Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujniki TPMS i ich zgodność z felgami


Daniel_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś orientuje się, kto dokładnie jest producentem czujników TPMS fabrycznie montowanych w Juke? Czy może producentów jest kilku i montuje się np. to, co akurat jest?

Numer czujników to 40700-6WY0A z tego, co mi wiadomo. Chciałbym kupić komplet bez konieczności osobistego odwiedzania ASO, ale chyba tak się nie da ;): bardzo wielu producentów posługuje się tym numerem i twierdzi, że jest producentem OEM, gdzie nawet wizualnie ich czujniki różnią się od tego, co było na wyposażeniu fabrycznym (tzn. od tego, co widziałem w moim aucie - co nie wyklucza tego, że te inaczej wyglądające czujniki wciąż może dać się bez problemu zamontować). Nie wiem, czy ma to w ogóle jakieś znaczenie, może po prostu trzeba kupić jakieś i tyle - ale pewności również nie mam. W ostateczności pojadę do ASO, ale jeśli się da, to wolałbym po prostu kupić komplet czujników w sieci.

Przy okazji jeszcze drugie pytanie związane z czujnikami, które w jakimś sensie łączy się z tym pierwszym: jak wygląda kwestia ich zgodności z niefabrycznymi felgami? Konkretnie chodzi mi o felgi OZ, teoretycznie pozwalające używać czujników - ale zgodnie informacjami na stronie producenta felg, nie każdy rodzaj czujników pasuje (poniżej lista zgodności z czujnikami dla felgi, która mnie interesuje):

412eee46be9030f4gen.jpg

 Z tej listy wynika, że większość czujników OEM powinna pasować, ale jednak nie wszystkie. Jeśli tych czujników jest kilka rodzajów, to nie wiem, czy ASO w ogóle jest w stanie ustalić, kto jest producentem i jaki to jest model. 

Zastanawiam się po prostu nad strategią działania: skoro na liście powyżej nie ma dla przykładu ani jednego modelu czujników firmowanych przez VDO oznaczonych jako niepasujące, a jednocześnie można kupić zestaw czujników VDO dedykowanych do Nissana Juke, to może kupić ten przykładowy komplet od VDO i tyle? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dedykowane TPMS do Nissana i nie będziesz miał żadnych problemów. Ja tak zrobiłem i same się dostroiły (aktywowały) bez konieczności adaptacji w serwisie . Mój Juke 2015 r 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.04.2020 o 17:52, Bosman napisał:

Kup dedykowane TPMS do Nissana i nie będziesz miał żadnych problemów

Lista powyżej pokazuje, że to zdanie jest z gruntu fałszywe - chodzi właśnie o to, że część spośród dedykowanych czujników nie jest zgodna z konkretną felgą i tego dotyczyło pytanie, więc nie wiem, jaki jest sens udzielania nic nie wnoszących odpowiedzi. 

Kupiłem czujniki Continental VDO:

da717dfe7691a981.jpg

Wizualnie są bardzo podobne do fabrycznych. Felgi już dotarły, czujniki pasują kształtem do wnętrza obręczy, więc chyba będzie OK. Musiałem tylko kupić wkrętak dynamometryczny, bo zaworki trzeba dokręcić momentem 8 Nm, a z tych kluczy dynamometrycznych, które miałem, najmniejszy działa od 20 Nm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.11.2020 o 08:45, hiena30 napisał:

czy mozna wyłączyc te czujnik bo chciałem kupić felgi stalowe a na lato spowrotem uruchomić

Wyłączyć się nie da - po prostu jeśli założysz koła bez czujników, to kontrolka na desce będzie świecić cały czas. 

Istnieją czujniki TPMS z zaworami gumowymi przeznaczone do stalówek, więc jeśli się bardzo uprzeć, to można mieć drugi komplet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.11.2020 o 17:38, Daniel_I napisał:

Wyłączyć się nie da - po prostu jeśli założysz koła bez czujników, to kontrolka na desce będzie świecić cały czas. 

Istnieją czujniki TPMS z zaworami gumowymi przeznaczone do stalówek, więc jeśli się bardzo uprzeć, to można mieć drugi komplet. 

podzienkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w QQ 2017 wskoczyły automatycznie bez programowania. Założyłem komplet "zimówek" z nowymi czujnikami ciśnienia - oryginalne Renault/Nissan z wciąganym gumowym wentylem (nawiązując do info powyżej od hiena30, że gumowe wentyle są do stalowych felg  informuję, że  u mnie w oryginalnych (letnich) alu 19'' Nissana kupionych z nowym autem w salonie są wentyle właśnie gumowe-zakup marzec 2018). Na początku był komunikat "ciśnienie pokaże się w trakcie jazdy", po około 50km ten komunikat zniknął oraz zapaliła żółta lampka niskiego ciśnienia powietrza i był brak odczytu we wszystkich oponach. Po kolejnych może 10km lampka zgasła i pojawił się odczyt z czujników. Sprawdziłem redukując ciśnienie w oponie i pompując ponownie (czujniki działają bez zarzutu). Jeździłem normalnie raz szybciej raz wolniej - bez żadnych procedur 20km/h czy coś w tym stylu...Powodzenia i cierpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bizonheli napisał:

gumowe wentyle są do stalowych felg

Odwrotnie: aluminiowe zawory nie nadają się do felg stalowych, w drugą stronę problemu nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Daniel_I napisał:

Odwrotnie: aluminiowe zawory nie nadają się do felg stalowych, w drugą stronę problemu nie ma. ;)

Tak też napisałem :D że u mnie w alufelgach są gumowe...jako odniesienie to postu hiena30 który wcześniej napisał że gumowe zawory są do stalówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...