Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Auto dławi się przy włączonym prawym kierunkowskazie


szkodnik1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakiś czas temu zauważyłem bardzo nietypowe zachowanie mojej P12. Przy włączonym prawym kierunku auto dławi się w w jego rytm. Rzecz dzieje się bardzo sporadycznie ale jest dość niebezpieczna, bo jednak najczęściej problem pojawiał się przy wyprzedzaniu. Usterka dość ciężka do zdiagnozowania bo aktualnie wszystko jest ok. Spotkał się ktoś może z czymś takim? Na chwilę obecną dwóch elektryków rozłożyło ręce i jedyne co sugerują to przejrzenie całej instalacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masy masy raz jeszcze masy. U mnie pomogło mocniejsze dokręcenie śrubki która dociska przewód masowy od tylnej lampy do nadwozia. Mam wersje HB. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega szkodnik1990 ma zamontowane żarówki odpowiednie typem do lamp? Może migać szybciej lub pikać lub podobny obiaw ja jest opisywany na forum...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Też mam HB i u mnie piszczały kierunki i paliło żarówki!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaprowadziłem auto do elektryka. Poprawił masy, poczyścił wszystko co mógł, znalazł kilka drobnych przetarć na kablach-naprawił. Problem znikł i kilka innych mniejszych rzeczy w aucie działać jak powinny do tej pory nawet nie wiedziałem, że są zepsute :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można spytać - jakie to inne rzeczy? Też miałem swego rodzaju problem z masami, może jeszcze coś u mnie zle funkcjonuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to automatycznie zapalające się światła w środku po zgaszeniu silnika i gasnące po zamknięciu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolego, muszę wymienić u siebie w tylnych lampach przewód masowy. Orientujesz się może jaki kabel kupić? Czy wystarczy zwykły miedziany w oplocie? Obecny wyrzuciłem bo nie nadawał się do niczego i muszę kupić nowy + te końcówki oczkowe.

Edytowane przez barniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem masy nie działa. Może manetka padła. Tylko dziwie się ze tak nagle. Wcześniej działały światła dopóki nie odkręciłem śrubki od masy i nie wymieniłem żarówki (na dobra oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...