Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w J11


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowego QQ 10 dni temu. Po kilku krótkich trasach zorientowałem się, że mapy mam starsze niż w poprzednim QQ z 2016 roku - były aktualizowane kartą.

Czytałem Wasze wypowiedzi ale przyznam się trochę pogubiłem.

Czy jest obecnie możliwość aktualizacji? Rozumiem, że przez wi-fi nie jest to możliwe. Jedynie przez USB?

Mogę prosić o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi wersję z 2017 roku. Czy mogę prosić o podpowiedź jak zaktualizować na wyższą wersję?

Czy muszę skopiować mapę z QQ na pendrive i wykonać aktualizację w kompie?

Edytowane przez aadm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najwygodniej i najszybciej zrobić to przy pomocy pendrive o pojemności 32GB.

  1. Pobierasz i instalujesz MAP UPDATE TOOL z tego linku: https://apps.nissan.navshop.com/pl_pl/pctoolwin.html.
  2. Formatujesz pendrive na FAT32.
  3. Wkładasz pendrive do portu USB w podłokietniku, następnie w menu panelu multimedialnego samochodu wybierasz Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zapisz dane kartograficzne na nośniku USB >> Start / OK.
  4. Tak przygotowany nośnik pendrive podłączasz do komputera z zainstalowaną i uruchomioną aplikacją MAP UPDATE TOOL. Po podłączeniu pendrive powinno pojawić się wyskakujące okienko o dostępności lub niedostępności nowych wersji map. Klikasz w tym okienku na Zarządzaj mapami. W uruchomionym oknie programu wybierasz z górnego menu Dodaj mapy i klikasz przycisk ZRESETUJ MAPĘ. Aplikacja MAP UPDATE TOOL pobierze Ci najaktualniejsze według Nissana dostępne dla Ciebie mapy Europy.
  5. Po zakończeniu procesu pobierania map idziesz z pendrive do swojego auta i uruchamiasz proces aktualizacji map ( Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zainstaluj aktualną mapę z nośnika USB) i postępujesz według wskazówek wyświetlanych na ekranie. Proces aktualizacji trwa ok. 20 minut. Według instrukcji wyświetlanych na panelu multimedialnym powinien odbywać się na włączonym silniku pojazdu.

 

Edytowane przez Robert_B
  • Like 4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki. Będę próbował. Mam w domu pendrive tylko 8 lub 16 GB. Muszę szukać 32.

Serdecznie pozdrawiam, jutro będę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rober_B. Raz jeszcze dziękuję za podpowiedź. Aktualizacja zrobiona. Mam najnowszą wersję, czyli z marca 2019????

Myślę, że i tak będę korzystał z Door-to-Door lub Androida. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces instalacji 16 GB to za mało

PenDrive - 32GB - USB 3.0

Dzięki wszystkim

 

 

 

Aktualizacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aadm napisał:

Rober_B. Raz jeszcze dziękuję za podpowiedź. Aktualizacja zrobiona. Mam najnowszą wersję, czyli z marca 2019????

Myślę, że i tak będę korzystał z Door-to-Door lub Androida. Pozdrawiam.

No z marca 2019 to te mapy nie są. Włóż pendrive z mapami do komputera, uruchomi się MAP UPDATE TOOL. W wyskakującym okienku wybierz Zarządzaj mapami i następnie przejdź na zakładkę ZAINSTALOWANE MAPY. Tam jest rzeczywista data aktualizacji map TomTom, które zostały zakupione przez Nissana i oznaczone jako aktualizacja z marca 2019.

Ps.
Cieszę się, że mój mini poradnik przydaje się Forumowiczom :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.06.2020 o 20:06, Robert_B napisał:

 

 

W dniu 7.06.2020 o 20:06, Robert_B napisał:

Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zapisz dane kartograficzne na nośniku USB >> Start / OK.

Witam a jak mogę inaczej to zrobić nie mam takich informacji w menu i też nie mogę zrobić tego przez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób aktualizacji o którym tu piszemy dotyczy map wbudowanych w system multimedialny. Ty zapewne masz mapy na karcie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.06.2020 o 20:06, Robert_B napisał:

Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zapisz dane kartograficzne na nośniku USB >> Start / OK.

Witam a jak mogę inaczej to zrobić nie mam takich informacji w menu i też nie mogę zrobić tego przez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jeszcze mapę na karcie i aktualizacja jest przez zmianę karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 7/8/2020 at 12:10 PM, JACKO29 said:

Może masz jeszcze mapę na karcie i aktualizacja jest przez zmianę karty?

A jak zrobić update mając mapy na karcie SD? Dotychczas kupowałem nowe wersje kupując nową kartę. Ale może da się mapy zaktualizować samemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2020 o 22:14, gregson napisał:

A jak zrobić update mając mapy na karcie SD? Dotychczas kupowałem nowe wersje kupując nową kartę. Ale może da się mapy zaktualizować samemu? 

Podpinam się pod temat - przydałoby się coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie może jakaś w miarę nową (moja obecna ma chyba ze trzy lata) wersje fotoradarów w formacie .csv do wgrania do nawigacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz smartfona z Androidem 10, to tylko podłączasz smartfon kabelkiem USB (gniazdo w podłokietniku) i potwierdzasz na smartfonie sparowanie z Android Auto. Jeśli smartfon ze wcześniejszą wersją Androida, musisz zainstalować Android Auto (ale nie ze sklepu Google Play, bo tam jest niedostępne, tylko poszukać w Internecie pliku *.apk).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie :)

Panowie, macie może jakaś w miarę nową (moja obecna ma chyba ze trzy lata) wersje fotoradarów w formacie .csv do wgrania do nawigacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka razy korzystałem z nawigacji na dłuższych zagranicznych trasach. Jeżeli ustalenie trasy odbywa się przy pomocy "Door to Door", a w nawigacji włączy się opcje "Premium Trafic", to nawigacja działa całkiem przyzwoicie. Jedynym problemem jest rzeczywiście aktualność samych map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 06:31, Robert_B napisał:

Jeśli masz smartfona z Androidem 10, to tylko podłączasz smartfon kabelkiem USB (gniazdo w podłokietniku) i potwierdzasz na smartfonie sparowanie z Android Auto. Jeśli smartfon ze wcześniejszą wersją Androida, musisz zainstalować Android Auto (ale nie ze sklepu Google Play, bo tam jest niedostępne, tylko poszukać w Internecie pliku *.apk).

Witam,

Mam pytanie, czy w stacji "multimedialnej" z 2017r można zainstalować Android Auto, tak, żeby można było korzystać z telefonu w sposób, o którym piszesz?

Ogólnie czy można w jakikolwiek sposób, w przypadku mojej stacji, klonować obraz z smartfona i wrzucać go na wyświetlacz?

Wiem, że 2 lata temu nie było takiej możliwości, ale być może sytuacja stała się rozwojowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa Android Auto, to nie tylko software, ale także część elektroniki (choćby obsługa portu USB). Więc nie ma szans na proste uaktualnienie stacji aby zaczęła obsługiwać Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert_B napisał:

Obsługa Android Auto, to nie tylko software, ale także część elektroniki (choćby obsługa portu USB). Więc nie ma szans na proste uaktualnienie stacji aby zaczęła obsługiwać Android Auto.

 

2 godziny temu, Robert_B napisał:

Obsługa Android Auto, to nie tylko software, ale także część elektroniki (choćby obsługa portu USB). Więc nie ma szans na proste uaktualnienie stacji aby zaczęła obsługiwać Android Auto.

A jakakolwiek inna możliwość, żeby wrzucić mapy Google z smartfona na wyświetlacz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...