranie nawigacji podczas aktywnych kamer na każdym z widoku z kamer pojawia się czerwony przekreślony prostokąt. Czy mógłbym liczyć na jakąś pomoc? Problem tkwi w kalibracji czy jest inny powód ? IMG_20200211_215719.thumb.jpg.259f4ce67359648b98080f0ef3ee5714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kalibracja,a może system NCIII wymaga poprawy,wgrania nowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czy zarówno kalibracja i wgranie nowego softu możliwe jest tylko w autoryzowanym serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc do serwisu dowiedziałem się jedynie że nie jest to wina oprogramowania systemu nissan connect, zaproponowali podpięcie pod komputer, sprawdzenie wszystkich wiązek i sprawność kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu które zamieściłeś wygląda jak by tylna kamera nie działała . Może to być wina oprogramowania , a równie dobrze i zepsutej kamery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest stały , wczoraj wieczorem po odpaleniu silnika wszystko wróciło do normy , co prawda zdjąłem plastikową osłonę klapy bagażnika i sprawdziłem podłączenie tylnej kamery, ale nie wiem czy to jest powodem tej usterki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak problem nie występuje cały czas i co gorsza nie zapisze się w pamięci błędów to serwis nic nie zrobi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojtek74 napisał:

Na zdjęciu które zamieściłeś wygląda jak by tylna kamera nie działała . Może to być wina oprogramowania , a równie dobrze i zepsutej kamery .

W poprzednim Qashqai'u tylna kamera reagowała na wilgoć,albo wogóle nie pokazywała obrazu,albo dzieliła na pół lub na 3 części,albo dawała czarno-biały obraz.Nie zdążyłem się już zająć tym problemem,bo poszedł Qq do żyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

W poprzednim Qashqai'u tylna kamera reagowała na wilgoć,albo wogóle nie pokazywała obrazu,albo dzieliła na pół lub na 3 części,albo dawała czarno-biały obraz.Nie zdążyłem się już zająć tym problemem,bo poszedł Qq do żyda...

U mnie kamera w lusterku ,, piła wodę " ale działała i została wymieniona na nową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. nie mogę złapać schematu występowania. najczęściej pojawia się po uruchomieniu i dotyczy tylnej kamery (na szaro). czasem tyllna kamera jest podkolorowana na fioletowo. czasem pojawiają się 'xksy'.

po jakimś czasie problem ustępuje. totalnie tego nie rozumiem.

we wrześniu miałem aktualizację softu i na pewno problemy zaczęły występować po aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że JACKO29 ma rację , tylna kamera nie lubi wilgoci, samochód myłem dwa dni z rzędu i wtedy akurat problem się pojawił , jak na razie problem nie powrócił, ale pewnie to kwestia czasu. A do jakiego softu jest ta najnowsza aktualizacja, robiłeś przez serwis , ile coś takiego kosztuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Grottger czy problem nadal okresowo występuje? Czy wgrywałeś oprogramowanie nowsze lub ktoś z Was to robil?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mija rok i moze cos sie zmieniło. 

Czy udało się rozwiązać problem?

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...