Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM Z CHŁODNICĄ KLIMATYZACJI


Filip17895_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam u dołu chłodnicy klimatyzacji Nissan Qashqai j11 2018 tekna+ zrobiła się mała dziurka i uciekł gaz i zielona ciecz pojawiła się na intercoolerze u dołu na czarnym plastiku i czy ta zielona ciecz może to być czynnik klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny otwór dla kamyków... :( Poszukaj na forum, ludzie wkładali tam siatki dla ochrony. U mnie to samo było w J11 i J10. W jednym i drugim wymiana chłodnicy klimatyzacji jeszcze na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony płyn to jest olej z barwnikiem do lampy podczerwieni. Jak widać olej to czynnik ucieka lub już uciekł. W obiegu klimatyzacji czynnik zabiera z sobą w obieg część oleju. to jest normalne. Są firmy co regenerują skraplacze lub kupić trzeba nowy. Ja na gwarancji też miałem wymieniany skraplacz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę zmienię temat a mianowicie czy wie ktoś jak włączyć i jak sprawdzić działanie asystenta świateł w qashqai 2018 tekna+ j11 ? Chodzi mi o zmianę świateł z drogowych na tzw długie i jak np widzi samochód przed sobą to wyłącza długie.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik świateł na Auto i włącznik świateł drogowych od siebie. Wtedy masz włączone światła drogowe na  automatyczne włączanie i wyłączanie.

A tak poza tematem. To jak masz nowe auto o to Masz też instrukcje obsługi i tam masz wszystko jasno opisane.

Edytowane przez boberekp
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 23:54, elsebo napisał:

Idealny otwór dla kamyków... :( Poszukaj na forum, ludzie wkładali tam siatki dla ochrony. U mnie to samo było w J11 i J10. W jednym i drugim wymiana chłodnicy klimatyzacji jeszcze na gwarancji...

Witam czy żeby włożyć tą siatkę trzeba demontować cały zderzak czy można jakoś zdjąć część zderzaka bez demontażu całości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, gdzieś już było na forum na ten temat. Ja siatkę wkładałem od góry po zdjęciu plastikowej obudowy. Te dwie spinki też zdejmowałem. 

47 minut temu, Filip17895_PL napisał:

Witam czy żeby włożyć tą siatkę trzeba demontować cały zderzak czy można jakoś zdjąć część zderzaka bez demontażu całości ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w moim j10  2.0d automat 150KM w ciągu 2,5 roku drugi raz pociekł skraplacz od klimy i jest bardzo mały wyciek. W związku z tym mam 2 pytania gdzie można ewentualnie zregenerować go w woj lubelskim i drugie w razie kupna czy może ktoś polecić jakiś dobry i nie za miliony bo jest bardzo duży wybór na rynku ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jordana napisał:

Panowie w moim j10  2.0d automat 150KM w ciągu 2,5 roku drugi raz pociekł skraplacz od klimy i jest bardzo mały wyciek. W związku z tym mam 2 pytania gdzie można ewentualnie zregenerować go w woj lubelskim i drugie w razie kupna czy może ktoś polecić jakiś dobry i nie za miliony bo jest bardzo duży wybór na rynku ? Pozdrawiam.

Jak to pociekł drugi raz ? Rozumiem iż ktoś zalutował poprzednie uszkodzenie , według znajomych mechaniorów od klimy nie powinno się naprawiać skraplacza tylko wymieniać . Widzę że jesteś z Białej Podlaskiej podjedź na Sidorską 59 , dla mnie pomogli w sensownych pieniądzach już dwa razy i nie narzekam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę nieskładnie napisałem - chodzi o to , że wymienili mi nowy skraplacz (nomen omen właśnie na Sidorskiej 59) który wytrzymał tylko 2,5 roku. Wychodzi więc na to że czeka mnie zakup nowego . Dzięki za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile qashqai j11 2018 automat cvt ma chłodnic i od czego one są a szczególnie ta podłużna z przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok tu ma małe znaczenie. Najważniejszy jest rodzaj silnika.

Oj kolego widzę że podstawa budowy pojazdów jest dla Ciebie czarną magią.

Z przodu to masz chłodnice klimatyzacji (skraplacz) i podstawową chłodnice czyli ukł. chlodzenia. Do tego może być jeszcze chłodnice oleju i chłodnice powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 19:03, tomek0102 napisał:

u mnie mechanik nie zdejmował

IMG_2525.jpg

A czy mogę prosić krok po kroku jak tą kratkę zamontować ? Bo u mnie mechanik powiedział że nie da się bez zdejmowania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz auto z 2018 roku to powinna to obejmować jeszcze gwarancja i z tego co piszą koledzy ASO uznaje uszkodzenia skraplacza i wymienia na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberekp napisał:

Jeżeli masz auto z 2018 roku to powinna to obejmować jeszcze gwarancja i z tego co piszą koledzy ASO uznaje uszkodzenia skraplacza i wymienia na gwarancji.

Skraplacz już wymieniony tylko został montaż tej siatki ochronnej którą nie wiem jak zamontować. silnik 1.6dci

Edytowane przez Filip17895_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do poliftowych chyba nikt jeszcze siatki nie zakładał? Tym bardziej że nie ma tam takiego dostępu jak w wersji przedliftowej j11.

 

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poliftowych chyba nikt jeszcze siatki nie zakładał? Tym bardziej że nie ma tam takiego dostępu jak w wersji przedliftowej j11.
 
Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Jeżeli chodzi ci o J11B to ja zakładałem i nie ma z tym najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest potrzeba? W polifcie jest wszystko mocno zasłonięte...przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o J11B to ja zakładałem i nie ma z tym najmniejszego problemu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Poproszę jakiś krótki opis oraz zdjęcie, bo próbowaliśmy że szwagrem ale niestety bez rezultatu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakbyś próbował sam to byś zrobił...ale ze szwagrem to jest miszyn imposible :D (pisownia celowa :D)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...