Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Zakup - wizyta w salonie - negocjacje


fan_japan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia uzywanych T32 ponieważ chciałem ten silnik benzynowy 1.6 ze skrzynią manualna. 

Jednak patrząc na to ze auto z wyprzedaży rocznika 2019 można kupić nowe w sumie w niedużej różnicy co do używanych egzemplarzy z 2018 roku.

Poczytałem trochę o tym silniku 1.3 i tez tej skrzyni automatycznej i tak zacząłem się skłaniać ku kupnie nowego tym bardziej ze auto chce na 6-8 lat. 

Teraz chciałem podpytać bo wiadomo są jeszcze sztuki z 2019 ( model na 2020 wersja ntec) potwierdza ze nadchodzi nowy xtrail wiec będzie parcie na wyprzedaż tego co jest.

 

Wiadomo cenniki mówią swoje, ale na jaką cenę powinienem się realnie nastawić do zapłacenia przy wersji nconnect z pakietem premium + panoramiczny dach?

O co warto jeszcze walczyć w salonie oprócz upustu?

Z góry bardzo dziękuję za sugestie/wskazówki

 

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wyjeżdża na letnich oponach wiec warto porozmawiać o zimowkach. Ja koszy nowych zimowek wrzuciłem do leasingu, można tez mieć 2 komplety dywaników guma-wielur. Dobre maja warunki ubezpieczenia, nawet inni ubezpieczyciele o tym mówią ze raczej ich nie przebija. Trzeba czytać OWU bo tzw dealerskie ubezpieczenia są okrojone i często gęsto mało co obejmują jeżeli chodzi o komfort, np auto zastępcze czy holowanie tylko przy określonych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak zapytam CENA 125K PLN według salonu za wersja Tekna 1.3 rok 2019 w kolorze metalic. Na ile realnie można ponegocjowac jeśli chodzi o kwotę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
57 minut temu, fan_japan napisał:

To może tak zapytam CENA 125K PLN według salonu za wersja Tekna 1.3 rok 2019 w kolorze metalic. Na ile realnie można ponegocjowac jeśli chodzi o kwotę? 

Weź telefon, obdzwoń kilka salonów w Polsce, podpytaj, ponegocjuj cenę i dodatki. Następnie od najniższej ceny jaką usłyszałeś odlicz 5 tys. i teką kolejno zaproponuj podczas kolejnego obdzwaniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz z ulicy i nie na firmę to ciężko coś urwać. Wszyscy kręcą się wokół ceny bazowej + promocje/rabaty. przy braniu na firmę zupełnie inaczej to wygląda - ale wtedy ie warto fatygować się po salonach, a od razu szukać finansowania poza Nissanem, zwykle mają takie rabaty, że za głowę można się złapać. ja w ten sposób zaoszczędziłem min 10 tys zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to dam Ci numer do kolegi który jest sprzedawcą w Krakowie, więc może zrobi dobrą cenę. Ja nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój QQ kupowałem właśnie w Krakowie. Obdzwoniłem kilkanaście salonów, a właśnie w Krakowie dostałem najlepszą cenę + dodatkowe wyposażenie.

@ArtM, czy ten kolega to może Maciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Robert_B napisał:

Ja swój QQ kupowałem właśnie w Krakowie. Obdzwoniłem kilkanaście salonów, a właśnie w Krakowie dostałem najlepszą cenę + dodatkowe wyposażenie.

@ArtM, czy ten kolega to może Maciek?

Tak Maciek:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 12:29, ArtM napisał:

Jak chcesz to dam Ci numer do kolegi który jest sprzedawcą w Krakowie, więc może zrobi dobrą cenę. Ja nie narzekam

Hej,
też planuję zakup z rocznika 2019, wersje Tekna. Widzę, że jest w okolicach 125k, ale chciałbym coś ponegocjować. Można prosić o numer telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o tym ze dostanie w cenie dumpingowej? Po to dzwonisz do różnych salonów żeby wybrać najlepszą ofertę, czy Ja powiedziałem ze dostanie ten samochód np. o 30k taniej? Nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wiadomo, że nikt majtek nie zdejmie, ale jak sprzedają tak "darmo" to i tak zwykle szukają źródła dodatkowego przychodu (ja np dostałem dobra cenę na auto ale musiałem wybrać ich finansowanie i umowę serwisową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzedawca ma swój numer komórkowy nissanowski, jest on na wizytówkach przekazywany z rąk do rąk. Żaden sprzedawca nie ma też możliwości załatwienia jakiegoś grubego rabatu.

