Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Aktualizacja map w J11


Ryszard48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz mieć pendrive 32GB sformatowanego w systemie plików FAT32, podłączyć go do USB w podłokietniku i w menu aktualizacji map zapisać na nim licencję. Wtedy po podłączeniu do komputera Map Update Tool odczyta tą licencję i pozwoli Ci pobrać mapy.

Ps. Pobieranie idzie jak krew z nosa. Choć byś miał mega szybkie łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktos moze doradzic co robie zle. Usb podlaczone do auta, zgrane dane (licencja czy costam) na pendrive, podlaczam pod komputer i dostaje info ze urzadzenie nawigacyjne nie jest zarejestrowane jeszcze. Ktos ma pomysl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format zrobiony na systemie plikow Fat32. Pendrive 32gb. Po podlaczeniu do samochodu ide w menu do aktualizacji przez usb i wybieram opcje wgraj dane kartograficzne na usb. Po tym biore pendrive do laptopa z zainstalowanym map update tool i wykrywa mi pendrive ale jedyne miejsce gdzie moge w aplikacji wejsc to ustawienia. Napisalem do biura obslugi. Zobaczymy co odpisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wifi nie wykrywal mi nowych map. Tylko te z 2017. Po usb wreszcie poszlo. Okazuje sie ze moj antywirus blokowal wyskakujace okienka z map update tool. Przy zrzuceniu plikow kartograficznych trzeba byc podlaczonym do internetu. Wtedy chwyta. Wiedzialbym o tym wczesniej ale antywir mi blokowal okienko z ta podpowiedzia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu okazało się,że wyrób Nissana z górnej półki...nie dorasta do pięt najzwyklejszemu "Chińczykowi" gdzie wszystko chodzi bez względu na posiadane aplikacje,gdzie wrzucisz wszystko z telefonu,możesz za pomocą osobnej karty mieć łączność internetowąi na koniec...wgrać i używać bez kłopotu dowolne ,mapy.Nie wspomnę już o oglądaniu zdjęć czy filmów,bo to już dla NCIII jest jak K2 zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JACKO29 napisał:

I znowu okazało się,że wyrób Nissana z górnej półki...nie dorasta do pięt najzwyklejszemu "Chińczykowi" gdzie wszystko chodzi bez względu na posiadane aplikacje,gdzie wrzucisz wszystko z telefonu,możesz za pomocą osobnej karty mieć łączność internetowąi na koniec...wgrać i używać bez kłopotu dowolne ,mapy.Nie wspomnę już o oglądaniu zdjęć czy filmów,bo to już dla NCIII jest jak K2 zimą...

:spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 23:19, DudenDuden napisał:

Czy ktos moze doradzic co robie zle. Usb podlaczone do auta, zgrane dane (licencja czy costam) na pendrive, podlaczam pod komputer i dostaje info ze urzadzenie nawigacyjne nie jest zarejestrowane jeszcze. Ktos ma pomysl? 

Mam to samo.

 

W dniu 23.01.2021 o 00:29, DudenDuden napisał:

Przez wifi nie wykrywal mi nowych map. Tylko te z 2017. Po usb wreszcie poszlo. Okazuje sie ze moj antywirus blokowal wyskakujace okienka z map update tool. Przy zrzuceniu plikow kartograficznych trzeba byc podlaczonym do internetu. Wtedy chwyta. Wiedzialbym o tym wczesniej ale antywir mi blokowal okienko z ta podpowiedzia. 

Zupełnie nie rozumiem jak ja mam rozwiązać ten problem. Mam odinstalować antywirusa z PC ?  Z komunikatu map uptade tool po podłączeniu USB na PC z danymi o systemie nawigacyjnym wynika, że "Urządzenie nawigacyjne w samochodzie nie jest jeszcze zarejestrowane, aby otrzymywać aktualizację map. Połącz urządzenie nawigacyjne z internetem, a następnie podłącz pamięć USB do pojazdu, aby uzyskać informacje o aktualizacjach".

Jak podłączyć "urządzenie nawigacyjne" w samochodzie z internetem? Mam w sparowany z samochodem android auto, ale Robert B nic o konieczności używania telefonu nie wspominał przy zapisywaniu danych o systemie na USB.  Zresztą logicznie nie jest to potrzebne.                                                                                                                                                                                                    

 

 

Edytowane przez Filo
Poprawa tekstu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System multimedialny w samochodzie możesz podłączyć ze swoją siecią Wi-Fi (np. pod domem/w garażu jeśli samochód będzie w jej zasięgu). Możesz też udostępnić ze swojego smartfona Wi-Fi (ma to różne nazwy w różnych smartfonach - Router Wi-Fi, Udostępnianie Internetu, Tethering). Jak Kaśka będzie miała dostęp do sieci Internet, wykona rejestrację licencji. Przy okazji warto zaktualizować oprócz map również oprogramowanie systemu multimedialnego.

