Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Sign in to follow this  
RaulC

blokada kierownicy i pokrętła

Recommended Posts

RaulC

Mam taki problem. Padł akumulator w mojej kaszance. Chciałem wyjąć, ale przed tym sprawdzić czy na pewno. Drzwi otworzyłem z kluczyka przy pilocie ale nie mogłem później przekręcić tego pokrętła od zapalania silnika. Czy ono się blokuje jak padnie aku? Dodam, że wciskałem pedał hamulca ,ale pokrętło nie daje się przekręcić z pozycji lock do pozycji acc. Auto ma skrzynię CVT. W instrukcji nie napisano, że coś takiego może się dziać. Kluczykiem włożonym w gniazdo też się nie da przekręcić tak jakby imo blokowało pokrętło.

miede1

Ja miałem ten sam problem, ale wynikł on z tego, że koła były skręcone i z tego powodu nastąpiło zablokowanie. Ja zrobiłem tak: pokręciłem kierownicą w stronę przeciwną do kierunku blokady (w jedną stronę się nie da ruszyć kierownicy a w drugą, najczęściej w tą w którą skręcone są koła, z lekkim oporem da się odrobinę przekręcić). Jednocześnie trzeba próbować lekko przekręcać kluczyk (nie za mocno aby go nie ukręcić) - w pewnym momencie blokada się zwolni. U mnie zadziałało. Powodzenia.

RaulC

Jak zwolnić kierownicę to wiem, ale przed jej zablokowaniem nie mogłem przekręcić kluczyka. Zablokowałem przypadkiem. Czy jest jakaś blokada nie pozwalająca na jego przekręcenie jak nie ma zasilania? Nie widzi wciśniętego hamulca bo nie ma zasilania?

lakiluk

Myślę że jest raczej na pewno.