Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik martwego pola


janusz7x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam x traila z 2016 roku 1,6 dci mam problem z martwym polem komputer informuje ze jest awaria.Auto wypadkowe uszkodzony był tył lewa strona.Jak szukam czujniki martwego pola znajdują się na wywietrznikach tylnych po obu stronach (https://allegro.pl/oferta/czujnik-martwego-pola-nissan-x-trail-t32-8961568483 )u mnie ich nie było ( lewa strona uszkodzona wiec fizycznie nie mógł sie zachować ale po drugiej stronie też go nie było) jedyne co to ,coś mi brakuje co było zamontowane na tylnej przegrodzie  z lewej strony z zewnątrz przykręcone na dwie szpilki 6 mm do tylnego pasa( zastała mi tylko blacha montażowa z kawałkiem plastyku kolor błękitny ) no i oczywiście kostka instalacji myslę ze chodzi o jakiś czujnik .Pytanie moje czy brakujący czujnik ma zwiazek z awaria systemy martwego pala ??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go nie ma to system wykazuje awarię.Nie ma przepływu informacji.Musiałbyś kupić takie czujniki i podpiąć,żeby system ożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie ale fizycznie nie ma doprowadzonej wiązki do tych radarów ( prawa strona była cała wiec powinien być prawy radar lub choćby wiazka  ).Pytanie moje czy może w tym roczniku ( koniec 2015 r) nie wykorzystywano do martwego pola  kamer .Po podłączeniu do kompa wyskakuje tylko błąd kamery tył ( kalibracja ) wiec jeśli by brakowało radarów to pewnie  by info było o braku lub uszkodzeniach.Jest to wersja tekna wiec ten system na pewno powinien być.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze poprzedni wlasciciel usunal elementy, naprawial auto budzetowo zeby sie go pozbyc albo po 'strzale' radar pokazywal blad i nie umial sobie z tym poradzic po czym rowniez usunal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie z prawej strony nic nie było grzebane radaru nie było jak i wiazki  ,na moje to system martwego pola korzysta z kamer , nie działa tez mi aktywny tempomat  i asystent parkowania  ale nie ma żadnego błędu z tym związanego tylko ta kamera tył ( kalibracja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
11 godzin temu, janusz7x napisał:

.Pytanie moje czy może w tym roczniku ( koniec 2015 r) nie wykorzystywano do martwego pola  kamer .Po podłączeniu do kompa wyskakuje tylko błąd kamery tył ( kalibracja ) wiec jeśli by brakowało radarów to pewnie  by info było o braku lub uszkodzeniach.Jest to wersja tekna wiec ten system na pewno powinien być

Oczywiście że martwe pole obsługują wyłącznie kamery.

Te systemy czasami dziwnie działają. Dla przykładu wystarczy na haku powiesić platformę z rowerami, by system przestał ostrzegać przy przekroczeniu linii bez włączonego kierunkowskazu. Pytałem kiedyś w ASO - stwierdzili, że to normalne. Nie ma wtedy żadnego komunikatu, ale system nie pracuje. Nie pamiętam tylko, czy "martwe pole" w tej sytuacji działało, czy też zostało wyłączone.

Piszesz, że wyskakuje Ci "błąd kamery tył". Co to znaczy. Jak włączysz wsteczny, masz na ekranie widok z tylnej kamery, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minutes ago, Andrzej G said:

Oczywiście że martwe pole obsługują wyłącznie kamery.

Te systemy czasami dziwnie działają. Dla przykładu wystarczy na haku powiesić platformę z rowerami, by system przestał ostrzegać przy przekroczeniu linii bez włączonego kierunkowskazu. Pytałem kiedyś w ASO - stwierdzili, że to normalne. Nie ma wtedy żadnego komunikatu, ale system nie pracuje. Nie pamiętam tylko, czy "martwe pole" w tej sytuacji działało, czy też zostało wyłączone.

