Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan qashqai 1,5dci problem z kontrolka odnosnie wody w filtrze paliwa


Dawid10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nissan Qashqai 1,5dci 2013 r . Kupiłem Nissana w którym paliła się pomarańczowa kontrolka wskazująca na wodę w filtrze paliwa . Zgodnie z zaleceniami wymieniłem filtr paliwa , który w tym modelu samochodu nie posiada czujnika wody  i problem nie znikł . Czytając na forum sprawdziłem świece żarowe i ich zasilanie . Wszystko w jak najlepszym porządku a problem jak był tak jest. Podłączając pod komputer wyskakuje błąd DTC226413. Po skasowaniu go kontrolka nie pojawia się dopóki nie ruszę samochodem z miejsca. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo mi brak już pomysłów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 25.03.2020 o 21:38, Dawid10 napisał:

Witam . Nissan Qashqai 1,5dci 2013 r . Kupiłem Nissana w którym paliła się pomarańczowa kontrolka wskazująca na wodę w filtrze paliwa . Zgodnie z zaleceniami wymieniłem filtr paliwa , który w tym modelu samochodu nie posiada czujnika wody  i problem nie znikł . Czytając na forum sprawdziłem świece żarowe i ich zasilanie . Wszystko w jak najlepszym porządku a problem jak był tak jest. Podłączając pod komputer wyskakuje błąd DTC226413. Po skasowaniu go kontrolka nie pojawia się dopóki nie ruszę samochodem z miejsca. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi bo mi brak już pomysłów.  

Cześć i co udało rozwiązać ci się twój problem? Mam identycznie jak ty. Walczę z tym już jakiś czas i niestety jeżdżę z błędem na desce. 

Czekam na info... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik obecności wody w paliwie powinien być wkręcony w sam filtr . Mi w poprzednim aucie Stilo JTD poprzedni właściciel wywalił go razem z filtrem . Błąd oczywiście nie przychodził , dopóki którejś zimy przy -15C woda w nim nie zamarzła uniemożliwiając odpalenie auta pod pracą . Nowy filtr dostarczany jest z wkręcanym korkiem tam gdzie powinien być czujnik . Wtyczka do niego wisiała luzem .

Sprawdź czy u Ciebie jest ten czujnik albo po prostu jest popsuty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...