Jump to content
Proteza dla Motomaniaka > Read more... ×
Części Nissana - iParts.pl
LukaszZarembaOtw

QQ J11 1,3 140 KM - jak sprawdzic czy poduszki silnika/skrzyni sa ok?

Recommended Posts

LukaszZarembaOtw

Koledzy.

jako że serwis autoryzowany ma wyjebane, jak sprawdzić samemu - organoleptycznie, czy poduszki silnika są dobre czy tez już są naderwane?

czy jest jakiś sposób oceny, jak powinny się zachowywać?

czy np delikatne drgania karoserii podczas rozruchu/gaszenia silnika są całkowicie normalne czy jednak nie powinno być tego czuć?

JACKO29

Jedź do gościa co robi zawieszenia,oni wiedzą jak sprawdzić.Ale...Łukasz,masz nową brykę,jeszcze wszystko sztywne ,daj mu pojeździć niech się porozbija.U mnie też na początku bylo czuć delikatne drgania i strzelanie przy zmianie biegów.Teraz jest cisza i spokój.Obroty 650 na luzie z klimą! i nic nie czuć.

LukaszZarembaOtw
20 godzin temu, JACKO29 napisał:

Jedź do gościa co robi zawieszenia,oni wiedzą jak sprawdzić.Ale...Łukasz,masz nową brykę,jeszcze wszystko sztywne ,daj mu pojeździć niech się porozbija.U mnie też na początku bylo czuć delikatne drgania i strzelanie przy zmianie biegów.Teraz jest cisza i spokój.Obroty 650 na luzie z klimą! i nic nie czuć.

Jacenty, generalnie wygląda to tak, że przy rozruchu czuć ze lekko trzęsie, ale raz mniej raz bardziej, mam wrażenie ze zależy to w jakiej pozycji stoi auto ( czy prosto czy lekko przechylone, np na krawężniku chodnika ), dodatkowo czasami przy włączonej Klimie zaraz po odpaleniu motoru czuć drgania, znikają po wyłączeniu klimy. Potem w trakcie kiedy silnik zagrzany, już tego nie ma. No i oczywiście przy gaszeniu silnika tez lekko zatrzęsie ( ale dużo mniej niż przy starcie ), i standardowo czuć szarpnięcia przy dodawaniu i odejmowaniu gazu ( plus trzęsący się jak baranie jajca drążek zmiany biegów ).

Zastanawiam się czy serwis ASO ma narzędzia aby np sprawdzić jak duże są te drgania, bo  wiem że są akcelerometry które pozwalają to sprawdzić i zrobić pomiary przez i po.

Ktos wspomionał, że poduszki Nissana potrafią być uszkodzone już w momencie opuszczaqnia fabryki, a ktoś inny mówił ze można dobrac lepszej jakości poduszki od Toyoty, tylko nie pamiętam jakie...

Hunter

Odebrałem nowe auto w grudniu 2019. Tak z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie. Powiem tak. Jakbym nie słyszał silnika to bym nie wiedział że właśnie go odpaliłem. ZERO drgań. Podobnie przy gaszeniu silnika. Chyba faktycznie jest coś nie tak. Podjedź na serwis i jeżeli będzie to możliwe to poproś aby odpalili inne auto, np. demonstracyjne i porównali. 

LukaszZarembaOtw
Posted (edited)
W dniu 25.03.2020 o 17:47, Hunter napisał:

Odebrałem nowe auto w grudniu 2019. Tak z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie. Powiem tak. Jakbym nie słyszał silnika to bym nie wiedział że właśnie go odpaliłem. ZERO drgań. Podobnie przy gaszeniu silnika. Chyba faktycznie jest coś nie tak. Podjedź na serwis i jeżeli będzie to możliwe to poproś aby odpalili inne auto, np. demonstracyjne i porównali. 

Jacku co myślisz?? Dac temu Kaszkajowi jeszcze chwilę? A jeżeli zdecydowałbym się sprawdzić jednak te poduchy to chynba nie ma co jechać do Nissana, bo dla nich wszystko będzie i tak ok albo TTTM.

Jeżeli jakiś inny warsztat to jakiej specjalizacji warsztatu szukać? I czy taki warsztat powinien mieć jakie s specjalne przyrzady pomiarowe, a nie tylko łapę i łom?

Edited by LukaszZarembaOtw

JACKO29

Właśnie to jest ból,nie ma przyrządów pomiarowych,jest łapa i łom,oraz wprawne

oko fachowca.

LukaszZarembaOtw
W dniu 27.03.2020 o 17:40, JACKO29 napisał:

Właśnie to jest ból,nie ma przyrządów pomiarowych,jest łapa i łom,oraz wprawne

oko fachowca.

Czy przy uszkodzonej lub za luźnej poduszce silnika może być taki objaw, ze czasami wsteczny nie chce wejść???