Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Najlepsze miejsce umocowania telefonu


wiatger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Juke'a mam dopiero niecałe 2 miesiące, a w tym czasie jeszcze przerwę w jego użytkowaniu.

Dopiero teraz jestem na etapie zamontowania w nim telefonu i stąd pytanie do doświadczonych użytkowników :

gdzie i jak najlepiej to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepiej" to raczej subiektywne pojęcie. 

Ja od ponad 4 lat używam dedykowanego do Juke uchwytu Brodit - sam uchwyt już zmieniałem po zmianie telefonu, ale część, która bezinwazyjnie mocuje uchwyt do konsoli środkowej jest wciąż ta sama (a więc miejsce montażu również):

d0f8b32c77fd171b.jpg

 e0fc81eb626b3dac.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty Brodit są bezsprzecznie dobre, ale przeznaczone są  tylko do Juke'a  ze skrzynią automatyczną, a ja mam manualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wiatger napisał:

Uchwyty Brodit są bezsprzecznie dobre, ale przeznaczone są  tylko do Juke'a  ze skrzynią automatyczną, a ja mam manualną.

Istnieje też baza do montażu na słupku A - ale to rozwiązanie ma taki mankament, że duży telefon może ograniczać widoczność. Mam też tę drugą bazę, bo tam mam zamontowanego Yanosika - wcześniej woziłem go na półeczce na tunelu środkowym, ale stały montaż lepiej się sprawdza. 

917f5dbb9d790dc0.jpg

Edytowane przez Daniel_I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie typowy uchwyt, ale u mnie sprawdza się idealnie. Z poziomu kierowcy wszystko widać na telefonie, który kompletnie nie zasłania niczego.
1833245b7aac07ffe221f22886dbf725.jpg6ca397345b19239e7ddb463caed89a57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 60N20 napisał:

Może nie typowy uchwyt, ale u mnie sprawdza się idealnie

Rzeczywiście umiejscowienie tel. jest wygodne, zwłaszcza że jest blisko do gniazda USB.

Ciekawi mnie natomiast czy jest to Twoja konstrukcja, czy taki uchwyt można gdzieś kupić ?

W dniu 17.04.2020 o 06:39, Daniel_I napisał:

Istnieje też baza do montażu na słupku A

Baza na słupku A też mogłaby być , ale w tym rozwiązaniu byłby chyba problem z poprowadzeniem kabla zasilającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "uchwyt" kupiony awaryjnie w jakimś dyskoncie typu biedronka czy netto za 5-10zł to taka gumowa podkladka. Kilka lat leżał w szufladzie, bo okazało się że w każdym aucie jest wypukła powierzchnia, przez co rowki trzymające tel zbytnio się rozchodzą... Natomiast w Juku jest chyba nawet lekkie wgłębienie, dzięki czemu nawet dość duży tel trzyma się mocno. Co do stabilności to jest lepiej niż przypuszczałem. Gwałtowne hamowanie przesunął tel z gumą o 2-3cm... więc zrezygnowałem z podklejania.
911f1438a5730aa15369a136585945a4.jpg09d14d76f9cd8e944ca7634079204936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze system KUDA. 

który wykorzystuje  jako podstawkę do CB, ale generalnie jest pod telefon

20 godzin temu, 60N20 napisał:

Ten "uchwyt" kupiony awaryjnie w jakimś dyskoncie typu biedronka czy netto za 5-10zł to taka gumowa podkladka. Kilka lat leżał w szufladzie, bo okazało się że w każdym aucie jest wypukła powierzchnia, przez co rowki trzymające tel zbytnio się rozchodzą... Natomiast w Juku jest chyba nawet lekkie wgłębienie, dzięki czemu nawet dość duży tel trzyma się mocno. Co do stabilności to jest lepiej niż przypuszczałem. Gwałtowne hamowanie przesunął tel z gumą o 2-3cm... więc zrezygnowałem z podklejania.
911f1438a5730aa15369a136585945a4.jpg09d14d76f9cd8e944ca7634079204936.jpg

Tą matę podkładkę znalazłem na alledrogo za 6.90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2020 o 12:14, wiatger napisał:

Baza na słupku A też mogłaby być , ale w tym rozwiązaniu byłby chyba problem z poprowadzeniem kabla zasilającego.

