Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

H7 - wymiana żarówki świateł drogowych


Gość Andrzej G

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Co sądzicie o wymianie fabrycznie zamontowanych żarówekk H7 świateł drogowych (długich) na coś takiego ?
Einparts - H7 + 130% Premium

einparts-zarowki-halogenowe-h7-12v-55w-eh7130-3.jpg

Światła mijania w Teknie mam ledowe i dają eleganckie białe światło przed samochodem, natomiast po przełączeniu na "długie" (H7), dal jest zdecydowanie gorzej oświetlona (szarość).

Te H7 Einparts'a "na papierze" wyglądają zachęcająco - (4300 K, 500 h pracy) ale być może ktoś już miał do czynienia z tymi żarówkami i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Wszelkie sugestie mile widziane

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G

Nie mogę już edytować poprzedniej wiadomości, więc ...

Ku przestrodze użytkownikom Pulsarów, pragnę ostrzec, że w instrukcji fabrycznej odnośnie żarówek drogowych piszą bzdury.
Instrukcja Pulsara (C13) podaje, że w drogowych zastosowano żarówki H7 60W. Ja uwierzyłem bez sprawdzenia i się "przewiozłem". Zamówiłem w/w H7 Einpartsa i przy próbie wymiany "odbiłem się od muru".

W reflektorze jako żarówka drogowa siedzi Philips H9 65W

Próbującym podobnie jak ja podmienić te badziewne, fabrycznie zamontowane jako drogowe żarówki Philipsa na coś co porządnie nam oświetli dal, radzę przed zakupem upewnić się co siedzi w gniazdach reflektorów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... te instrukcje Nissana... copy-paste :angry: We wczesnych J11 też było wiele bzdur :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, elsebo napisał:

Ech... te instrukcje Nissana... copy-paste :angry: We wczesnych J11 też było wiele bzdur :( 

Teorię podmiany opanowałem korzystając z YT, instrukcję Pulsara w tej materii też obcykałem.
Zauważyłem nawet, że katalogi Osram'a i Philips'a podają do długich Pulsara H9, a nie H7 jak w instrukcji.
Postawiłem niestety na złego konia i zaufałem instrukcji Pulsara.

Mogłem co prawda wyjąć żarówki przed złożeniem zamówienia, ale naczytałem się tyle horrorów, jakie to skomplikowane, że nie chciałem robić tego 2 krotnie, a w sumie okazuje się, że wymiana żarówek drogowych w Pulsarze, to prostota totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Andrzej G

Skoro już doszliśmy do tego, że drogowe w Pulsarze to nie H7 (jak "mówi" instrukcja), ale H9, a oferta zarówno Philipsa jak i Osrama nie oferuje nic ponad standard pod to gniazdo (PGJ19-5), podmieniłem te badziewne, fabrycznie założone żarówki drogowe na
JAPOŃSKIE Żarówki H9 12V 65W 4200K Xtec SUPERWHITE

Do Super bieli to im co prawda daleko, ale w stosunku tego co było wcześniej, światło jest jaśniejsze, poprawił się zasięg i kontrast dali, a co również ważne - elegancko oświetlają pobocze zarówno z lewej jak i prawej. Za 5 dych warto było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...