Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju


Baryła

Rekomendowane odpowiedzi

W obecnej sytuacji z coronawirusem,  miałem wymienić olej w silniku pod koniec lutego.A pytanie jak długo mogę nie wymieniać oleju.

Moja jazda teraz prawie równa zeru,może 100 km.m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Baryła napisał:

W obecnej sytuacji z coronawirusem,  miałem wymienić olej w silniku pod koniec lutego.A pytanie jak długo mogę nie wymieniać oleju.

jesli w silniku masz olej typu LongLife to zaryzykowalbym przebieg 15 000 km (oczywiscie w zaleznosci od trybu warunkow pracy: miasto - ciezkie, trasa - lekkie), jesli olej zwykly to 12 000 km max, zaleceniem firm olejarskich jest wymiana oleju silnikowego w przedziale czasowym nie dluzszym niz 1 rok, w warunkach nadzwyczajnych nie ryzykowalbym wiecej niz 1,5 roku

takie jednorazowe przeciagniecie terminu serwisu olejowego nie bedzie skutkowalo negatywnymi efektami dla pracy silnika, najwyzej nastepny serwis olejowy zrobisz wczesniej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik benzynowy nie jest narażony na degradację oleju jak motor dci w którym nie zaleca się jezdzić więcej jak 15 tyś a nawet krócej, jeśli auto jeżdzi tylko w mieście. Śmiało możesz w swoim przedłużyć okres wymiany oleju bez szkody dla tej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał:

Silnik benzynowy nie jest narażony na degradację oleju

silnik na pewno nie, to olej jest narazony na degradacje i nie ma wiekszego wplywu czy silnik benzynowy czy z zaplonem samoczynnym, po prostu w kazdym z nich (z uwagii na ich specyfike) na ta degradacje OLEJU ; ) wplywaja inne czynniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Silnik diesla jest zdecydowanie w gorszej sytuacji na nie wymianę go w terminie max 15 tyś (to mowią mech ) Instrukcja podaje 30 tyś . 

Bo sami pseudomechanicy czasami zapominają go wymienić ,dlaczego . Są urządzenia pomiarowe które potrafią odpowiedzieć czy olej zużyty czy można dalej go dalej  eksploatować . Tym bardziej że w benzynie nie zmienia on koloru. Oczywiście na fakturze był wymieniony .Autko żony Citroen 

Sam udowodniłem taki przypadek w ASO. Nie bedę tu szczegółowo opisywał jak do tego doszło ,  podobno zwolnili mechanika. 

Od tego momentu ASO omijam  z daleka . :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...