Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Zakup - wizyta w salonie - negocjacje


fan_japan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kuedy będzie ten nowy w EU? Czy warto czekać... No i co z ceną. Biorąc pod uwagę inne marki to spodziewam się +20 tys. A to już zrobi się sporo. Ja dałem za T32 1.3 N-connecta z premium i metalikiem 111.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem info w salonie ze modele 2021 maja byc ubozsze w porownaniu do tego co  teraz jest. Np. Wersja Tekna ma byc na kolach 17" a cena ma pozostac taka sama.

Podobno Mitsubishi (Alliance Renault-Nissan-Mitsubishi) ma sie wycofac z Europy, a Nissan w ramach grupy ma wypelnic luke - stad takie zabiegi.

Ile w tym prawdy- nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele. Salon chce sprzedać yo co ma/może zamówić jak cię odeśle jaki ma s tym biznes. Ale z kołami 17 do tekny to już się zapedzili trochę. Poszukaj na otomoto, po cenie :) Ja po auto pojechałem ponad 200km ze względu na cenę

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na 17 "kolach wiekszy komfort jazdy i dłuzsza zywotność zawieszenia niż na wiekszej srednicy.

Tak wiec nie widze tu zadnego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ten wygląd... Zi.ą jeżdżę na 17 i fakt jest wygodniej, ale wygląd auta -10 :) Ale lepsze to niż demonstracyjne zakładanie na zimę czarnych stalowych felg bez kołpaków jakie widzę wszędzie...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być 17 cali wyglądaj okay, można brać tego z 2019-2020, jest dość dopracowany, nic się nie dzieje. Jednak na salonach mają bogatsze i droższe wersje od 120 w górę, częściej 140. Tańsze lub indywidualnie doposażane tylko na zamówienie, trzeba czekać 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strider napisał:

Jak nie potrzebujesz pilnie to oczywistą oczywistością jest, że powinieneś się wstrzymać. Poza tym przetestuj też inne marki jak Ci się nie spieszy, bo obecnie X-trail odstaje od konkurencji pod względem właściwości jezdnych, detali, wykończenia i elektroniki.

Powinni zmienic nazwe T32 z X-traila na inna bo tylko psuje ją dla T30 I T31 ,ktore były bardzo udanymi modelami.

Mało ,ktory też użytkownik dwóch pierwszych wersji decyduje sie na ponowny zakup ich następcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 18:03, Abelos napisał:

Witajcie. 

Przymierzam się do kupienia tego samochodu i mam następujące rozterki które mam nadzieję pomożecie mi wyjaśnić.

1. Słyszałem że na 2021 planują lifting wnętrza (panel centralny) ile w tym prawdy.

2. W salonie chcą mi koniecznie wcisnąć wersję z 2019 roku (nowy) za 122 mówimy o wersji Tekna czy to się tak naprawdę opłaca?

Nie potrzebuję pilnie samochodu więc mogę się wstrzymać choć dostałem informację że jakbym się na nowy do produkcji decydował to że minimum 7 miesięcy oczekiwania.

Czy naprawdę tyle się czeka.

 

Oraz ostatnie pytanie czy naprawdę nie ma żadnych możliwości na rabaty przy tym samochodzie bo dowiedziałem się że cena jest taka i nie spadnie a może wzrosnąć bo ostatnio poszły o 3 tys w górę ( w trakcie korony)

 

Dziękuję z góry za pomoc w rozwiązaniu moich rozterek.

To ja dodam swoje uwagi zaczynając  od najogólniejszych (odebrałem swojego X-traila 1 kwietnia) dlaczego X-trail:
- nie ma nic porównywalnego tym przedziale cenowym (po rabatach i zniżkach Tekna w porównaniu do innych konkurentów doposarzonych w skóry, panorame kamery 360: Kodiaki, Ravki4 itp.), przestronny, zachowawczy ale ponadczasowy wygląd środka, ładny z zewnątrz (kwestia gustu)

- jeśli możesz czekać ponad rok to jasne pewnie w końcu wejdzie do Europy model po lifcie ( auto kupisz za rok nie teraz i na pewno nie w takich rabatach jak obecnie - moje auto za 126 tys cennikowo wychodziło 158 tyś ), ale kiedy się pojawi nie wiadomo

- Tekna ale jaki silnik jaki napęd (ja dałem/uzgodniłem/wynegocjowałem 126 pod koniec stycznia - za dCi manual 4x4 z 5 letnią gwarancją    - myślę ze w obecnych czasach można ugrać jeszcze większe rabaty za modele z 2019 (nowe, nie rejestrowane)

- tak, trzeba czekać na nowy skonfigurowany (jak skonfigurujesz - choć nie ma wiele opcji bo X-Trail jest dość dobrze wyposażony to produkują je obecnie tylko w Japonii i potem jeszcze muszą przypłynąć chyba do Niemiec i przyjechać do Polski)

