Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje do: silnika,mostów, skrzyni ? patrol y 60 2,8 TD


Sant

Rekomendowane odpowiedzi

Gorąca prośba. Czy ktoś jest mi w stanie napisać jakie oleje kupić i ile litrów.

Silnik

Skrzynia

Mosty

Proszę o podpowiedz jaka specyfikacja oleju, jaka najlepsza marka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny i oleje dotyczące silnika RD28T
- olej silnikowy - 6,7 l , SAE 15W40 lub 15W50.
- filtr oleju np. Filtron OP588. Ale są jeszcze inne. Różnią się gwintem, bo były różne podstawki pod filtr.
- olej do skrzyni - 3,9 l kontrola, co 40 kkm wymiana po 80 kkm, SAE 80W90 (API-GL4)
- olej do reduktora – 2,2 l kontrola, co 40 kkm wymiana po 80 kkm, SAE 75W90 (API-GL4)
- olej do mostu z przodu – 5,4 l wymiana, co 40 kkm, SAE 80W90 (API-GL4)
- olej do mostu z tylu z pełna blokada – 5,4 l wymiana, co 40 kkm, SAE 80W90 (API-GL4)
- olej do mostu z tylu z LSD - 3 l wymiana co 40 kkm, SAE 80W90 (API-GL4) o specyfikacji LSD
- płyn wspomagania - 0,9/1 l wymiana co 20 kkm, Dextron, ATF-3
- płyn chłodniczy - 12l, sprawdzanie co 20 kkm, wymiana co 40 kkm
- płyn hamulcowy - do poziomu max (tak pisze Nissan :) nie podając ile tego), kontrola co 40 kkm wymiana po 80 kkm, SAE 1703 DOT3

Generalnie skopiowane z interntów - ale ja się zawsze stosowałem i było ok. Co do olejów to ja używam: Motul, Gulf, RockOil 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję

:)

 

" olej silnikowy - 6,7 l , SAE 15W40 lub 15W50. "

 

15w40 lub 15 w 50 do uturbionego diesla?  Dziwne skoro zawsze lałem  do osobowych diesli  5w40 lub 10 w 40. Skoro jednak tak książka pisze to zaleje taki. W sobotę zaczynamy doprowadzanie mojego marzenia do perfekcji

 

p.s a masz może jakaś dokumentację do niego typu książka instrukcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszperałem internet i jest tak jak napisałeś w1 poście więc przesyłka z oryginalnymi olejami już idzie. W szczególności, że autem będę robił max 2-3 tyś rocznie. A jak sobie na niego tak popatrzę z okna to od razu uśmiech:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...