Andrzej G. wprowadza tylko niepotrzebne rewelacje. Można sobie rozmawiać z kim się chce i o czym się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Każdą cene wynegocjowaną ze sprzedawcą musi zatwierdzić kierownik salonu. Proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez wybralem X-traila z Krakowa ale z PGD na Jasnogórskiej. Tez po obdzwonieniu/wizytach u wielu innych dealerow okazalo sie ze mieli to co szukalem i w dobrej cenie. Przy leasingu moglem poszukać wlasnego finansowania ale finalnie i tak przebili najlepsza znaleziona oferte swoimi warunkami (PKO leasing). 

Edytowane przez kolor_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam z PGD ale z Katowic. Kupiłem go na mail/telefon, pierwszy fizyczny kontakt był przy odbiorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 09:45, kolor_pl napisał:

Tez wybralem X-traila z Krakowa ale z PGD na Jasnogórskiej. Tez po obdzwonieniu/wizytach u wielu innych dealerow okazalo sie ze mieli to co szukalem i w dobrej cenie. Przy leasingu moglem poszukać wlasnego finansowania ale finalnie i tak przebili najlepsza znaleziona oferte swoimi warunkami (PKO leasing). 

Czesc kolor_pl

 

Możesz zdradzić jaką wersją jezdzisz i co udało Ci się oprócz auta dostać w "gratisie"?

Ja planowałem kupić za gotowke bądź w opcji 50/50.  Wiec nie pytam na jakich warunkach masz leasing.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fan_japan napisał:

Czesc kolor_pl

 

Możesz zdradzić jaką wersją jezdzisz i co udało Ci się oprócz auta dostać w "gratisie"?

Ja planowałem kupić za gotowke bądź w opcji 50/50.  Wiec nie pytam na jakich warunkach masz leasing.

 

fan_japan

Ja wybrałem X-a dCi 4x4 manual i głownie liczyłem pieniądze i skupiłem się na łącznej kwocie cena + warunki leasingu (bo to łącznie stanowi dla mnie koszt auta). Nie skupiałem się na "gratisach", bo jakos tak nie zastanawiałem się na przydatnością  maty za 400 pln, czy bagażnika na rowery za 1,5 kpln, na dodatkowy kpl. opon zimowych nie liczyłem, ale nie jestem też mistrzem handlu ;) .  Przy leasingu na firmę chyba dostaje się lepsze warunki niż zakupie za gotówkę jako osoboa prywatna. Ja jestem zadowolony z wyboru i z warunków, które dostałem w Krakowie, a na auto jeszcze czekam, aż przypłynie z Japonii.

Pewnie przydał by się następny podtemat: wizyta w salonie: odbiór auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witajcie. 

Przymierzam się do kupienia tego samochodu i mam następujące rozterki które mam nadzieję pomożecie mi wyjaśnić.

1. Słyszałem że na 2021 planują lifting wnętrza (panel centralny) ile w tym prawdy.

2. W salonie chcą mi koniecznie wcisnąć wersję z 2019 roku (nowy) za 122 mówimy o wersji Tekna czy to się tak naprawdę opłaca?

Nie potrzebuję pilnie samochodu więc mogę się wstrzymać choć dostałem informację że jakbym się na nowy do produkcji decydował to że minimum 7 miesięcy oczekiwania.

Czy naprawdę tyle się czeka.

 

Oraz ostatnie pytanie czy naprawdę nie ma żadnych możliwości na rabaty przy tym samochodzie bo dowiedziałem się że cena jest taka i nie spadnie a może wzrosnąć bo ostatnio poszły o 3 tys w górę ( w trakcie korony)

 

Dziękuję z góry za pomoc w rozwiązaniu moich rozterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie śpieszy to poczekaj na tego polifcie. To całkiem inaczej wyglądający będzie x trail. Co do ceny musisz popytać w różnych salonach i porównać oferty zawsze można coś urwać. W tych czasach ludzie nie biegną aż tak ochoczo do salonów po nowe auto także trzeba walczyć o klienta na nowy wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...