Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałas z okolic tylnej osi


razzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

w x-ie mojej żony (T30, 2.5 4x4 automat) pojawił się od jakiegoś czasu dziwny problem - przy jeździe z prędkością 70 i 100 km/h pojawia się głośny szum z okolicy tylnej osi. Pomiędzy tymi prędkościami nic nie słychać, przyspieszam od 0 i jest cisza, przy ok 70 buczy, przy dalszym przyspieszaniu cichnie i zaczyna znowu przy 100... Nie jest to w żadnym stopniu zależne od obrotów, więc wydech bym raczej wykluczył. Gdyby było to łożysko to wydaje mi się, że słyszałbym je cały czas i do tego głośniej przy zakrętach, a tutaj nie ma znaczenia czy jadę prosto, czy jestem w zakręcie, liczy się tylko prędkość. Dźwięk dobiega jakby centralnie z tylnej osi, a nie z konkretnej strony, więc mysle, że może to być związane z tylnym dyfrem, wałem, ale aktualnie jest taka pogoda, że nie mam warunków zajrzeć pod spód, a może ktoś się spotkał z podobnymi objawami? Poza tym żadnych stukow, luzów z tyłu nie zaobserwowałem. Dzieje się to niezależnie od ustawienia pokrętła napędu. 

Z góry dzięki za chęci pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to takie jaki jest przebieg od ostatniej wymiany oleju w tylnym dyferencjale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bardzo duży, samochód od zakupu większość czasu przestał na warsztacie, zrobiłem nim dopiero 3-4tyś km, i przyznaje, że nie pomyślałem, o wymianie oleju w dyfrze... 

Jak pogoda mi pozwoli wymienię olej w dyfrze i zobaczę, czy będzie różnica, jeśli nie to chyba wytargam dyfer i rozkręcę na kontrolę, bo nie wydaje mi się, żeby te dźwięki mogły być z innego miejsca... :)

Dzięki za punkt zaczepienia, o najprostszych rzeczach łatwo zapomnieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Akurat miałem na miejscu w sklepie olej 80w90 zgodny ze specyfikacją, więc wziąłem na próbę, zmienilem, ale niestety nic się nie poprawilo. Olej wyglądał na delikatnie zużyty, ale opiłków w nim nie znalazłem. Więc pewnie będzie mnie czekało zrzucenie dyfra i poszukiwanie przyczyny :( Chyba, że ktoś z użytkowników miał kiedyś podobny problem :) Poza szumem nie ma żadnych innych objawów, żadnego szarpania, stukania itp. szum niezależnie czy samochód ciepły, czy od razu po ruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...