Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P0345 [350Z] - ktoś się z tym spotkał?


Nowik86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dzisiaj wyskoczył mi błąd o nr P0345 - wg googla jest to Camshaft Position Sensor Replacement czyli czujnik położenia wałka rozrządu w głowicy "od pasażera". Czy mam się szykować na wymianę czujnika, czy może jakąś inną rzecz najpierw trzeba sprawdzić?

Może ktoś miał z tym do czynienia już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć! Wracam z wyjaśnieniem, bo temat rozwiązałem sam już jakiś czas temu szperając po amerykańskich forach. Na początku połaszczyłem się i zakupiłem zamiennik czujnika położenia wałka rozrządu - 10 minut roboty z wymianą i otworzeniem zimnego piwa - błąd nie wyskakiwał, ale samochód ewidentnie dłużej kręcił podczas uruchamiania i zdarzało się że zalewało świece. Dopiero wymiana na OEM Nissana który w ASO kosztuje bagatela 650 zł załatwił temat na 100% - ani błędu, ani długiego kręcenia\zalewania przy uruchamianiu.

Może to info przyda się komuś kiedyś - oby nie, ale lepiej napisać :)

Pozdrawiam
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zamiennik zakładałeś? ja założyłem Delphi właśnie dzisiaj ale zmieniłem 2 na raz nie wiem jak to działa bo mechanik zakładał wyjątkowo..

też miałeś Delphi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

miałem identyko błąd.

Najpierw wymieniłem tylko zepsuty, też na Delphi i poprawy nie zauważyłem, jedynie błąd nie wyskakiwał.

Później wymieniłem i lewy i prawy na jakieś tanie gówno, chociaż ten od pasażera błędami nie sypał. Chyba Blueprint jak dobrze pamiętam.

Po może miesiącu bezproblemowej jazdy na tych blueprintach w ramach testu robiłem wszystkie możliwe kombinacje. Za bezproblemową rozumiem i brak błędów i moc.

Okazało się, że Delphi nie chciał współpracować ani z OEM ani z Blueprintem, za to Blue z OEM bardzo dobrze śmigał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...