Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(Wp12 2.0) potrzebny schemat podciśnienia


Azbach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam wp12 w gazie z 2002 r. Silnik qr20de. 

Jakiś czas temu silnik zaczął chodzić głośno czasami jak diesel. Myślałem że to wydech lub kolektor ale nie. Słychać coś jakby gdzieś przy kolektorze ssący  był wyciek. Wiem że jest tam kilka rorek i na pewno to sprawdzę ale wolałbym mieć schemat by nic nie pomieszać. Zaczęło się że silnik przestał ciągnąć jak kiedyś i w końcu lpg się zaczęło wyłączać. Wydaje mi się że to może być powiązane że soba a może sam kolektor pęknięty lub system do dopalenia spalin przepuszcza. Sam już nie wiem. 

Może ktoś uzyczy Manuala silnika. Niestety nie znalazłem niczego w serwisie dlatego zacząłem ten wątek.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Może jakiś manual ktoś ma bo nie wierzę że nikt nie miał podobnych problemów. Cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Nie mam do benzyny ale do swojego znalazlem na ktoryms z anglojezycznym forum, jak tutaj nikt nie ma to poszukaj tam. 

Pozdro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracam do tematu. Niestety była Elżbieta uszczelka przy kolektora podłogowym. Zasylikonowalem ale to nie to.

Działa głośno. Gaz się wyłącza tak jak przedtem.

Słychać to wyraźnie przy kolektora wydechowy. Aczkolwiek kolektor w bardzo dobrym stanie. 

Może ktoś się z tym już spotkał. Często mnie nie ma więc zabiorę się za to jakoś na weekend. 

Dajcie znać jak coś wam do głowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...