Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzypiąca kierownica


Robiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać kolegów czy spotkali się w swoich X-Trial T32 z przypadkiem skrzypienia kierownicy podczas skręcania. Ostatnio w moim X z 2015 r. podczas szybkiego kręcenia kierownicą coś skrzypi? Wspomaganie działa normalnie koło kierownicy też, ale coś skrzypi w środku auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowy przepust w grodzi, zwlaszcza po zimnej nocy. Chyba pozostaje sie przyzwyczaic.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy przegladzie przepust zostal przesmarowany, co pomoglo na 2 dni. Ponoc tylko wymiana przepustu, ale to tez nie wiadomo na jak dlugo...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej Kaśce też zaczął mi skrzypieć,miałem MILITEC-1 w aerozolu i tym potraktowałem ten przepust,więcej nie piszczało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przepust, o którym piszecie znajduje się na grodzi między silnikiem, a kabiną i wchodzą tam jakieś przewody gumowe np. wspomagania? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Ten przepust to miejsce w grodzi gdzie przechodzi kolumna kierownicy i to ona ocierając o gumę tak piszczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ilu z was miało problem z przelotką/uszczelką w grodzi, w którą wchodzi kolumna kierownicza? Przy 15 tysiącach dzisiaj drugi raz byłem na wymianie tego badziewia bo przy manewrach albo energicznych ruchach wydawała straszne odgłosy. Dokładnie ta część:

https://www.nissanpartsdeal.com/parts/nissan-seal-lower-cover-sterring-column~48989-4ba0b.html

teraz wymieniona niby na ulepszoną:

https://www.nissanpartsdeal.com/parts/nissan-seal-lower-cover-sterring-column~48989-4ba1a.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to mam, wkurzające prawda ? zwłaszcza przy niższej temperaturze .któryś z kolegów pisał o tym problemie.wymiana nie wiem czy pomoże. zastosował jakiś środek i pomogło.przeszukaj wcześniejszych postów.znajdziesz.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka xtraili- wszystkie piszczały :)   Kupiłem jakiś spray popsikałem i jest cisza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem kilka xtraili- wszystkie piszczały :)   Kupiłem jakiś spray popsikałem i jest cisza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie tak maja tylko tolerancja na dzwieki jest juz rozna. Jednym przeszkadza/denerwuje ich to a innym to "lotto" - glosniej radio i po sprawie ;)

Ja za kazdym razem na przegladzie wspominam o tym, podobno smaruja ale cos slabo bo po wyjezdzie z serwisu to samo - pewnie nic nie robia bo i tak nic to nie daje przy nizszych temp.

W misku z kolei mialem skrzypienie przy dobijaniu przedniego zawieszenia podczas mocniejszego  hamowania przy nizszych predkosciach - przod nurkuowal i zaczynal skrzypiec

Ten model tak ma (taki mamy klimat)  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś z Was rozwiązał piszczenie podczas kręcenia kierownica jak spadną temperatury? Na ostatnim przeglądzie w czerwcu zgłaszałem i mieli wymienić gumę, znając serwis Nissana nic nie zrobili.

Czy warto z tym walczyć? Czy to jest normalna sprawa w Nissanie? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella

Skrzypiało mi w zimie w QQ przez  5 lat. przyzwyczaiłem się... w X-trailu nie skrzypi... za to przy mroziku lubi wykazać błąd radaru... na jakieś 10 min... nie wiem co bardziej irytuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładać nowego tematu, ale domyślam się ze skrzypienie boczków drzwi jak je dotykamy/ opieramy podczas jazdy to tez standard :) widocznie mam za duże wymagania . Posiadam VW Jetta z 2015 jako drugie auto i nic nie skrzypi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...