Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Zapalające się kontrolki ostrzegawcze i awarie systemów awaryjnego hamowania


andy_28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś podczas jazdy zapaliły mi się kontrolki ostrzegawcze: hamulca (czerwona), poślizgu SLIP, główna lampka ostrzegawcza, systemu awaryjnego hamowania oraz po chwili wyskoczyły komunikaty system fault:  systemu awaryjnego hamowania i systemu kontroli odległości do przeszkody znajdującej się przed pojazdem. Wszystko to widać na załączonych zdjęciach.

Po analizie kolejności występowania tych kontrolek ostrzegawczych wygląda to następująco. Po wciśnięciu przycisku zapłonu ON (nawet bez odpalania silnika) od razu zapala się czerwona kontrolka hamulca. Po chwili zapala się kontrolka żółta poślizgu. Po jakiś 30-60 sekundach wyskakują komunikaty system fault systemu awaryjnego hamowania i systemu kontroli odległości (ja tak to nazwałem, bo nie ma tej ikony w instrukcji) oraz zapala się lampka ostrzegawcza systemu awaryjnego hamowania.

Przemyłem wszystkie czujniki na zderzaku i szybę przednią przed czujnikami. Sprawdziłem poziom płynu hamulcowego i jego poziom jest na full, pod korek.

Skoro zapala się na początku kontrolka hamulca, to wnioskuje, że to musi być coś z układem hamowania, a kolejne kontrolki i awarie systemów wyskakują jako przypadłość wtórna od awarii w układzie hamowania. Ostatnio Qashqai-em jeździłem rzadko, raz na tydzień i cały czas stał w garażu. Jakieś 2 tygodnie temu zmieniłem koła na letnie, ale czy to może mieć jakiś wpływ?

Ktoś ma jakiś pomysł, co się dzieje i co to może być za usterka?

 

IMG_20200522_131551.thumb.jpg.a2e952becfd74d27e02e60036f75f200.jpgIMG_20200522_131549.thumb.jpg.6f53266c01399fe4ccd82ebd1f9968e2.jpg

Edytowane przez andy_28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy mialem podobny problem musialem wymieniac zapchane metalowe rurki mierzace roznice spalin na wejsciu i wyjsciu.tak system ostrzegal o problemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie temty tu: 

i tu:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

Odpowiednie temty tu: 

i tu:

 

 

 

Nie ma tam odpowiedzi na mój problem, bo te opisy w ogóle tego nie dotyczą.

W pierwszym przypadku u mnie się zapala czerwona kontrolka hamulca jak to wyraźnie podkreśliłem, a nie żółta.

W drugim przypadku generalnie tam jest wytłumaczenie jak działa system awaryjnego hamowania, a nie o to mi chodziło przecież.

11 godzin temu, daro129 napisał:

gdy mialem podobny problem musialem wymieniac zapchane metalowe rurki mierzace roznice spalin na wejsciu i wyjsciu.tak system ostrzegal o problemie

 

Hmmm.... Samochód 3,5 roczny, czyli pół roku po upływie gwarancji i z przebiegiem 66 tys. km i takie problemy mogą być?

37 minut temu, Karminadel napisał:

Ja za choinkę na desce obwiniałbym akumulator.

Akumulator miałem wymieniany w listopadzie zeszłego roku. Od razu dodam, że klocki przód i tył miałem też wymieniane na przełomie roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie wizyty w serwisie , wymiana czujnika przy hamulcu ,wgranie softu i ok. ale faktycznie w kilka miesięcy potem 4-5 m-c ? nowy akumulator tez był.

VID_20161027_092440_Moment.jpg Dodatk. pulsujące AUTO STOP i odczyt zn. drogow.

Edytowane przez GRZECH0TNIK PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

Dwie wizyty w serwisie , wymiana czujnika przy hamulcu ,wgranie softu i ok. ale faktycznie w kilka miesięcy potem 4-5 m-c ? nowy akumulator tez był.

VID_20161027_092440_Moment.jpg Dodatk. pulsujące AUTO STOP i odczyt zn. drogow.

Widzę, że u ciebie świeci się zółta kontrolka hamulca ręcznego, a u mnie świeci się czerwona kontrolka hamulca. U mnie nie pulsuje AUTO STOP. Także pewnie to jednak jest inna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie najprościej jest odczytać błędy z komputera? Może to już da jakąś podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafsty napisał:

Kolego a nie najprościej jest odczytać błędy z komputera? Może to już da jakąś podpowiedź.

Racja, tylko jak można to zrobić? Co trzeba mieć do tego celu i gdzie to ewentualnie można kupić i mniej więcej za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...