Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w J11


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to aby wiedziec jakie sa mapy w J11 ,mam z tym problem bo jak chciałem zatualizowac w swoim samochodzie to akualizacja jest z 2017 r .Czy to jest mormalne aby 2 lata Nissn nie udostępnił aktualizacji map

Jakie macie mapy i z którego roku , Ja nawet nie posiadam mapy  dla obszaru Polska

 

IMG_20200503_163936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne..poza tym,jak wydają najnowsze to i tak aktualizacja jest dwa lata do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Tak ma być  i nie ma co jechać do ASO z tym?

I jeżdzić po drogach nieutwardzonych chć alsfalt jest położony od 50 lat

 

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na tym forum gdzieś napisałem, że przy kupnie Nissana najchętniej chciałbym samochód bez tej fatalnej / do du...y / gów...ej *) nawigacji. No ale w wersji QQ jaka mi odpowiadała ten produkt "nawigacjopodobny" jest niestety w standardzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Ryszard48 napisał:

Czyli Tak ma być  i nie ma co jechać do ASO z tym?

I jeżdzić po drogach nieutwardzonych chć alsfalt jest położony od 50 lat

 

Co Ci szkodzi podjechać? Może akurat masz nie najnowszą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda co do  nawigacji, ale czy ONI mają w ASO jakieś nowe mapy czy nie, dlatego pytam .

miejmy nadzieję że to wdrożą

https://wrc.net.pl/renault-nissan-i-mitsubishi-rozpoczynaja-wspolprace-z-google

 

3 minuty temu, JACKO29 napisał:

Co Ci szkodzi podjechać? Może akurat masz nie najnowszą?

 

TAk na to wskazuje że z 2017 r jest nie najnowsza:jump:Dam  znać jutro podjade do DG ASO

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej aktualna, dostępna przez Wi-Fi wersja mapy to 15041_0_3. Jeżeli masz taki komunikat jak na załączonym zdjęciu to trzeba przeprowadzić aktualizację. Zestaw map nie jest aktualny.

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO dzisiaj, i to co załączyłem na zdjęciu pwyżej jest wszystko OK :thumbsdown: Sami nie wiedzą dlaczego wersja aktualizacji map w nawigacji  są z 2017 roku .Natomiast ver mapy to 15041_0_3. .A i talk dalej prowadzi mnie po drogach niutwrdzonych. 

IMG_20200429_220021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć w ustawieniach mapy jakimi drogami masz jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , jak do tej pory znalazłem jedną droge z takim komunikatek w Jaworznie i Dąbrowie Góniczej ,a i na pewno w innych też są .

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystkie pliki map są aktualne to przy próbie aktualizacji mamy taki komunikat.

W innym przypadku nie zaktualizowano wszystkich plików.

 

 

20200505_174740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas na generalne sprzątanie :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka miesięcy temu pisałem do Nissana w sprawie aktualizacji. Odpisali, że w marcu miała się pojawić aktualizacja. Potem że jest opóźnienie i temat przycichł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj zaktualizowałem mapę do wersji 15041_4_5 (2019.03), ale nie wykrywał mi aktualizacji przez WiFi (twierdząc, że mapy są aktualne) ani nie chciał zaktualizować przez USB (z takich samych powodów);
gdy dałem reset mapy to ściągną nową wersję (dotychczas miałem 15041_3_3 z 2018.06)

Edytowane przez midkc
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

midkc napisz jak wykonałeś reset map, szukałem po wszystkich zakładkach, ale takiej pozycji nie znalazłem. Wykonałem sprowadzenie do ustawień fabrycznych, ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@midkc, reset zdaje się można wykonać wkładając przygotowany odpowiednio pendrive? Bo wydaje mi się, że gdzieś widziałem możliwość resetu map o której piszesz, ale w menu samochodu również nie widzę tego teraz. Nie mam też ze sobą odpowiedniego pendrive aby to sprawdzić, a jestem poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reset zrobiłem w MapUpdateTool na komputerze (oczywiście wpięty pen) (zakładka Dodaj mapy -> Reset pełnej mapy i aktualizacji), potem standardowo pen do QQ, rozpoznało zaktualizowaną mapę na penie i zaktualizowała się navigacja. W programie pokazuje 2019.03 w nawigacji 15041_4_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. W Map Update Tool jest taka opcja. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, midkc napisał:

reset zrobiłem w MapUpdateTool na komputerze (oczywiście wpięty pen) (zakładka Dodaj mapy -> Reset pełnej mapy i aktualizacji), potem standardowo pen do QQ, rozpoznało zaktualizowaną mapę na penie i zaktualizowała się navigacja. W programie pokazuje 2019.03 w nawigacji 15041_4_5

2019 r.To i tak przyspieszyli z mapami,bo jeszcze niedawno były opóźnione o ponad dwa lata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midkc bardzo dziękuję za informację, poszło ok i mam mapy 2019.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też udało się zrobić a kombinowałem jak .... pod górkę, najpierw usunąłem mapę polski z pendriva i zainstalowałem aktualizację, którą przeniosłem na radio- wersja ....update 2. Dziś sciągnąłem całą aktualizację z MapUpdateTool 16Gb i po zainstalowaniu wszystkie mapy z końcówką update 4. Tak więc chyba nie można aktualizować poszczególnych map krajów wszelkie próby aktualizacji np. po wifi kończą się napisem że aktualizacji nie ma. Trzeba jak kolega wyżej pisał reset całej mapy na kompie i później 13 min wgrania całej najnowszej mapy na radio w aucie- wszystkie dostępne łącznie z Ukrainą itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie mapy również zaktualizowane. Natomiast co do wersji tych map (na podstawie porównania do rzeczywistości i do nawigacji TomTom z wieczystą aktualizacją) to bardziej ufałbym temu, co pokazuje się w programie TomTom Map Update Tool:

image.thumb.png.9d704818d084bb944bf57628138a2b71.png

 

A tam jak byk widnieje wersja z grudnia 2017 r. W dalszym ciągu nie rozumiem podejścia Nissana do tego tematu. Przecież to jest dla Nissana totalna antyreklama.

Ps.

@midkc, wielkie dzięki, że znalazłeś sposób na aktualizację, bo jeździlibyśmy z jeszcze starszymi mapami. A oficjalnie aktualizacja nie jest wykrywana.

Edytowane przez Robert_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem ,ale nie udało się zaktualizować .

Pen wpięty do USB schowek  Ustawienia

Informacja o systemie

Aktualizacja map

Aktualizuj za pomocą USB

Zapisz na USB

START

KICHA nie udało się :)

 Może  16 Gb  to za mało na Pendrive

 

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryszard48 napisał:

Dzisiaj próbowałem ,ale nie udało się zaktualizować .

Pen wpięty do USB schowek  Ustawienia

Informacja o systemie

Aktualizacja map

Aktualizuj za pomocą USB

Zapisz na USB

START

KICHA nie udało się :)

 Może  16 Gb  to za mało na Pendrive

 

Daj trochę czasu. Musisz czekać na kolejny komunikat, że zapis się powiódł. To jest ok 30sek. Jak wcześniej wyjmiesz pena to nic nie masz. Druga sprawa, że 16 to do aktualizacji za mało. Podają że należy to robić na 32GB. Ale jest to istotne przy ściąganiu na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...