Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy skrzyni cvt qashqai 2009


woj1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni na trasie wskakuje mi check "uboga moeszanka paliwa". Sprawdzone były sondy, mechanik obstawiał katalizator. Ale kolega w sumie przez przypadek przeskanował skrzynię w poszukiwaniu błędów. O zgrozo wyszły dwa-przeloż biegu z wyższego na niższy oraz niskie ciśnienie płynu. Przed wyświetleniem checku delikatnie szarpnie aitem oraz mam wrażenie minimalnie skaczą obroty w aucie. Czy ktoś miał podobne objawy i jak rozwiązał problem? Dodam jeszcze że na niskich obrotach, stojąc np na światłach, coś "drga" pod maską, tylko nie mogę zlokalizować co... Pozdrawiam forumowiczów. Nissan qashqai 2009 2,0 benzyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Błędy skrzyni nie maja nic wspólnego z ubogą mieszanka. Pierwsze słyszę ze katalizator powoduje uboga mieszankę twoj mechanik musi sie doszkolić. Uszkodzenie katalizatora jest następstwem złego spalania np. Ubogiej mieszanki. Należy sprawdzić krótko i długi terminowe dawkowanie paliwa i na podstawie tych parametrów jak ktoś ma pojęcie bedzie w stanie określić przyczynę czy problemu.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...