Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

stalowy zderzak


DINO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanko do tych co montowali, ori zderzak jest na 2 śrubach 10, czy przerabialiście to na 12-14?? czy zostało ori mocowanie??

Tył ładnie mi się składa na 14 bo otwory są z zapasem ale z przodu sa wspawane nakrętki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocowanie jest zrobione aby pasowało w ori otwory, tylko na zderzaku wisi wyciągarka i pewnie będzie się jej używało :D i tak się zastanawiam, czy nie rozwiercić i nie włożyć większych śrub, na zimę będzie pewnie zmiana ramy to wtedy sobie przygotuje i powzmacniam aby było tak strong :D ale teraz to muszę coś wykmbinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiercaj rozwiercaj!!!! bezpieczeństwo najważniejsze :D

Moja przednia płyta wyciągarki się trzyma na 6 śrubach M12 a tylna na 10 śrubach M 12  :jump: najśmieszniejsze jest to że sama wyciągarką jest przykręconą do płyty tylko na 4 śrubach M12. i to chyba one w pierwszej kolejności nie wytrzymały by, Ale to już teren zweryfikuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to w sumie zależy czy siła działa na "rozciąganie" śruby, czy "ścinanie" i śrub jakiej klasy użyłeś do montażu płyty do ramy i wyciągarki do płyty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są dobre śruby. Nie jakieś chińskie z plasteliny!

No i oczywiście materiał do którego jest to przykręcone.

Co z tego że przykręcisz dobrą śrubą,jak do o koła wszystko wygnite,to śruba z gwintem zostanie a kawałek ramy wyjdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO ja nie pisałem konkretnie o twoim przypadku (że rama wygnita). Tylko często się to zdarza.

Bawię się w terenie już ok.15 lat i wiele widziałem. Te super ekstra fury z wyciągarkami i wielkimi kołami były dosłownie rozrywane wyciągarkami i kinetykami.

Dlatego trzeba miejsca mocowania wszelkich zaczepów,uchwytów i haków sprawdzić dokładnie. A w razie wątpliwości wzmocnić.

To nie są żarty. Tu można życie stracić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, dlatego pytam czy wzmocnić i zwiększyć średnice śruby z przodu, bo tam jest 10, i czy zostawić te dwie co są oryginalnie czy dowiercić jedną, choć mocowanie do zderzaka też jest na 2 śrubach

w zimie przy remoncie ramy na pewno powzmacniam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz tego nie zrobisz solidnie,to jak teren to zweryfikuje w najlepszym przypadku narazisz się na koszty i trochę roboty.

Chyba że teraz montujesz to na sztukę i nie używasz wyciągarki. Tak dla lansu :D.

A w zimę jak będziesz robił coś z ramą,to sobie zrobisz już porządnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem właśnie :) 

wpadł mi też do głowy taki patent, w mocowaniu przodu jest w ramie otwór, a jak by do tej blachy dospawać coś podobnego i po włożeniu by się zakleszczało czyli ciągnie nie tylko na śrubach ale też na tym wytłoczeniu, myślę, ze było by to niezłe rozwiązanie, bo nie osłabiamy ramy kolejnym otworem i ciągnie po większej powierzchni 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1ac82da196832307

 

żaden lans, ma być porządnie albo wcale, w zimie to mogę co najwyżej zweryfikować, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moje zdjecia. Już zapomniałem że tam konto kiedyś miałem na foty na forum ;) 

ciężko teraz mi powiedzieć jak to u ciebie wygląda, ale jeśli jest możliwość się gdzieś jeszcze złapać do ramy to jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DINO napisał:

Ano Twoje :D z tematu na forum, nawet Yurek z sabaką się tez załapał :D

To świętej pamięci Romano z Jurkiem i ze mną tam siedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...