Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Z50 zimny silnik i chwilowy brak zaplonu


klaudiusz3x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Murano 3,5 2005r. pełna wersja europejska. 

Po wymianie rozrządu, świec i czyszczeniu przepustnicy, gdy silnik jest całkiem zimny, po odpaleniu silnika następuje chwilowa przerwa zapłonu... 

-co może być przyczyną? 

Film podglądowy:

https://youtu.be/FYTDAqyUd2g

Pozdrawiam 

Klaudiusz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz gaz w nim założony, być może masz włączone rozgrzewanie wtrysków gazowych, więc otwierają się one na chwilkę i zamykają. Przy pierwszym ich otwarciu puszczają resztkę gazu do dolotu i dlatego taki efekt... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam gaz a nie mam takiego objawu :) a z jakiego powodu pali się check ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycięte katalizatory, gdyż się zapadły, szukam przyczyny przed założeniem nowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sytuacje mogą powodować świece, kable. Lub w twoim sąda tak szaleje że złe parametry ma silnik. Czasem się zdarza walnięta świeca nawet nowa. Chyba że coś przy czyszczeniu przepustnicy się po fiksowało silnik np krokowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przed wymiana tych wszystkich rzeczy było dobrze to po wymianie też powinno być dobrze,  

 

Spróbuj może pojeździć tylko na benzynie (co i tak warto czasami robić) to może czegoś się dowiesz. Jak nie bezie tego zanikania zapłonu to podejrzenie, że coś z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 17:49, bubuss napisał:

chyba że dostaje lewego powietrza po wymianie świec coś poruszyli

szukałem kiedyś nieszczelności u siebie  ostatecznie jeździliśmy wieczorami z laptopem i odłączane było wszystko :) największy hard był jazda z odłączonym serwo a przyczyna oczywiście jakiś zaworek od LPG naprawa darmowa bo tylko nowy lepszy wężyk :) za to dużo jeżdżenia by to namierzyć.  Pojechaliśmy nawet pod inne murano by zaczytać parametry  a się okazało, ze tamten to jakiś ulep był a gość twierdził, że malina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są maliny do momentu kiedy się ich nie zobaczy i nie przejedzie. Kumpel kiedyś upił od fana marki alfe miała być super malina i takie tam a okazało się po miesiącu że to skarbonka bez dna. Tak można się naciąć teraz jeździ inna alfo i jest zadowolony w końcu nie  boi się z domu wyjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 21:10, bubuss napisał:

Wszystkie są maliny do momentu kiedy się ich nie zobaczy i nie przejedzie. Kumpel kiedyś upił od fana marki alfe miała być super malina i takie tam a okazało się po miesiącu że to skarbonka bez dna. Tak można się naciąć teraz jeździ inna alfo i jest zadowolony w końcu nie  boi się z domu wyjechać

śmiem twierdzić, że mój nissan to była malina, oczywiście jak każde używane auto mające 14 lat mogło się popsuć zakładam jednak, że klient kupił i jest zadowolony. 

Ostatecznie mam kontakt z wieloma osobami co kupiły ode mnie samochody i nikt jeszcze nic mi nie zgłaszał, że coś nie tak.  Auta z Polski to niestety większość serwis na poziomie drutu i trytytki. Oczywiscie nie wszyscy. jednak od czasu jak Nissany Murano potaniały to ich serwisowanie może przekraczać możliwości finansowe wielu. 

 

Już wklejałem jednak może nie oglądałeś to zapraszam na prezentację mojego samochodu który do wpakowanych w niego pieniędzy był gratis :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem też ten filmik przed zakupem :-) 

Powiedzcie jeszcze czy macie problemy z korozją w swoich autach jak teraz jest z Japończykami i czy zabezpieczacie je dodatków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...