Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning Micra K12


kropciok12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko, czy ktoś z was bawił nie w "usportowienie" tego samochodu. Znalazłem całe zawieszenie Eibach sportowe i jestem ciekawy czy ktoś z was ma może zamontowane.

Może podzielicie się swoimi przeróbkami Micry K12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód jest bardzo niesportowy (słaby, wąski, wysoki), więc jakiegokolwiek sensu brak.

Już na seryjnym zawieszeniu komfortu na nierównej nawierzchni brak, to jazda na sportowym zawieszeniu to musi być umartwianie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby w wersji 160 SR nie jest i jest tam twardsze zawieszenie niż w serii to fakt ale da się wytrzymać. 110KM nie wgniata w fotel ale pozwala na zabawę ze względu na niską masę ;)

Twardsze zawieszenie daje radę w zakrętach pytanie tylko czy przy silniku 1.2 ma sens taka inwestycja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

A ja w brew wszystkiemu właśnie zostałem mistrzem Białegostoku w klasie K1 czyli o pojemności silnika do 1,3 właśnie nissanem micra k12 1.2 80km więc myślę że micra wcale nie jest taka zła. Prowadzi się jak gokart trochę roboty zostało włożone w auto i jeszcze trochę trzeba. Ale coś się ogranie. Amortyzatory są Monroe sprężyny przód EINBACH Pro KIT czarny  a sprężyny tył od audi dopasowane okazało się że są dużo sztywniejsze niż EINBACH PRO KIT Czarny. Auto dużo pewniej się prowadzi. Do tego całe zawieszenie jest zrobione na poliuretanach, więc jest bardzo sztywno ale to jest auto tylko do KJS i Track Day. Środek wywalony do blachy więc waga niska. 

Teraz tylko szukam może ktoś będzie wiedział jaką skrzynię można by włożyć aby była trochę krótsza ???? i Może ktoś wie od czego można by dopasować większą przepustnicę może jakaś Primera czy coś ????

BTW mam do sprzedania właśnie 2 sprężyny tył do micry EINBACH jak ktoś by potrzebował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/4/2021 at 4:34 PM, Maciekr28 said:

BTW mam do sprzedania właśnie 2 sprężyny tył do micry EINBACH jak ktoś by potrzebował :) 

To jakaś podróbka marki Eibach?

eibach-springs-.eps-logo-vector.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...