Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mocowanie fotela kierowcy uszkodzone?


MarcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Na grupie FB parę osób z GB co prawda, ale miało ten problem. Ciekawe, czy u Was też się pojawił?

Chodzi o  metaliczne, sporadyczne, ale jednak, stuki dochodzące z fotela kierowcy. Ciężko je samemu wywołać ale pojawiają się np jak się skręca, hamuje, przejeżdża przez progi itp - generalnie jak jest jakiś ruch ciała kierowcy w fotelu to czasami sobie coś stuknie. Jak pisałem, na FB na grupie parę osób miało wymienaną podstawę fotela w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, pojawiły się po ok. 80 000 - zgłaszałem na przedłużonej gwarancji, ale nie udało się ich zlokalizować. Faktycznie ciężkie do wywołania, czasem mam nadal, ale ostatnio jakby mniej.

U mnie w serwisie (a skrupulatnie sprawdzali każde zgłoszenie) nic nie wiedzieli na temat naprawy, ale to było zgłaszane ze 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu, słyszę taki dziwny dźwięk z fotela, głównie podczas wysiadania. Jeszcze nie udało mi się zlokalizować miejsca, ale wydaje się że dobiega gdzieś z miejsca przytwierdzenia go do podłogi. Być może, to mechanizm przesuwu tył/przód tak reaguje, jak fotel na bok się ruszy... Sprężyna ? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło podniesienie wyżej fotela, wg moich ustaleń to nit a na pewno nie śruba, bo nie ma łebka tylko grzybek który jest w czarnej otulinie plastikowej na łączeniu fotela z saniami.Tak jakby zrobił się luz od użytkowania i czasem stuknie. Po podniesieniu fotela przestało. W nagrodę mam teraz stukanie w przednim zawieszeniu na kostce brukowej albo śniegu, odczuwalne na kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to. Miałem też jak jeszcze był na gwarancji, ale nie zgłosiłem tego. Występuje z reguły przy najeżdżaniu na dziury i progi zwalniające z jednoczesnym skrętem w prawo. Najczęściej. Ale zdarza się też przy jeździe prosto. Wydaje mi się, że trzeszczy gdzieś z lewej strony fotela. Trochę żałuje, że nie zgłosiłem, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo. Za to zacząłem się zastanawiać czy fotele przednie z qq pasują do pulsara. Jak bym spasował tylne siedzisko w tym samym kolorze z pulsara co fotele przednie z qq, ale z elektryczną regulacją (kierowca + kierowca anglik)...ogrzewanie mami to może by wyciągnęło się zasilanie z tego. Tylko nie wiem czy poduszki by działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...