Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Kolor nadwozia - rozsądek?


fan_japan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem na etapie zakupu Xa i nie spodziewałem sie ze będę miał taki problem.  Mam do wyboru biały perła lub czarny metalizowany

Na tym aucie to czarny jak się prosi, ale czytałem że odpryski/rysy i częste mycie aby wyglądał i dawał radość. Natomiast mniejsze zło to biały, mniej widać odprysków i jest bardziej praktyczniejszy. Z zasady dbam o auta, często je sam myje czy bezdotykowo czy ręcznie,  ale chcę uniknąć stanu, że co bym nie robił wosk/mycie ręczne na miękkiej czystej gąbkę będzie powodować ze ten czarny ładnie wyglądał w dniu odbioru.

 

Czy potwierdzacie moje obawy jeśli chodzi o czarny,  czy nie skupiać się za bardzo i brać czarny?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fan_japan napisał:

Witajcie,

Jestem na etapie zakupu Xa i nie spodziewałem sie ze będę miał taki problem.  Mam do wyboru biały perła lub czarny metalizowany

Na tym aucie to czarny jak się prosi, ale czytałem że odpryski/rysy i częste mycie aby wyglądał i dawał radość. Natomiast mniejsze zło to biały, mniej widać odprysków i jest bardziej praktyczniejszy. Z zasady dbam o auta, często je sam myje czy bezdotykowo czy ręcznie,  ale chcę uniknąć stanu, że co bym nie robił wosk/mycie ręczne na miękkiej czystej gąbkę będzie powodować ze ten czarny ładnie wyglądał w dniu odbioru.

 

Czy potwierdzacie moje obawy jeśli chodzi o czarny,  czy nie skupiać się za bardzo i brać czarny?

 

Pozdrawiam

 

 

Ja mam srebrzankę więc zbytnio nie widać rys i błota na nim, ale sąsiadka ma czarny i myje co tydzień ;-(

Naprawdę chcesz kupić Nisana? Po doświadczeniach z serwisowaniem 2 Nissanów w ASO PL ja już nigdy nie wybiorę tej marki. Szkoda czasu i nerwów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
10 minut temu, wuk napisał:

Czy potwierdzacie moje obawy jeśli chodzi o czarny,  czy nie skupiać się za bardzo i brać czarny?

Na czarnym nawet jak postoi kilka dni w garażu, to będzie kurz i wystarczy kilka kropel deszczu, by wyglądał paskudnie. Jeżeli się nudzisz i masz myjkę "pod nosem", to bierz czarny. Ja pozwoliłem żonie wybrać kolor - wybrała bordo. Efekty jak wyżej. Nigdy więcej nic ciemnego. Dwa poprzednie Nissany to były "srebrzanki" - może teraz niezbyt modny kolor, ale jaka wygoda w utrzymaniu wyglądu.

W końcu Ty płacisz i wybierasz kolor. Jak nie mają na stanie, to zawsze można poczekać, a to ich biznes, by zdobyć to co chcesz. W końcu nie kupujesz auta na rok, więc warto przemyśleć sprawę, by później nie spędzać pół życia na myjce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwsza QQlke i dużo autem nie robie km rocznie. W zasadzie serwis opierał się na wymianie plynow/oleju/filtrów wiec nie walczyłem z ASO z czymś powazniejszym. Xa tez biorę w benzynie i w automacie, bo nie mam wyboru, ale patrząc na inne marki to ten samochód to co daje w TEKNIE jest dobrze skalkulowane. 

Naprawdę chcesz kupić Nisana? Po doświadczeniach z serwisowaniem 2 Nissanów w ASO PL ja już nigdy nie wybiorę tej marki. Szkoda czasu i nerwów.

 

 

Ja tez jestem takim kierowca i mam też takie podejście ze każde auto jak nie ma wad fabrycznych to u mnie się sprawdzi. 

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Andrzej G napisał:

Na czarnym nawet jak postoi kilka dni w garażu, to będzie kurz i wystarczy kilka kropel deszczu, by wyglądał paskudnie. Jeżeli się nudzisz i masz myjkę "pod nosem", to bierz czarny. Ja pozwoliłem żonie wybrać kolor - wybrała bordo. Efekty jak wyżej. Nigdy więcej nic ciemnego. Dwa poprzednie Nissany to były "srebrzanki" - może teraz niezbyt modny kolor, ale jaka wygoda w utrzymaniu wyglądu.

W końcu Ty płacisz i wybierasz kolor. Jak nie mają na stanie, to zawsze można poczekać, a to ich biznes, by zdobyć to co chcesz. W końcu nie kupujesz auta na rok, więc warto przemyśleć sprawę, by później nie spędzać pół życia na myjce.

