Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana Kół


michalb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mówią, że nie ma głupich pytań, ale jak...

Myślę sobie: dobra, galeria zamknięta, zmienię koła na letnie. Ściągnąłem zimową felgę, wkładam letnią i... no nie jestem w stanie jej dopchać do końca... Czy to wymaga siły Hulka, czy to może coś innego trzeba jeszcze zrobić? To oryginalna felga, na której wyjechałem z salonu. Załączam obrazki, na jedynym ile brakuje, na drugim jak "zimowe" jest ładnie do końca śruby wsunięte.

Dzięki za poradę

02.jpg

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, na jesieni sciagnalem letnie.i zalozylem zimowe. Wczesniej w wymierniani tez bylo tylko in and out.

Cos mi umyka

Edit: jakby to moglo wygladac?

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi na zimę czy lato są oryginalne od nissana? Czasem tak się dzieje, że dystans od nieoryginału przyssie się do piasty, a czasem do felgi i wtedy kiedy do felgi to robisz in out, a teraz pewno stało się wg drugiego. Nie ma wyjścia, oblookaj felgę zimową czy ma dystans, jak nie ma jest na piaście.

 

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato

Z salonu wyjezdzalem na kupnych zimowych, montowanych u nissana, potem zmienialem w zmieniarniach kol, i nie widzialem, zeby cos.majstrowali. sciagali jedne, montowali drugie

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupne zimowe nie są oryginalne od nissana, czy tak? Wówczas były zapewne z dystansami. Jeżeli dystans przykleił się do piasty poznasz go, taki okrągły plastik na środku piasty z ząbkami które mają wejść w felgę o innej niż w oryginalnej średnicy otworu centrującego.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupne zimowe nie sa org. W srodku piasty jest taki zolty okragly plastik. Z nim.trzeba cos zrobic?

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdjąć podważyć plaskim szerokim śrubokrętem

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, i.potem zalozyc na jesien? To jak to.dzialalo jak jezdzilem na wymiane i nikt nic nie grzebal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, i.potem zalozyc na jesien? To jak to.dzialalo jak jezdzilem na wymiane i nikt nic nie grzebal?

Włóż te plastiki, które ściągniesz teraz z piast od wewnątrz w felgę, będą dość ciasno wchodziły. Na jesieni przesmaruj tą powierzchnię piasty, do której przylega plastikowy dystans biały smarem lub innym specyfikiem co się nadaje na wyższe temperatury, a wtedy nie będziesz miał tego cyrku wiosną . Dzieje się tak jak napisałem wyżej, raz dystans schodzi ładnie z felgą, a innym razem woli piastę - mogło akurat poprzednio ładnie schodzić z felgą, albo też efekt stosowania w gumiarni pistoletu pneumatycznego, który daje wibracji feldze z dystansem i ten się odkleja pod ich wpływem od piasty. U mnie, jak już kładłem zimowe na smar to wiosną ładnie dystanse schodziły z felgą.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wkleic do felgi pierścienie centrujace np.na klej do łożysk,tulei  Loctite.

Wtedy nie bedzie takich niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest wkleic do felgi pierścienie centrujace np.na klej do łożysk,tulei  Loctite.
Wtedy nie bedzie takich niespodzianek.


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli felgi nie pasują nie tylko na głębokość ale także średnica piasty? Szacun za takie dobranie ;/ Ja oryginały 19" zamieniłem na 17, ale zgodne z tym co Nissan wypisuje w danych i wszystko śmiga bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oryginalne miałem nissana 19, ale jako że zima była, to przez salon nabyłem komplet 17" koła plus opony. Takie polecali. Nie znam się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...