Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ciężko chodzą szyby boczne


dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałem kiedyś ulepszyć otwieranie/zamykanie szyb bocznych. Posmarowałem....hm..czymś (nie pamiętam smaru...), później smarem białym. Wszystko teraz pozasychało i ledwo chodzi.

- Jak teraz najlepiej to wszystko poczyścić i przesmarować, żeby chodziło, jak należy?

1. Jak dostać się do prowadnic - czy wystarczy zdjąć boczki na drzwiach?

2. Czym wyczyścić?

3. Czym posmarować (silikonowy?), żeby temat zamknąć.

 

.help...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz , po tym smarze którego nazwy nie pamiętasz, to trzeba jakoś go zmyć, zmiękczyć. Benzyny ekstrakcyjnej nie polecam bo z zamkniętego profilu drzwi długo będzie się ulatniała. Ja potraktował bym uszczelkę WD-40 do skutku. Spryskać dość sporą ilością środka uszczelkę na całej widocznej powierzchni i zamykać i otwierać szyby. Powtórzyć kilka razy i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebać przy tapicerce drzwi, czy pryskać bezpośrednio na prowadnicę? I czym ostatecznie smarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieranie to ostateczność. Spróbuj tak jak napisałem. Jak jeszcze będą ciężko chodziły to olej sylikonowy, ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać rozebrania drzwi. Wbrew pozorom to nie jest trudna czynność.

Screenshot_20200229-030728.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyścilem zmywaczem do tarcz, nasmarowalem preparatem silikonowym do uszczelek gumowych.  Poprawiło się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...