Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap vq35de 298hp do 280hp


G35sedancoupe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.  Jestem nowy chciałem prosić o radecszczegolnie kolegów posiadających 350z lub infiniti g35 lub fx. 3 lata temu zakupiłem Infiniti G35 sedan z 2006 vq35de 298hp w szwecji. Niestety pół roku temu skasowalem auto został mi silnik z przebiegiem 90 000 km w stanie niemalże idealnym. 

Miesiac temu kupiłem infiniti G35 coupe z tego samego roku ale z silnikiem o mocy 280hp na szczęście ze sprawnym silnikiem. Moje pytanie brzmi czy silnik z sedana vq35de 298hp można przełożyć bez przekladania skrzyni automatycznej do slabszych infiniti g35 coupe 280hp lub infiniti fx 286hp czy trzeba przekładać ze skrzynią proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez G35sedancoupe
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, G35sedancoupe napisał:

Witam wszystkich forumowiczów.  Jestem nowy chciałem prosić o radecszczegolnie kolegów posiadających 350z lub infiniti g35 lub fx. 3 lata temu zakupiłem Infiniti G35 sedan z 2006 vq35de 298hp w szwecji. Niestety pół roku temu skasowalem auto został mi silnik z przebiegiem 90 000 km w stanie niemalże idealnym. 

Miesiac temu kupiłem infiniti G35 coupe z tego samego roku ale z silnikiem o mocy 280hp na szczęście ze sprawnym silnikiem. Moje pytanie brzmi czy silnik z sedana vq35de 298hp można przełożyć bez przekladania skrzyni automatycznej do slabszych infiniti g35 coupe 280hp lub infiniti fx 286hp czy trzeba przekładać ze skrzynią proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Cześć,

czy sedan masz w wersji Manual czy automat?

jeśli to automat to nie masz silnika rev up raczej wyślij zdjęcia silników to CI powiem : )

 

Kupiłeś to białe coupe z czerwonymi fotelami?

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są w automacie i skoro mam 219kw w książeczce to jest rev up proszę o odpowiedź nie zaglebiajmy się czy jest czy nie. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie doczytałem tak jest to te coupe z czerwonymi fotelami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czerwonym v6 to silnik 280hp 

Screenshot_20200305-001745_Google.jpg

Ten to 298hp proszę o odpowiedź nie wiem już gdzie mam pytać pozdrawiam 

Screenshot_20200305-001712_Google.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, G35sedancoupe napisał:

Z czerwonym v6 to silnik 280hp 

Screenshot_20200305-001745_Google.jpg

Ten to 298hp proszę o odpowiedź nie wiem już gdzie mam pytać pozdrawiam 

Screenshot_20200305-001712_Google.jpg

żaden z nich to nie rev up, po co wmawiasz, że jest rev up?  to są 2 te same silniki, o ile te zdjęcia to faktycznie z Twoich samochodów - bo raczej na pewno nie... ale jeśli by były to to są 2 te same silniki i żaden z nich to nie rev up tyle w temacie.

Do sedanów w automacie g35 nie zakładali NIGDY fabrycznie silników revup! tylko do manuali (dlatego Cie jasno zapytałem) musiał byś mieć wyjątkowa wersję lub po swapie!. I jeśli masz faktycznie revup(nie wiadomo dlaczego) to przekładka jest możliwa ale wymaga trochę zmian, jednak jeśli chodzi o skrzynię nie ma to znaczenia jednak dla pewności na Twoim miejscu skontaktował bym się z Coobciem.

Jeśli chcesz pomocy to daj sobie pomóc bo może masz problem, który nie istnieje wyślij prawdziwe zdjęcie swojego silnika w sedanie a jeśli nie masz jak to tutaj masz link jak je odróżnić.

https://g35driver.com/forums/engine-drivetrain-forced-induction/339191-how-spot-rev-up-engine-pics.html

Nie wiem po co zadawać pytanie i wmawiać, że coś jest czymś jak chcesz odpowiedzi bez zgłębiania czy to rev up czy nie to szukanie odpowiedzi cd skrzyni jest bezsensowne..

 

Jak ktoś Ci próbuje pomóc to staraj się czytać a nie nastawiać, że urzędnik wpisał i wiedział najlepiej.

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien fachowiec powiedział mi w Szwecji że 298 hp nazywa się rev up. Dlatego pytam . Czyli można włożyć ten silnik do infiniti fx które ma silnik org 286hp ? Lub do coupe 280hp bez przelozenia skrzyni jeśli ma 19hp więcej? Są to zdjęcia z neta i wyglądają identycznie jak w moich autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jestem w stanie pomóc bo się nie zrozumiemy zadzwoń do tego fachowca skoro tak się zna i Ci powiedział, że to revup. 

 

Dałem Ci link na forum jak rozpoznać może spróbuj pójść droga, którą Cie kieruje. 

