Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wp12 2,2di dymi na jasno


marcik321

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

następny problem wp 12 2,2di 126km ,żona jechała i zaczał dymić na jasny kolor jakby nie spalał paliwa ,na wolnych obrotach prawie dymu nie widać ,po dodaniu gazu zaczyna kopcić na jasny kolor ,brak ubytków płynu chłodzącego i babelków w poj.płynu chłodzącego ,wtryskiwacz nr2 wymieniony bo tak mówił ecu , wymienione czujniki wałka i wału korbowego na nowe ,przepływka wyczyszczona ,napięcia  na wtyczce dochodzą pin 2 5v pin nr4 napięcie akumulatora ,podejrzewam przepływomierz i pytanie jak go sprawdzić? paliwo dochodzi filtr powietrza nowy,intercooler brak przecieków powietrza ,na wężykach podciśnienia brak nieszczelności , brakowało oleju mam gdzieś przeciek delikatny nie zdążyłem jeszcze sprawdzić bo na polbruku plama oleju niewielka ,jakieś sugestie może ktoś coś takiego miał? wiem wiem komputer co mówi ? muszę przywieżć elektryka z pc bo nie pojadę na miasto  zaraz dowód bym stracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno podejrzenie wskutek braku oleju 1,5l  (jw żona jezdziła ale kontrolka oleju się nie paliła) czy napinacz hydrauliczny rozrządu mógł przestawić się rozrząd i jak to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci na jasno, znaczy że pali olej. 

Obstawiałbym nieszczelność turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Tunder  ma rację po wykręceniu turbiny okazało się iż jej wał był w dwóch kawałkach turbina jedzie w poniedziałek do naprawy ,a efekty dzwiękowe podobne do policyjnej syreny podczas wkręcania się jej na obroty od 3000km  zwiastowały niechybne jej padnięcie ,dzięki za trafną wskazówkę

temat do zamknięcia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...