Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w J11


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może lepiej zrezygnować z NC i zamontować chińczyka na Androidzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Czech napisał:

Może lepiej zrezygnować z NC i zamontować chińczyka na Androidzie.

O TO TO!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.05.2020 o 20:26, Ryszard48 napisał:

Chodzi o to aby wiedziec jakie sa mapy w J11 ,mam z tym problem bo jak chciałem zatualizowac w swoim samochodzie to akualizacja jest z 2017 r .Czy to jest mormalne aby 2 lata Nissn nie udostępnił aktualizacji map

Jakie macie mapy i z którego roku , Ja nawet nie posiadam mapy  dla obszaru Polska

 

IMG_20200503_163936.jpg

Zobacz na OLX tam są aktualizacje , aryginalne na kartach SD. Można kupić nawet na 100 złotych. Wczoraj zakupiłem na rok 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bodzio65, zrzut ekranu dotyczy NC3 i aktualizacja odbywa się przez WiFi lub złącze USB i pendraiva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy kto wie czy jest taka możliwość (jeśli tak to jak) zaktualizować mapy które mam na karcie sd. 

Wersje obecnie mam 414817437

 

dziękuje za pomoc

DSC_1007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj rano mój J11b znalazł po Wi-Fi aktualizacje map, ale nie miałem zbytnio czasu aby to pobierać przed wyjazdem do pracy. Jak ktoś z kolegów dysponuje do południa czasem to proszę o sprawdzenie. Ja będę miał taką możliwość dopiero wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czech napisał:

Potwierdzam, jest nowa aktualizacja. Jednak zrobię to po południu po USB.

Mam taki sam zamiar. Po USB zdecydowanie szybciej idzie aktualizowanie.

 

18 minut temu, dominikzw napisał:

Rozumiem ze taka aktualizacja nie dotyczy map ktore sa na sd karci?

Niestety tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w drodze do pracy zrobiłem aktualizację mapy Polski po usb. I wszystko przebiegło ok. - nawigacja działała normalnie. Natomiast po ponownym  uruchomieniu silnika radio zaczęło się co kilka sekund wyłączać i włączać. Nie pomagało wyłączenie silnika i włączenie. Dopiero po wyciągnięciu usb z muzyką radio włączyło się ponownie ale w języku angielskim....Wykonało reset fabryczny. Zgubiło rzecz jasna wszystkie dane dotyczące mapy- zapisane cele, ustawienia połączeń itd. Teraz jest wszystko ok ale trochę to dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam na kompie aktualizację. Na razie weszło 1,5GB w ok 3 minuty,  pozostało jeszcze 15,2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po aktualizacji. Wszystko przebiegło bezproblemowo. Aktualizacja wszystkich map w aucie przez USB trwała ok. 24 minuty. Znacznie dłużej trwa pobieranie map na komputerze pomimo szybkiego łącza. Oni te serwery z mapami to chyba na jakimś łączu SDI podłączyli (ciekawe, kto pamięta ten wynalazek Ericssona :D).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ściągnięcie całej aktualizacji trwało ok 65min, przy szybkości łącza 150MB/s. Łatwo jest przeliczyć, że rzeczywisty transfer był bardzo niski. Albo ten serwer jest Koziej Wólce na łączy telefonicznym, albo rzeczywiście ma takie obłożenie, że trwało to tak długo. Chociaż pierwsze 1,5GB poszło całkiem przyzwoicie i chyba to drugie jest bardziej realne.

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem, miałem wersję map 15041_4_5 i "Map Update Tool" w sekcji "Zainstalowane mapy" wyświetlał mi przy każdym kraju 2017 rok.

Wykonałem reset pełnej mapy i aktualizację na pendrivie do wersji "2020.03" i potem w aucie, po aktualizacji (ok. 25 minut) auto pokazuje mi że mam wersję 15041_0_6 czyli tak jakby starszą.

Wracam z pendrivem do kompa , sprawdzam i Map Update Tool pokazuję mi wersję "2017.12.1 update 5"

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć, o co tu chodzi ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie mapy poszczególnych krajów były oznaczone wersją 2017.12.1 Update 4. Obecne mają oznaczenie 2017.12.1 Update 5. Tak więc są nowsze. Wygląda na to, że to oznaczenie nie ma jednak nic wspólnego z datą (grudzień 2017). Jakieś aktualizacje są, bo pojawiła się np. droga S6 z Goleniowa do Kołobrzegu. W Update 4 tej drogi nie było.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Map Update Tool pokazał dostępność nowych wersji map. Właśnie pobieram na pendrive. Jutro zrobię aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą zrobiłem aktualizację po Wi-Fi 
wszystko przebiegło pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.05.2020 o 07:32, Czech napisał:

Najbardziej aktualna, dostępna przez Wi-Fi wersja mapy to 15041_0_3. Jeżeli masz taki komunikat jak na załączonym zdjęciu to trzeba przeprowadzić aktualizację. Zestaw map nie jest aktualny.

 

W dniu 4.05.2020 o 07:32, Czech napisał:

Najbardziej aktualna, dostępna przez Wi-Fi wersja mapy to 15041_0_3. Jeżeli masz taki komunikat jak na załączonym zdjęciu to trzeba przeprowadzić aktualizację. Zestaw map nie jest aktualny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dzięki poradom Roberta_B wgrałem przez USB najnowszą wersję mapy:15041_0_7 - .Jest aktualna -widzi drogi i wiadukty oddane do użytku w lipcu 2020 r.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 21:34, Robert_B napisał:

Map Update Tool pokazał dostępność nowych wersji map. Właśnie pobieram na pendrive. Jutro zrobię aktualizację.

Robert, mam aplikacje MapUpdateTool. co dalej zrobić, aby dokonać ściągnięcia i zaktualizowania mamy poprzez usb? bo aplikacja mówi żeby pobrać dane pojazdu na usb, ale jak to zrobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...