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że nie twierdzę ze to rev up PYTANIE DOTYCZYLO TYLKO TEGO CZY MOZNA GO PRZELOZYC BEZ PROBLEMU I BEZ PRZEKLADANIA SKRZYNI DO MODELI KTORE WUMIENILEM. Czy jest tu ktoś kto jest mi w stanie pomóc lub robił coś podobnego ? Pozdrawiam 

Dobrze to może zapytam czy taki silnik 280hp z g35 coupe można przełożyć do infiniti fx który miał silnik 286hp lub czy można zrobić to odwrotnie. Tutaj jest tylko 6hp różnicy a w moim przypadku 19hp. Szkoda mi zdrowego silnika 298hp muszę coś z nim zrobić. Proszę o odpowiedź pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że jest ktoś, kto nauczy dorosłego człowieka czytania ze zrozumieniem. To umiejętność którą nabywamy już w podstawówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wśród tylu użytkowników forum nie ma tu kogoś kto potrafi konkretnie odpowiedzieć na moje pytanie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowie mi ktoś dlaczego nie można skoro są to silniki oznaczone VQ35DE ? JEST TU KTOS KTO MA JAKIES POJECIE O TYM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega cytrus po co się tak napinasz i to jeszcze do nowego użytkownika skoro napisałem że nie obchodzi mnie czy to rev up czy nie po prostu chce wiedzieć  czy da się go przełożyć do fx lub innego coupe ale widzę że bardziej lubisz się dąsać jak dziecko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rev up były w manualach to silnik w automacie 298hp to już nie rev up ? Czy mogę wsadzić  bez problemu do fx który miał 280hp ? Proszę o odpowiedź jeśli ktoś jest w tym obyty 

Screenshot_20200310-021324_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, G35sedancoupe napisał:

Kolega cytrus po co się tak napinasz i to jeszcze do nowego użytkownika skoro napisałem że nie obchodzi mnie czy to rev up czy nie po prostu chce wiedzieć  czy da się go przełożyć do fx lub innego coupe ale widzę że bardziej lubisz się dąsać jak dziecko. 

Ogarnij się chciałem Ci pomóc, ale Ty wiesz lepiej i nie czytasz a masz już wszystko napisane, nawet nie rozumiesz screena, który przesłałeś....  a masz na nim wszystko jak na tacy, ( to co ja Ci napisałem).

I mogę się dąsać jak dziecko Twoim zdaniem czemu nie? nikt mi nie płaci za rozwiązywanie Twoich problemów, jeśli nie szanujesz, że ktoś stara się rozwiązać Twój problem tylko wiesz lepiej jak go rozwiązać to go rozwiązuj.

Gdzie masz napisane na Twoim screenie 5 A/T 298 hp widzisz coś takiego? Ja Ci mówię chłopie będąc tak upartym jak Ty nigdy nie dojdziesz do ładu i składu ja Ci już dawno rozwiązałem Twój problem wystarczy zrozumieć i przyjąć jeden fakt, który masz na samym początku napisany ale starasz się rozwiązać coś czego nie ma : )

sprawdziłeś w ogóle link, który Ci przesłałem? bo wydaje mi się, że nie bo dalej Twój problem się nie rozwiązał.

Silnika vq35de rev up nie przełożysz bez przerabiania wiązki i ECU do zwykłego vq35de

 

Instrukcja co masz zrobić:

1) wejdź w link, który Ci podałem

2) oceń, które silniki posiadasz

3) zrozum, że nie ma fabrycznie silnika 5 A/T 298 hp

4) silnik 286 hp i 280 to te same silniki tylko mają inne mapy paliwowe wgrane w komputerze najprawdopodobniej.

5) jeśli jakimś cudem posiadasz silnik (rev up) to nie zainstalujesz go bez przeróbek wiązki i ECU do wersji ze zwykłem vq35de

6) Jeśli już wszystko zrozumiałeś i chcesz sprzedać graty do g35 to daj znać chętnie coś od Ciebie odkupię : )!

 

Pozdrawiam

Screenshot_20200310-021324_Chrome.jpg

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie jest to rev up . Nie wiem Czemu wpisane jest w książeczkę 298 hp auto w automacie. Czyli ten silnik mogę wepchnąć do jakiegoś fx lub g 35 bo dalej nie otrzymałem odpowiedzi?

Czy jeśli wrzucę go do fx to będzie miał 298hp czy 286hp tak jak w mapie i czy skrzynią da radę? Jakie rzeczy Cię interesują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat 3 razy i już wszystko czaje! Autor chce wsadzić silnik... i już, nic wiecej, tylko wcisnąć silnik do auta :)

Fizycznie wszystko tam pasuje. Sanki, łapy, poduszki. Wsadzaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 15:17, dieselLPG napisał:

Przeczytałem ten temat 3 razy i już wszystko czaje! Autor chce wsadzić silnik... i już, nic wiecej, tylko wcisnąć silnik do auta :)

Fizycznie wszystko tam pasuje. Sanki, łapy, poduszki. Wsadzaj!

Tak kolego chce wsadzić silnik który ma 298hp do auta ktore mialo tez VQ ale z silnikiem 286 hp. Pytalem czy jest to mozliwe bez przekladania skrzyni z 298hp. Jeśli kolega dieselLPG wie coś na ten temat to fajnie jakbyś napisał a nie besztal innych uzytkownikow bo chyba nie o to chodzi na forum prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...