Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zablokowana skrzynia CVT


kapitan0058

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
jestem użytkownikiem Nissana Murano Z50 2007r wersja amerykańska, jak pisałem w tytule mam problem ze skrzynią po kolizji, Murano zostało uderzone w lewy przód, bezpośrednio po kolizji już nie można było zmienić biegu, pozostało na D i pomimo przesuwania drążka nie można było zmienić na nic innego. Ponieważ uszkodziło chłodnicę wody i wyciekł płyn byłem zmuszony wyłączyć silnik. Niestety przy ponownej próbie uruchomienia autko już nie odpaliło, lewarek luźno przesuwa się pomiędzy P, R, N, D ale na wyświetlaczu cały czas świeci D i na inny się nie zmienia. Autko unieruchomione i nie mam jak zawieźć do lakiernika. Próbuję znaleźć jakiegoś diagnostę z komputerem żeby sczytać błędy ze skrzyni, o ile takie się pojawią. 
Czy ktoś z forumowiczów miał może taką przygodę? Może ktoś coś pomoże? poradzi? :-( 
Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się dźwignia przesuwa to może się uszkodziło połączenie lewarka ze skrzynią biegów tam bym szukał przyczyny. 

Z ciekawości jak się spisało auto by ocalić Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak wyciągnąłeś kluczyk jak na skrzyni miałeś pozycję Drive... Może uszkodziła się stacyjka. Albo skrzynia się zblokowała i trzeba ją odblokować/pozmieniać biegi ręcznie. Używając kluczyka i tego otworu przy skrzyni. Nie wiem co z tym ale mało prawdopodobne jest aby przy uderzeniu od razu padała skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kapitan0058.

Samochód  na lawetę. Holowanie nie jest wskazane zwłaszcza przy zablokowanym biegu.

Jeśli auto "dostało" w lewy przód, to usterki mogą być dość powaźne ( mam nadzieję, źe się  jednak nic powaźnego nie stało).

1 moźliwe uszkodzenie złącza wiązki skrzyni.

2 uszkodzenie poduszek silnika i skrzyni - tam są czujniki (odpowiednie błędy OBD)

3 uszkodzenie (najpowaźniejsza usterka) chłodnico- nagrzewnicy oleju na skrzyni (wyciek) lub i pęknięcie obudowy skrzyni przy

  mocowaniu w/wym.

4. Jeśli wywaliły poduszki, napinacze lub kurtyny. Blokada skrzyni.

Pozdrawiam.

Ps. Może nie będzie tak źle.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już nie potrzebny a robię porządki w kompie - Wam natomiast na pewno będzie przydatny:

Oto jeden z najważniejszych plików dla posiadaczy murano Z50 - wszystkie informacje odnośnie CVT

 

Nissan Murano cvt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...