Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika


Jarekw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , posiadam terrano 2,7td 125kM ,który się zepsuł "dziura w tłoku ".Czy silnik 2,7td 100kM będzie pasował po przełożeniu osprzętu, taki silnik posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat pewności do tego nie mam,ale kiedyś coś mi się o uszy obiło że dzwon skrzyni biegów jest inny.

Niech to ktoś potwierdzi,bo ja pewny nie jestem.

Musisz też pedał gazu na linkę chyba zrobić,bo pompa jest mechaniczna i cięgno do ssania.

No i pewnie sporo innych modyfikacji.

Czy warto?

Ja bym jednak wolał sprzedać,to td i kupić tdi taki jak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wszystko pasuje oprócz gniazd wtryskowych głowicy. Nie mam pewności co do rozrządu czy są te same koła zębate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pali ale nie ma pełnej mocy.jutro przerzucam głowice z wtryskiem sterujacym. Podejrzewam że tam jest problem. Nie wiem czy głowica będzie pasowała czy jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzucisz głowicę,to będziesz widział co tam się dzieje.

Czy faktycznie jest dziura w tłoku?

Moim zdaniem mało prawdopodobne w tym silniku. Mierzyłeś ciśnienie w cylindrach?

To By Ci dało już jakiś obraz usterki.

Czy głowica jest taka sama,to niestety Ci nie odpowiem,bo z td.nie miałem wiele do czynienia .

Wtrysk sterujący można zbadać,pomierzyć,z czytać błędy.

Może zbyt pochopnie tą głowice wymieniasz.

Jeszcze jest pompa wtryskowa częstą przyczyną dziwnych awarii,a dużo ludzi ją bagatelizuję i wymieniają  pochopnie wszystko co popadnie narażając się na koszty.

Dobrze jest zdiagnozować co jest uszkodzone i mieć 100%pewności. A nie wymieniać losowo.

Oczywiście to jest twój wybór i każdy robi jak uważa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak silnik do wymiany.

Bo raczej naprawa nieopłacalna.

Co musiało się dziać z tym autem że dziurę wypaliło?

Uszkodzony wtrysk?

Masz jakies fotki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto śmiga. Podsumowując, silnik 100konny można przerobić na 125konny tylko trzeba przełożyć pompę wtr ,głowice i inerkuler.Silnik się przydał..Tłok ma uszkodzone boki ,ranty. Wtryski dałem do sprawdzenia. Fotki wrzucę jak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czujnik położenia wału chyba też w innym miejscu. W Td chyba gdzieś na dzwonie skrzyni?

A własnie jak ze sprzęgłem i połączenią ze skrzynią bo chyba inny dzwon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...