 

Dlatego mocno zastanawiam się nad tym bialym (rozsadek, praktycznosc) z racji wyprzedaży rocznika, kolory tylko takie mi zostały. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz biały, przynajmniej nie ma problemu z rysami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
13 minut temu, karibox1 napisał:

Najładniej wygląda oranż metalik, nawet na reklamie taki dają...

Gdybym miał wybierać z tego co dostępne pod w/w linkiem, to też bym się chyba skusił na pomarańczę :), albo na stare sprawdzone w bojach Sreberko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fan_japan napisał:

Dlatego mocno zastanawiam się nad tym bialym (rozsadek, praktycznosc) z racji wyprzedaży rocznika, kolory tylko takie mi zostały. 

 

Pozdrawiam 

Z białym jest "inny" problem. Na ręcznej myjni nie jesteś w stanie domyć osiadłego brudu, więc albo musisz gąbką przecierać, ale jeździsz niedomyty.

Ja mam brązowy, i potwierdzam co piszą experci powyżej, trochę kurzu, deszczyk i myjnia. I podobnie jak z białym, na ręcznej nie domyjesz super duper, ale na ciemniejszych nie do końca tak to widać jak na białym.

Co nie wybierzesz - będzie źle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że oranż...reszta po kilku dniach wygląda matowo. Wiem co mówię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuały perła moje marzenie niestety nie miałem do wyboru, więc mam szary KAD. Moja short lista była taka: biały perła, srebrny, szary. Pomarańcz jest fajny ale mocno oczojebny. Czarne u mnei odpadają, nie mam lokaja do mycia i polerowania szmatką po każdej jeździe a tylko tak wygląda fajnie.

Miałem białą kaśkę wcześniej i była mega praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pierwotnie był zamówiony czarny, ale dziś zmieniłem na biały, idąc duchem rozsądku. Obejrzałem na placu te auta w bieli i czerni i niepodważalnie biały lepiej się prezentował jako brudny :).

Poszedłem w modę, choć nadal uważam, że auta tego segmentu najlepiej wyglądają w czerni, ale utrzymanie ich w wzorowym wizualnym stanie przy naszym klimacie, jest mega wyzwaniem. 

Przy okazji zapytam, czy wszystkie tekny mają spryskiwacze na lampach przednich, wydawało mi się dziś, że były wszystkie tekny ale cześć miała skryskiwacze, a cześć nie, chyba, że to doposażane n-connecty.

 

Pozdrowienia dla Was.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrze, to n-connecty z pakietem premium mają te spryskiwacza, czyste tekny tego nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to w salonie przy odbiorze. Nie wiedzą czemu. Teoretycznie światła led wymagają autopoziomowania i spryskiwaczy ale skoro ma homo to widocznie nie zawsze. Może to kwestia zmiany przepisów w międzyczasie albo co.  Z jednej lepiej mieć a z drugiej tony płynu idą... W toyocie full led też mialem.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varicella
39 minut temu, Smakor napisał:

Pytałem o to w salonie przy odbiorze. Nie wiedzą czemu. Teoretycznie światła led wymagają autopoziomowania i spryskiwaczy ale skoro ma hkmo to widocznie nie zawsze. Moze to kwestia zmiany przepisow w miedzyczasie albo co.  Z jednej lepieć mieć z drugiej tony płynu idą... W toyocie full led też mialem.

ledy nie wymagają spryskiwaczy bo nie przekraczają 2tys lumenów. Jest pewna nieścisłość w Nissanie ... niższy pakiet ma spryskiwacze (dlaczego? nikt nie wie) Tekna nie ma.... ale więcej jest takich pytań... dlaczego w QQ jest podgrzewana szyba przednia... światła stop i migacze są ledowe  a w X-sie są żarówki i brak podgrzewanej szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No japońce dziwne są... W Kaśce jest nowy panel sterownia szybami w Xie stary a oba miały FL ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ jest oczkiem w głowie i priorytetem dla Nissana.Bądzmy tego świadomi czy zgadzamy się z tym, czy też nie.Takie mają podejście.Reszta jest dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vahanar napisał:

QQ jest oczkiem w głowie i priorytetem dla Nissana.Bądzmy tego świadomi czy zgadzamy się z tym, czy też nie.Takie mają podejście.Reszta jest dodatkiem.

Tak jest w Europie. Jak byłem w Yokohamie, w siedzibie nissana to w showroomie były wszystkie modele ale bez QQ. W Japonii Qashqai nazywany jest Dualis. Wtedy właśnie zrozumiałem jaka waga jest xtraila w gamie nissana.  Europa to inny rynek i inne wymagania. 

Edytowane przez fan_japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś KSIĘGOWI odpuszczą:pc: chociaż widzę marne szanse ku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...