Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie jest złącze diagnostyczne?


cedricco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie jakie jest złącze diagnostyczne w Nissan Primera P12 HB 1.8 2002r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

A jakie jest urządzienie z oprogramowaniem zalecane do takiej Primery... Pytam zupełnie z innej strony jakie urządzenia pasują i co jest na czasie do takiego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznawiam temat jak kupię adapter 14 PIN Nissan i połączę z OBD2 to zrobię coś wiecej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Moja rada jest taka. Jeśli Twoje autko jest w miarę ogarnięte ,tzn .Nie ma z nim jakiś większych problemów ,to kup sobie jakiś ELM 327  na BT   za kilkadziesiąt zyla do tego jakaś darmowa aplikacja na telefon Torque ,  Motordata i inne które możesz znaleźć w necie.  W razie czego   to odczytasz błędy ECU podejrzysz sondy i takie tam inne podobne pierdoły.Do czegoś więcej to tylko   droższy sprzęt dedykowany pod Nissana. Możesz zapytać kolegę  PeterG  On zakupił jakiegoś Consulta składanego żółtymi rączkami .Ja się tak podjarałem sprzętem  "na coś więcej" i kupiłem na Aliexpres również żółtego Delphi  DS150  .(u nas na alledrogo powariowali z cenami). Miałem problem z sondami lambda, I co się okazało ,że  mogę odczytać przebiegi tylko 2 sond a na tym za kilkadziesiąt wszystkie 4  Tak że nie ma jakiejś reguły Nieraz ten najtańszy spisze się lepiej niż ten powiedzmy "Bardziej zaawansowany"   Nasze autka to już staruszki  i nikt nie jest zainteresowany  aby aktualizować oprogramowania .Nie wiem czemu mi się tak wytłuściło. 

CZOŁGIEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego karabu wielkie dzieki!!! Kupiłem adapter do Nissan-a 14 pin na 16 pin czyli OBD2 Dam odpowiedź co i jak i czy działa czy po prostu się sprawdza dodam że mam płatnego SdProg-a na smartfonie program sprawdza się i daję radę a adapter kupiłem bo zeskanuje coś wiecej się łudzę po podłączeniu. Teraz zczytuje OBD2 z jednego protokołu jeżeli będzie lepiej po zakupie adaptera dam znać na forum co i jak uważam że to powinno za działać Pozdro dla ciebie w szczególności i wszystkich forumowiczów Do usłyszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD2 Bluetooth 4.0 ogólnie jest mi adapter nie potrzebny ale przez ten adapter nie zrobię wiecej? Niż samym OBD2 Bluetooth 4.0

Można sparować adapter z interfejsem.

Powinno to dać rezultat! ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie da, ważny jest fejs i program, niestety ale ELM to raczej tylko silnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie temat i chciałbym kupić taki adapter na BT który przy pomocy telefony zczyta mi błędy. Gdzie jest gniazdo diagnostyczne? Gdzieś przy bezpiecznikach ?? Czy gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie jeden z lepszych programów do Nissana to MaxiEcu,,firma,która go zbudowała ,jest z Polski,do tego lepiej u nich kupić kabel,by wszystko trybiło. Mam ten program,działa bezbłędnie,ma bardzo duże możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, agusia0003 napisał:

 Mam ten program,działa bezbłędnie,ma bardzo duże możliwości.

Kolego możesz coś napisać o tych dużych możliwościach? Ogarnia ABS  i  Poduszki?

Czołgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam taki podstawowy Vgate Maxiscan VS-890 nawet do silnika to i zdaje egzamin.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kupiłem też obd2 elm327 moje auto to P12 kombi 1.8 2002 

Gdy podłączam obd2 świeci światełko wyszukuje udaje mi się sparować , ale żeby jakiś apka zadziała to nie nie może protokołu znaleźć co bym musiał kupić żeby się podłączyć , bo miałem chceka i zginął ale objaw niby brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Patryk1427 napisał:

Hej kupiłem też obd2 elm327 moje auto to P12 kombi 1.8 2002 

Gdy podłączam obd2 świeci światełko wyszukuje udaje mi się sparować , ale żeby jakiś apka zadziała to nie nie może protokołu znaleźć co bym musiał kupić żeby się podłączyć , bo miałem chceka i zginął ale objaw niby brak 

ja korzystam z programu ,,piston" bez problemu się łączy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.05.2020 o 20:49, karabu napisał:

Kolego możesz coś napisać o tych dużych możliwościach? Ogarnia ABS  i  Poduszki?

Czołgiem.

Ogarnia,

do końca tygodnia nagram filmik i wrzucę na YT ,to sobie zobaczysz jakie ma opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...