Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] - problem z odpalaniem i obrotami na zimnym...


ziomek456

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Primery P11 (1.8 - benzyna - 2001 rok - kombi).

Samochód zakupiłem 31 grudnia, także jestem świeżym posiadaczem. 

Od pewnego czasu dzieje się: 

 - Rano gdy chcę odpalić samochód po nocy to nie raz muszę go odpalać 2-3 razy lub szybko przegazować, aby nie zgasł... wtedy powoli łapie obroty i zaczyna ładnie pracować.

- Zdarza się, że gdy odpalam go po nocy lub po 8 godzinach pracy, samochód wchodzi od razu po przekręceniu kluczyka na wysokie obroty, rzędu 3-4 tys. i nie spada... Do pracy mam 15 minut i w ten czas silnik cały czas pracuje na tak wysokich obrotach, delikatnie spadając podczas zmiany biegu. Gdy wrzucę dwójkę, trójkę, czwórka i jadę sobie to obroty mam dalej na 3-4 tys., a gdy stanę na światłach silnik zaczyna wyć "wuuuu, wuuu"  i obroty skaczą.... 

 

Podpinałem pod komputer, lecz nic nie wyszło... 

Silnik krokowy wyczyszczony, przepustnica także... 

Czy może to być sonda lambda przednia? 

 

Jakie są wasze porady i sugestie ?  

Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić adaptację biegu jałowe go jak dla mnie albo to, albo zepsuty krokowiec. Ew. Sprawdź kable od niego czy nie ma gdzieś problemów może uszkodzony przewod gdzieś. Z tym odpaleniem to może być jeszcze przepływka ale najpierw uporać się z tym krokowcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...