A co do antywirusa, to nie musisz go wyłączać - możesz np. na chwilę wstrzymać ochronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaktualizowałem mapy po WiFi, ale po pobraniu zapisały się w systemie dopiero po aktualizacji oprogramowania systemu multimedialnego. Tak przynajmniej wyglądało, bo numer wersji pojawił się dopiero po tej operacji. Aktualnie mam wersję 15041-0-7. W momencie zakupu samochodu w grudniu 2019 była to wersja 15041-0-2. Dziękuję Robertowi za pomoc.

Edytowane przez Filo
Zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobnie tzn. " urzadzenie nawigacyjne nie jest zarejestrowane". Co robić ??

Udostępniłem internet domowy (można też z telefonu) i ściągnąłem nowe aktualizacje software (mam obecnie 0822)

Następnie tak jak w opisie powyżej... Super opis kol. Roberta.

Ja ściągnąłem tylko mapę  Polski na pendrive.

Potem do samochodu i zaktualizowało się w ciągu jakiś 2 do 3 minut (USB 3).

Uruchomiłem też Android Auto tak na wszelki wypadek.

Ogólnie to systemu multimedialnego jestem zadowolony. Jest prosty i intuicyjny.

Pozdrawiam.

 

Dostepne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. 

Oczywiście dziękuję za świetny opis aktualizacji map. Chciałbym tylko dodać, że w moim Qashqaiu po zainstalowaniu map na pendrive system nie widział pamięci USB. Okazało się, że zadziałało podłączenie najpierw pendriva a dopiero potem uruchomienie silnika. Pozdrawiam. ZG górą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2020 o 13:11, krzycho59 napisał:

Witam, w drodze do pracy zrobiłem aktualizację mapy Polski po usb. I wszystko przebiegło ok. - nawigacja działała normalnie. Natomiast po ponownym  uruchomieniu silnika radio zaczęło się co kilka sekund wyłączać i włączać. Nie pomagało wyłączenie silnika i włączenie. Dopiero po wyciągnięciu usb z muzyką radio włączyło się ponownie ale w języku angielskim....Wykonało reset fabryczny. Zgubiło rzecz jasna wszystkie dane dotyczące mapy- zapisane cele, ustawienia połączeń itd. Teraz jest wszystko ok ale trochę to dziwne...

Witam, miałem tak samo, czy powtórzyło się jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzycho59 napisał:

Nie, jednorazowy wybryk:)

Pozdrawiam

Dziękuję, mam nadzieję, że też jednorazowy wybryk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś (02.04.2021) Kaśka poinformowała mnie o dostępności aktualizacji map. Ale nie miałem czasu (jechałem do pracy) i jeszcze nie aktualizowałem. Pewnie dziś wieczorem się za to zabiorę przy pomocy pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała fotorelacja z aktualizacji przez USB.

Zajęło to 5 min. Aktualizowałem mapy Polski, Czech, Słowacji i coś tam jeszcze.

Na fotkach wyświetlanie w czasie aktualizacji.

Przy okazji napięcie ładowania w czasie aktualizacji. Aku mocno ładowany.

19_35.jpg

19_36.jpg

19_36a.jpg

19_38.jpg

19_39.jpg

19_40.jpg

Napięcie ładowania.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji są nowsze mapy. 

A ta 3-ka to nie wiem, ale chyba po aktualizacji oprogramowania.

 

Edytowane przez romeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.06.2020 o 20:06, Robert_B napisał:

Moim zdaniem najwygodniej i najszybciej zrobić to przy pomocy pendrive o pojemności 32GB.

  1. Pobierasz i instalujesz MAP UPDATE TOOL z tego linku: https://apps.nissan.navshop.com/pl_pl/pctoolwin.html.
  2. Formatujesz pendrive na FAT32.
  3. Wkładasz pendrive do portu USB w podłokietniku, następnie w menu panelu multimedialnego samochodu wybierasz Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zapisz dane kartograficzne na nośniku USB >> Start / OK.
  4. Tak przygotowany nośnik pendrive podłączasz do komputera z zainstalowaną i uruchomioną aplikacją MAP UPDATE TOOL. Po podłączeniu pendrive powinno pojawić się wyskakujące okienko o dostępności lub niedostępności nowych wersji map. Klikasz w tym okienku na Zarządzaj mapami. W uruchomionym oknie programu wybierasz z górnego menu Dodaj mapy i klikasz przycisk ZRESETUJ MAPĘ. Aplikacja MAP UPDATE TOOL pobierze Ci najaktualniejsze według Nissana dostępne dla Ciebie mapy Europy.
  5. Po zakończeniu procesu pobierania map idziesz z pendrive do swojego auta i uruchamiasz proces aktualizacji map ( Informacje >> Informacje o systemie >> Aktualizacja mapy >> Aktualizuj przez nośnik USB >> Zainstaluj aktualną mapę z nośnika USB) i postępujesz według wskazówek wyświetlanych na ekranie. Proces aktualizacji trwa ok. 20 minut. Według instrukcji wyświetlanych na panelu multimedialnym powinien odbywać się na włączonym silniku pojazdu.

 

Sorry bardzo, ale jak nie mam (nie mogę znaleźć tego menu) informacje ......itd 

QQ rok 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy systemu multimedialnego w J11b montowanego bodajże od 2018 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...