Piszesz, że wyskakuje Ci "błąd kamery tył". Co to znaczy. Jak włączysz wsteczny, masz na ekranie widok z tylnej kamery, czy nie.

U mnie wszystko działa nawet jak na haku mam rowery, martwe pole nie obsługują kamery tylko czujniki ukryte pod tylnym zderzakiem

Edytowane przez stuff1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do liftu w 2017 roku martwe pole obsługiwane było przez tylną kamerę. Dopiero w wersjach poliftowych wykorzystywane był dwa radary.

Autor tematu ma zapewne tylna kamerę do skalibrowania i problem się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  za podpowiedz skontaktowałem sie z serwisem ( poprzedni kontakt wręcz mnie wyśmiali ze najpierw muszę założyć radary a potem ewentualnie coś możemy zrobić ) teraz już inaczej gadają właśnie przed liftem tylko kamery te systemy obsługiwają .Brakuje mi jeszcze coś co jest przykręcone do tylnego pasa z lewej strony może ktoś się orientuje co to jest i do czego służy.

Mereth92 dokładnie masz rację kalibracja wszystkich kamer ( tak mi mówią w serwisie , o zgrozo 800 zł ) nie dziła mi jeszcze aktywny tempomat czy tez to ma związek z kalibracją  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kalibracja 800 Pln ? Zdrowo ich pogieło. Podzwoń do innych ASO. Czasami ich oferty różnią się diametrialnie.Na moją logikę tempomat nie powinien mieć związku z kamerami.choć w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe i powiązane,zwłaszcza w Nissanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ogóle masz aktywny tempomat, bo sama wersja Tekna ma tylko zwykły tempomat, pomimo radarów w przednim zderzaku. Aktywny tempomat był płatny ekstra i to nie mało. Tempomat aktywny od zwykłego różni się przyciskiem aktywacyjnym na kierownicy (zerknij sobie w katalog z tego roku co masz auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że aktywny tempomat wszedł po lifcie 2017 ale dopiero z systemem propilot. Przycisk na kierownicy do jego aktywacji jest niebieski.

kalibracja kamer jest dość prosta. Trzeba wyrysować linie dookoła samochodu zgodnie ze wzorcem z serwisówki i korygować ustawienia kamer z poziomu komputera serwisowego. Nie trzeba mieć oryginału od nissana. Na pewno da się to zrobić w Delphi CDP.

Na tylnym pasie jest zamocowany buczek sygnalizujący zamykanie i otwieranie klapy i alarmy kluczyka bezprzewodowego. Może to Ci brakuje?

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma aktywny tempomat, ale nie ma propilot-a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 03:53, stuff1000 napisał:

Moj ma aktywny tempomat, ale nie ma propilot-a 

No bo Rouge to w tym względzie inna bajka. W Europie są inne wersje wyposażenia i silniki. Niektórych ficzerów do dzisiaj nie ma w X-ach, które dawno były montowane w Rogue. 

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w hameryce dawno X ma AA... i nowe radio, a u nas dalej bida. Tam ten "mały miejski SUV" jak go określają jest bardzo popularny (pewnie tani?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w hameryce myślą pewnie że w EU wstawiają w tym tanim maluchu bazę silnika od poj. 2L.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Smakor napisał:

No w hameryce dawno X ma AA... i nowe radio, a u nas dalej bida. Tam ten "mały miejski SUV" jak go określają jest bardzo popularny (pewnie tani?)

I jeszcze brakuje pamięci ustawienia fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ArtM napisał:

I jeszcze brakuje pamięci ustawienia fotela

Sterowania bramą z lusterka... w Ameryca jest nieco inny standard... Ale u nas tez tak było kiedyś, że no VW w niemczech wersja bazowa była inna niż w PL, teraz może się to trochę zatarło. Ale amerykański rynek to jednak inna bajka. No i ten hamulec ręczny - nożny ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny nożny jest najlepszy (praktycznie bezawaryjny) i chwała im za to że nie ma elektrycznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...