- no właśnie obecne ceny proponowane to chyba są po rabacie, ogólnie Nissan chyba ma jedne z większych rabatów prawie cały rok - moje auto wg cennika wychodziło prawie 160 tys - a na pwno mozna dostać cóś wiecej jesli nada lzalegająm roczniki 2019 (ba w marcu  były tez dostępne z 2018 juz zarejestrowane z jeszcze wiekszymi rabatami - trzeba podzwonić po całym kraju)

- Oczywiście są inne  modele które brałem pod uwagę  - ale X-Trail to był najlepszy kompromis miedzy ceną i wyglądem i parametrami - nadal jestem zadowolony z zakupu i decyzji ;)

23 godziny temu, Strider napisał:

Jak nie potrzebujesz pilnie to oczywistą oczywistością jest, że powinieneś się wstrzymać. Poza tym przetestuj też inne marki jak Ci się nie spieszy, bo obecnie X-trail odstaje od konkurencji pod względem właściwości jezdnych, detali, wykończenia i elektroniki.

I tak i nie - za obecną cenę Tekny nie ma szans u konkurencji kupić skóry, panoramy, czujników i kamer 360 i podgrzewania 4 siedzeń, do tego jest to duże auto ustępujące wymiarami chyba tylko Kodiakowi - reszta jest mniejsza.
Ja mam 190 cm wzrostu i długo oglądałem/szukałem auta dla siebie - w którym mogę siedzieć dostatecznie wysoko żeby nogi/uda upierały się na fotelu i nie wadząc o panoramiczny dach głową, pomijam  auta a mega szerokimi konsolami środkowymi gdzie nie ma jak nóg ułożyć, do tego przestronny y wygodny tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/1/2020 at 9:40 AM, kolor_pl said:

To ja dodam swoje uwagi zaczynając  od najogólniejszych (odebrałem swojego X-traila 1 kwietnia) dlaczego X-trail:
- nie ma nic porównywalnego tym przedziale cenowym (po rabatach i zniżkach Tekna w porównaniu do innych konkurentów doposarzonych w skóry, panorame kamery 360: Kodiaki, Ravki4 itp.), przestronny, zachowawczy ale ponadczasowy wygląd środka, ładny z zewnątrz (kwestia gustu)

- jeśli możesz czekać ponad rok to jasne pewnie w końcu wejdzie do Europy model po lifcie ( auto kupisz za rok nie teraz i na pewno nie w takich rabatach jak obecnie - moje auto za 126 tys cennikowo wychodziło 158 tyś ), ale kiedy się pojawi nie wiadomo

- Tekna ale jaki silnik jaki napęd (ja dałem/uzgodniłem/wynegocjowałem 126 pod koniec stycznia - za dCi manual 4x4 z 5 letnią gwarancją    - myślę ze w obecnych czasach można ugrać jeszcze większe rabaty za modele z 2019 (nowe, nie rejestrowane)

- tak, trzeba czekać na nowy skonfigurowany (jak skonfigurujesz - choć nie ma wiele opcji bo X-Trail jest dość dobrze wyposażony to produkują je obecnie tylko w Japonii i potem jeszcze muszą przypłynąć chyba do Niemiec i przyjechać do Polski)

- no właśnie obecne ceny proponowane to chyba są po rabacie, ogólnie Nissan chyba ma jedne z większych rabatów prawie cały rok - moje auto wg cennika wychodziło prawie 160 tys - a na pwno mozna dostać cóś wiecej jesli nada lzalegająm roczniki 2019 (ba w marcu  były tez dostępne z 2018 juz zarejestrowane z jeszcze wiekszymi rabatami - trzeba podzwonić po całym kraju)

- Oczywiście są inne  modele które brałem pod uwagę  - ale X-Trail to był najlepszy kompromis miedzy ceną i wyglądem i parametrami - nadal jestem zadowolony z zakupu i decyzji ;)

I tak i nie - za obecną cenę Tekny nie ma szans u konkurencji kupić skóry, panoramy, czujników i kamer 360 i podgrzewania 4 siedzeń, do tego jest to duże auto ustępujące wymiarami chyba tylko Kodiakowi - reszta jest mniejsza.
Ja mam 190 cm wzrostu i długo oglądałem/szukałem auta dla siebie - w którym mogę siedzieć dostatecznie wysoko żeby nogi/uda upierały się na fotelu i nie wadząc o panoramiczny dach głową, pomijam  auta a mega szerokimi konsolami środkowymi gdzie nie ma jak nóg ułożyć, do tego przestronny y wygodny tył.

Podpisuję się pod tym, że za taki budżet nie kupisz nic lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wasza kłótnia odbiegła nieco od głównego tematu więc przeniosłem ją do innej lokalizacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...