Przy słupku A na dole pod deską mam zamontowane trzy gniazda USB i dodatkowe gniazdo zapalniczki, z tego zasilany jest uchwyt telefonu, Yanosik i rejestrator, kable są ukryte pod tapicerką - nie lubię, jak coś się plącze. ;) To mocowanie na słupka można w pewnym zakresie dopasować mocując je niżej bądź wyżej, ale mimo wszystko uważam, że telefon by tam przeszkadzał. Yanosik jeszcze jakoś się sprawdza, po w porównaniu z typowym telefonem jest bardzo mały (u mnie zamocowany jest na tej wypinanej przejściówce brodit, żeby po odpięciu kabelka razem z uchwytem można go było przenieść do innego auta). 

7 godzin temu, Kajus63 napisał:

Jest jeszcze system KUDA. 

który wykorzystuje  jako podstawkę do CB, ale generalnie jest pod telefon

Fakt - też warto popatrzeć. Mam bazę kuda w innym aucie (do którego nie było dedykowanej bazy brodit), a do niej przykręcony właśnie uchwyt brodit - montaż do plastików w aucie jest bezinwazyjny, dopasowanie kształtu do miejsca montażu jest bardzo dobre, a całość wygląda też zupełnie schludnie, pewnie w przypadku Juke jest w tym względzie podobnie:

2410caa7042a7bd2.jpgef717f1e503cb261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za porady w sprawie zamontowania telefonu w Juke.

Ponieważ sporadycznie korzystam z telefonu podczas jazdy, zdecydowałem się (chwilowo) wozić go na półeczce na tunelu środkowym - trzyma się tam dobrze.

Zastanawia mnie natomiast fakt, że połączenie przychodzące uruchamia się bez jakichkolwiek działań z mojej strony - wyświetla się nr tel. i nazwa dzwoniącego na ekranie i od razu słyszę jego głos, bez użycia przycisku akceptowania połączenia.

Czy to jest normalne, czy coś zrobiłem niewłaściwie podczas  ustanawiania połączenia tel. z modułem telefonicznym pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie normalne. 

Ja odbieram na wyświetlaczu centralnym dotykając  zielonej słuchawki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym podziękować koledze 60N20 za pomysł z podkładką na telefon.

Kupiłem taką podkładkę (na alledrogo) za ok. 15 zł z przesyłką i jestem b. zadowolony z tego rozwiązania. 

Tel. trzyma się w niej stabilnie i umożliwia korzystanie także z nawigacji.

 

W dniu 7.05.2020 o 21:24, wiatger napisał:

Zastanawia mnie natomiast fakt, że połączenie przychodzące uruchamia się bez jakichkolwiek działań z mojej strony - wyświetla się nr tel. i nazwa dzwoniącego na ekranie i od razu słyszę jego głos, bez użycia przycisku akceptowania połączenia.

Czy to jest normalne, czy coś zrobiłem niewłaściwie podczas  ustanawiania połączenia tel. z modułem telefonicznym pojazdu ?

Niestety nie rozwiązałem jeszcze problemu  z odbieraniem połączeń przychodzących , które uruchamiają się bez jakichkolwiek działań z mojej strony - będę wdzięczny za wszelkie sugestie związane z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie wyciągam telefonu wszystko sprzężone przez blutacza,jak ktoś dzwoni to mam na wyświetlaczu, odbieram albo odrzucam,jakiś błąd masz w połączeniu,nawet yanosik z telefonu chodzi u mnie przez głośnomówiący w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatger napisał:

Niestety nie rozwiązałem jeszcze problemu  z odbieraniem połączeń przychodzących , które uruchamiają się bez jakichkolwiek działań z mojej strony - będę wdzięczny za wszelkie sugestie związane z tym problemem.

Poszukaj w opcjach Bluetooth. Powinna być gdzieś opcja w stylu "Odbieraj połączenia automatycznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 19:05, Robert_B napisał:

Poszukaj w opcjach Bluetooth. Powinna być gdzieś opcja w stylu "Odbieraj połączenia automatycznie".

Niestety w moim tel. takiej lub podobnej opcji nie ma.

Może myślałeś o takiej opcji w Bluetooth  samochodu, ale jak ją znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach BT samochodu też chyba nie ma (nie mogę znaleźć) opcji odbierania automatycznego.

Do mnie w czasie jazdy telefonów jest mało, toteż chyba się do automatycznego odbierania będę musiał się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...