Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM Z CHŁODNICĄ KLIMATYZACJI


Filip17895_PL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was kupował może chłodnicę klimatyzacji do J11? Słyszałem że jest problem z zamiennikami. Może ktoś wie gdzie kupić i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Qashtan1.2 napisał:

Czy ktoś z Was kupował może chłodnicę klimatyzacji do J11? Słyszałem że jest problem z zamiennikami. Może ktoś wie gdzie kupić i za ile?

Ja mam firmy NRF nr. katalogowy to:350411 ale zamontowana niecałe 2 miesiące temu więc nic na temat trwałości się nie mogę wypowiedzieć.

https://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-nrf-350411,0-205-350411-1985726.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2020 o 22:02, elsebo napisał:

Nie trzeba, gdzieś już było na forum na ten temat. Ja siatkę wkładałem od góry po zdjęciu plastikowej obudowy. Te dwie spinki też zdejmowałem. 

 

Ale się tego naszukałem.

Ale .....

Wymienialem aku i zrobili kompa w związku ze SS  fault.

Wyszedł błąd KURTYNY nagrzewnicy, - myśle - WTF. W zabrzu jest kobita co nie ma pojęcia o mechanice,.Od razu wali - no ja - ma pan siatkę ( od 3 lat ) - pana wina -

Założył se pan siatkę i uszkodził kurtynę. Pytam - której chłodnicy - silnika czy klimy . nie wie, hmm Ale sprawdzą jak zdejmą zderzak - 300-500 zł.

No rewelka mylę. W domu patrzę - rzeczywiście na froncie centralnej chłodnicy silnika są " łopatki ". Pewnie zasłaniają chłodnicę w mroźne dni. A że takich nie ma ..

Ale zdjąłem siatkę , poruszałem łopatkami . zamknłąłem ją przy ok 15 st C. odpałem - otwarła się .UFF.

Dla przestrogi to piszę.

Chcieli mnie skroić na kasę za niestety mój błąd. Ale diagnoza to 5 minut a nie 300 zł.

Dal potomnych - jest tzw kurtyna - łopatki zasłaniające wlot powietrza pewnie zimnego na chłodnicę centralną silnika.

Gdy opasacie np trytytką bo tak najwygodniej - można opasać prowadnice pionową.

co w moim przypadku hamowało - utrudniało ruch pionowy kurtyny. Dziwne że przez 3 lata nie wykryli błedu.

uważajcie. silniczek kurtyny to może mniejsza kasa niż zdjęcie zderzaka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 20:32, Rapi napisał:

Ja mam firmy NRF nr. katalogowy to:350411 ale zamontowana niecałe 2 miesiące temu więc nic na temat trwałości się nie mogę wypowiedzieć.

https://www.iparts.pl/czesc/chlodnica-klimatyzacji-skraplacz-nrf-350411,0-205-350411-1985726.html

Kilka dni temu zmieniłem uszkodzoną chłodnicę klimatyzacji. Wybór padł również na firmę NRF. Poprzednia chłodnica od nowości wytrzymała jedynie 5 lat. Rozleciała się ze starości. Według mnie trochę za szybko, zwłaszcza że samochód przejechał niecałe 77 tys km. Nie wiem co Nissan montuje za części. W moim drugim samochodzie klima działa bezawaryjnie od 10 lat i pewnie jeszcze trochę posłuży ponieważ chłodnica jest w całkiem niezłej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim poprzednim QQ miałem chłodnice wymieniana dwukrotnie w przeciągu dwóch lat - naprawy gwarancyjne ( odpowiednio samochód miał 1,5 roku i 2,5 roku). Podobno za drugim razem wg serwisu  chłodnica miała inny symbol w katalogu więc Nissan coś tam musiał zmienić.

Edytowane przez zeke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie podobna sytuacja w tym tygodniu - 3 tygodnie przed końcem gwarancji na szczęście... 

Nieszczelna chłodnica klimatyzacji (bez uszkodzenia mechanicznego, po prostu się rozszczelniła na łączeniu wewnętrznym), w efekcie syczenie ciągłe w okolicach podszybia i spadek wydajności klimy.

Wymiana będzie gwarancyjna, ściągają z Amsterdamu na przyszły tydzień.

Żeby było ciekawiej to napiszę Wam, że jest to już trzecia usterka gwarancyjna w okresie 3 lat auta od nowości (najpierw nie działający kierunkowskaz LED w lusterku kierowcy, później padnięty aku do zera, teraz chłodnica klimy…) A żeby było ciekawiej, to nie koniec, bo samochód zaczął sobie konkretnie UWAGA rdzewieć - opisałem w innym temacie: 

Za te pieniądze, które to auto kosztuje, z tak zamulonym silnikiem (też opisywałem w innym temacie odnośnie opinii silnika 1.6 DIG-T), z rdzą wychodzącą w 3-letnim aucie - NIGDY więcej...

Edytowane przez djlamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...