Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wentylator chłodnicy 1,6 DCI (130 KM) w automacie


Majlando33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

chciałem dziś zrobić serwis klimatyzacji i w warsztacie okazało się, że nie wlącza się wentylator chłodnicy. Panowie mechanicy spróbowali podpiąć wentylator na "krótko" (podobno, bo słyszałem ich rozmowę że nie mogą dostać sięe do wtyczki). W każdym razie stwierdzili, że konieczny jest nowy wentylator (ok 550 PLN - zamiennik + 350 PLN wymiana - podobno trzeba rozebrać pół przodu).

Wydaje mi się, że pracujący wentylator słyszałem parę dni temu - jestem laikiem w tych sprawach. Moje pytania:

1. Czy można bez większych komplikacji sprawdzić działanie wentylatora (właśnie "na krotko" lub podobnie) ?

2. Czy jego wymiana jest aż tak pracochłonna?

3. Może ktoś zna jakiś godny polecenia warsztat w okolicach Wrocławia - który mógłby się na "cito" tym zając?

Zaznaczam, ze czujnik temperatury silnika nie pokazuje żadnych wzrostów temperatury nawet podczas dłuższego postoju auta  z włączonym silnikiem.

Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze.zmień warsztat.i tych FACHOWCÓW. a jak chcesz usłyszeć dzwięk wentylatora klimy to wjedż gdzieś na parking garaż najlepiej. włącz.i to tyle.będziesz wiedział.Przede wszystkim zmień ten warsztat.Poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat był z "łapanki" - szukałem kogoś kto mi klimę dobije nowym czynnikiem - już tam nie wrócę. Chodzi mi o wentylator chłodnicy - teraz nie wiem, czy faktycznie jest zepsuty, czy panowie magicy go rozłączyli próbując go podpiąć na krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak pada, to znana usterka. Wyrabiaja sie tulejki.

Ja swoj naprawialem w lodzi u goscia ktory ma patent na naprawe tego. Poszukaj na olx.

Wyszlo chyba 300 pln.

Wiatrak chyba wychodzi gora bez rozbierania poszycia bo aso zrobilo mi to za 200pln.

Smigam 2gi sezon i zero problemow po remoncie.

U mnie padl tylko najwyzszy bieg. Wyszlo jak sie dpf nie chcial wypalic w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki wielki. Okazalo sie ze lozyska wiatraka padly - kupilem zamiennik za ok 440 PLN (98 EUR), wymiana wyniesie ok 300 PLN (75 EUR)

Klima pojdzie do nabicia w nastepnej kolejnosci.

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie również jestem po likwidacji tej usterki. Wystąpiła przy przebiegu 100500, czyli 500 km po zakończeniu dodatkowej gwarancji (wykupiłem 4 rok ograniczony jednak przebiegiem 100.000 km). Skorzystałem z usług warsztatu regenerującego w Łodzi. Zakupiłem regenerowany wiatrak a odesłałem swój uszkodzony. Uszkodzenie - faktycznie łożyska, mimo braku dźwiękowych objawów. Wymiana u lokalnego mechanika.

Z niecierpliwością czekam na kolejną usterkę:) odpukać w niemalowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

wentylator wymieniłem sam. Było mnóstwo "zabawy 'i kręcenia, ale się udało. Niestety jeden dzień przed wymianą wiatraka, przestała działać klima. Warsztat w którym byłem sprawdził jedynie szczelność (była zachowana) i uzupełnił czynnik i olej, niestety nie byli w stanie stwierdzić, co faktycznie jest nie tak...(kompresor się nie włącza) Odesłali mnie do elektryka samochodowego - usterką może być wszystko, od przepalonego bezpiecznika lub przekaźnika kompresora, poprzez jakiś czujnik ciśnienia do samego kompresora. 

Moje pytanie brzmi : gdzie znajdę bezpiecznik i przekaźnik kompresora klimatyzacji?  Znalazłem coś takiego, ale nie wiem gdzie tej skrzynki w ogóle szukać :(

 

Screenshot_20200629-074935.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

cześć koledzy. i mnie dopadł ten problem. Proszę o namiary tego gościa w Łodzi, szukałem na OLX nic nie znalazłem. oraz czy rzeczywiście nie trzeba rozbierać przodu by go wyjąć. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.06.2021 o 12:14, vahanar napisał:

cześć koledzy. i mnie dopadł ten problem. Proszę o namiary tego gościa w Łodzi, szukałem na OLX nic nie znalazłem. oraz czy rzeczywiście nie trzeba rozbierać przodu by go wyjąć. Pozdrawiam. 

też potrzebuje pilnie namiar na tego gościa z Łodzi, po wczorajszych upałach padł mi wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

kurła upały jak 150 a mnie klima nie chłodzi ;(

mam nadzieję, że mnie jaka kuna nie wlazła.

Na chwilę obecną wiatrak się nie włącza. Ma straszny luz więc tak czy inaczej do kosza. Czy prąd dochodzi sprawdzimy jak przyjdzie nowy wentylator. Z kompa nie odpala na żadnym biegu.

Klima nabita, skraplacz OK, bezpieczniki ok.

Efekt taki, że jak się jedzie to chłodzi elegancko, a jak się stoi w korku to grzeje.....ech

jakieś sugestie? ktoś coś podrzuci? np. zimne piwo?

a gdzie to ma przekaźnik wentylatora?

 

Edytowane przez dodomela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał valeo wykręcił 150kkm. Wymieniony na inny. Klima działa.

Cena oryginału w ASO powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
17 godzin temu, vito75 napisał:

 czy Wam nie działał wiatrak chłodnicy w ogóle czy np tylko 1 bieg?

w moim przypadku wogóle nie działał. Brak reakcji na odpalenie z testera, prąd dochodził, bezpieczniki całe. Odczuwany luz na wirniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 15:46, dodomela napisał:

w moim przypadku wogóle nie działał. Brak reakcji na odpalenie z testera, prąd dochodził, bezpieczniki całe. Odczuwany luz na wirniku.

czyli wymiana na nowy wentylator rozwiązała problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vito75 napisał:

czyli wymiana na nowy wentylator rozwiązała problem?

tak. Plug&Play, zadziałał od razu.

dla potomnych:

niestety, szukając po oryginalnym numerze części nie znajdziesz Oryginał VALEO..... nie wiem, może to akurat OK.

producent wypuszcza ten sam element, są to dokładnie te same wentylatory/obudowy tylko mają inne numery. Podejrzewam....."targeta" statystycznego i żeby managery maiły swoje słupki.

Więc jeżeli bardzo chcesz mieć oryginał VALEO i nie płacić milijon cebulozłotych w ASO, szukaj np.: "wentylator chłodnicy renault kadjar 1.6" :)

 

Ja już po wymianie to odkryłem. Mam założony Nissens, polecany przez mojego majstra z ACO.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wczoraj nabilem klimatyzację I okazało się że niedziala wiatrak chlodnicy ,prąd nie dochodzi gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...